Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak ezzel a lóval?

Mit csináljak ezzel a lóval?

Figyelt kérdés
Van egy ló amelyik ha a rudak fölött vágtaztunk vág ugrunk a rúd vagy az ugrás UTÁN elrohan és csak lassan es nehezen tudom megállítani. Van itt olyan aki hasonló helyzetben van? Mit csináltok ilyenkor?

2014. júl. 21. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Idomítunk, edzői segítséggel.
2014. júl. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
próbálj először lépésben sétálgatni rudakon, majd ügetésben(ezt nem feltétlen ugyanakkor) első alkalom sima edzés amiket szoktál plusz lépésben egy kicsi rudazás utána akár másik alkalomkor ügetésbe de csak szép lassan neked sem kell befeszülnöd csak legyél nagyon nyugodt és a ló is az lesz.Majd ha ügetésben nyugodt akkor sima földre fektetett rudakon menj át szép lassú vágtába és miután átértél és megsiet vagy felveszed vagy kiskör.Ha már vágtában is nagyon jól megy akkor rakhatsz egy kis x-et ami épphogy arra jó hogy lássa hogy van valami előtte.:) Mi is így csináltuk azt nem mondom hogy egyik pillanatról a másikra sikerült ha nagyon gyorsan fejlődtök akkor is minimum egy hét..:) sok kitartást :)
2014. júl. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg egyensúlyprobléma. Készítsd jobban elő, sanszos, hogy még korai. Futószáron is elrohan ugyan ilyen esetben?
2014. júl. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) máskor nem rohanós, alapjába véve hajtós ló. Ha nincs rúd akkor sem rohan. Közrejátszhat az, hogy nagyon szeret ugrani?
2014. júl. 22. 08:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Habár nem vagyok egy ugrózseni, de futószáron, kézen ugratnám alacsony akadályon addig, amíg nyugodtan, kiegyensúlyozottan nem ugrik, lovas alatt csak cavaletti munkát kérnék, illetve a félfelvételen dolgoznék.
2014. júl. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én lovam is elrohan ugrás után. Én nem szeretnék vele versenyezni meg díjugratni, csak néha hobbiból ugrok vele, úgyhogy nem is próbáltam lenevelni róla, kikönnyítve maradok, és kb egy féllovarda alatt megnyugszik, fel lehet venni. Akkor áthajlítgatom, köröket lovagolok, felveszem, és lassú ügetésben vezetem az akadályra, csak mikor már egyenesre állítottam előtte, akkor engedem, hogy lendületet vegyen. Ő annál jobban rohan el ugrás után, minél magasabb az ugrás. Szerintem azért, mert mikor visszaérkezik a talajra, nem találja meg az egyensúlyát, és ezt próbálja korrigálni, meg tetszik neki, hogy végre szabad menni. Régebben, mikor az előző tulaj díjugratott vele, és edzésben volt, nem rohant el az ugrás után.
2014. júl. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha nem maradnál kikönnyítve, hanem ugrás után visszaülnél és hátra vennéd a vállaidat, a ló valószínűleg nem rohanna. Ugrás után kikönnyítve a súlypontja előtt maradsz, azt próbálja utolérni a ló. Ha visszaülsz és hátul maradsz, el fog maradni a súlypontod a lóétól, ő pedig vissza fog venni, mert neki az a kényelmes, ha mindkettőtök súlypontja egy egyenesre esik.
2014. júl. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!