Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok? Vélemény?

Mit gondoltok? Vélemény?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=d1knHgtG2m8&feature=youtu.be


az első(én) 1 éve lovaglok, a második lány pedig 3-4 éve



2014. júl. 25. 21:52
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem odairni, hogy én most vágtáztam először :)
2014. júl. 25. 21:56
 2/15 anonim ***** válasza:
Csak belenéztem, de úgy láttam, hogy nagyon pattogsz a vágtánál, nem hajtod előre a lovat csípővel.
2014. júl. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hát azért legközelebb futószáron, edzővel kezdj neki a vágtázásnak, mert balesetveszélyes lehet.
2014. júl. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
ha most vágtáztál először,akkor miért terepen? Ezt még sokat kellene gyakorolni futószáron ahhoz,hogy menjen és kimehess biztonsággal terepre.
2014. júl. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Csak kipróbáltuk, itt mindent terepen kezdünk
2014. júl. 25. 22:00
 6/15 anonim ***** válasza:
Azért ha nem is védőfelszerelés-arzenált, de egy kobakot illene felvenni... Az is annyira hozzátartozik a lovagláshoz, mint a ló. A vágtához meg annyit, hogy nagyon pattogsz, tényleg futószáron, hevederrel kéne először kipróbálni, a szerencsétlen lónak fájni fog a háta. Jobban el kell lazítani a csípődet, és meg kell először a kezedet teljesen külön kezelni a testedtől, nagyon együtt mozog veled. Ezért is jobb lenne futószáron kezdeni.
2014. júl. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Egyrészt a kobak, másrészt ha először vágtázol akkor mér szőrén terepen két kéz elengedve? Általában az embernek nem ilyen az első vágtája. A lábaddal kapaszkodsz a futószárhoz vissza kéne térni.
2014. júl. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Sose felejtem el, amikor második (!!!) lovaglóleckémen az oktatóm kivitt terepre... kb 10 perc múlva már vágtáztunk, 10,5 perc múlva meg a földön voltam... nyilván az 1 év tapasztalat már nem engedi meg, hogy leess, mert elég stabilnak tűnsz, de ettől függetlenül hatalmas felelőtlenség volt. Futószár, és majd ha megy kiülve a vágta nyeregben, szőrén, futószáron elengedett kézzel, akkor lehet karámban, hogy irányítani, iramot váltani is megtanulj vágta jármódban is, és utána kinn terepen. Ne vedd egyik kommentet sem negatívnak, de valószínűleg mindannyian túlvagyunk egy-két esésen, jó esetben csak nézőként, amit az emberi felelőtlenség okozott. További sok sikert a lovagláshoz :)
2014. júl. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
7-es válaszoló, az nem én vagyok, írtam, hogy ő már 3-4 éve lovagol
2014. júl. 26. 08:03
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"itt mindent terepen kezdünk" ?? :) Elég nagy baj!!!

Farmerban, tornacipőben, kobak nélkül... gratulálok. Amúgy bocsi, de nem jó nézni ezt a vágtát (sőt, jézusom, ez a pattogás) nagyon kellene a futószár! Nem véletlenül találták ki.

2014. júl. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!