Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szitálásról hogy lehet leszokt...

Szitálásról hogy lehet leszoktatni a lovat? :/

Figyelt kérdés
2014. júl. 25. 08:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sehogy. Az tartási hiba maitt van, át kell rakni ridegtartásba.
2014. júl. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
csak este zárom be és reggel mikor megyek ezt csinálja :S Idővel abbahagyja?
2014. júl. 25. 08:57
 3/11 anonim ***** válasza:

Fogalkozni kell vele.

Minden ilyen szar hülyeséget unalmában csinál.

Ha egyedül van, bezárva egy kis karámba, netán még a széna is elfogyott, akkor bizony szitálni is fog, meg levegőt nyelni, meg még ami csak az eszibe jut.

2014. júl. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Elég szénát kap este? Reggel megpróbálhatsz korábban felkelni és adni neki vagy korábban kiengedni. Leszoktatni nem lehet, csak adni neki valamit, amivel elfoglalja magát/kingedni a boxból.
2014. júl. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2014. júl. 25. 15:21
 6/11 anonim ***** válasza:
Kell neki berakni egy olyan nagy labdát vagy hasonlót hátha elfoglalja magát. Vagy vezetgeted,esetleg másik ló mellé.
2014. júl. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Soha nem szokik le, bármit csinálsz. Került már hozzánk szitálós ló hat évesen, kiraktuk karámba, legelőre, voltak társai, volt csikója, tágas bokszban volt éjjel, elegendő kajával, hasig járt a szalmában stb. de még 21 évesen is szitált, szóval ha egyszer rászokott, akkor nem nagyon tudsz vele mit csinálni.
2014. júl. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én pedig, hogy meséljek egy vicces sztorit, ismertem egy lovat, ami ridegtartásban kezdett szitálni (igaz télen, amikor kisebb karámban voltak, nem a legelőn), nem szokott le a legelőn se. a gazdája eladta olyan helyre, ahol állásban voltak (bár majd minden nap kocsizták). 1 év múlva arra járt a régi gazdája, megnézte és a szitálás elmúlt. nem hogy elmúlt, az első naptól nem szitált állásban!


(félreértés ne essék, nem azért írtam ezt, hogy az állás jó, a legtöbb ló ott kezd szitálni, de van ellenpélda is.)



muszáj éjszakára bezárnod akkor is, amikor jó idő van?

2014. júl. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez érdekes!

Valószínűleg a hirtelen környezetváltozásnak köze van a dologhoz. Az én lovam egy másik rossz szokással indított az első napján, majd abbahagyta, majd újrakezdte...a jó ég tudja, miért.

Ha jól tudom - ez csak egy kis eszmefuttatás - a szitálás az egyik oka, amiért jó dolog olyanra csinálni a felső boxajtót, hogy U alakban kivágott legyen. A ló ha tudja, többnyire úgyis kidugja a fejét, viszont szitálni nem tud. Persze akar, akkor hátralép kettőt és ott szitál...

Lehet, hogy az állásos lovat az zökkentette ki, hogy meg volt kötve.

2014. júl. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szerintem inkább a napi munka lefárasztotta. a korábbi gazdájánál, aki ridegben tartotta nem sokat dolgozott.


egyébként ez is egy újabb érv a ridegtartás mellett. mert a szitálás, karórágás tipikus istállós mizéria.


ki a lovakat a szabadba, társakkal együtt! :)

2014. júl. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!