Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen szinten kell tartani a...

Milyen szinten kell tartani a lovaglásban, hogy az embernek lehessen egy saját lova?

Figyelt kérdés

Mert még pillanatnyilag vágtázni sem tudok, viszont szeretnék egy lovat. Ez a legföbb vágyam és komolyan gondolom, nem pedig csak hóbortból!

Úgy gondoltam, hogy amikor megtanulok vágtázni és lesz egy kis gyakorlati tapasztalatom is lógondozásból (pl nyergelés meg ápolás), akkor kezdenék bele a lótartásba. Elméletbe már szakértö vagyok :D, de az ugye nem elég. Amúgy bértartásban lenne.


2014. aug. 2. 11:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
67%

"A szüleim tudnak róla és tudják, hogy mindent feladnék, hogy lovam lehessen. Már megvan, hogy a ruháimból fogom megspórolnia pénz egy részét."


Hát, ebből látszik, hogy fogalmad sincs, de a szüleidnek sem, hogy milyen költségek járnak a lótartással. Mondsza, mennyi pénzt költesz havonta ruhára?

2014. aug. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
És mi van,ha egy komolyabb betegség,pl.kólikaműtét jön?Több százezer forintos tétel.
2014. aug. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Igen ez jogos. Van elég pénzünk a lótartásra, viszont szüken. A ruhán spórolást csak azér mondtam, hogy tudjátok hogy a cicomázkodás és pasizás helyett lóra költök. Meg hogy komolyan gondolom. Ez a pénz csak egy kis plusz lesz.
2014. aug. 2. 15:55
 14/24 x) ***** válasza:
52%

Látszik, hogy élettapasztalatod még nem sok van. De nem is várnám el egy 13 éves gyerektől, hogy fölfogja a pénz értékét.

De oké, ne nézzük az anyagiakat. Ami miatt én nem javasolnám, hogy egy gyerek lovat vegyen az az, hogy nem elég határozott hozzá. Egy ló nem annyiból áll, hogy ellovagolgatom, lecsutakolom és utána mindent úgy fog csinálni, ahogy szeretném. Komoly határozottság és dominancia kell egy ló rendes fejlesztéséhez és neveléséhez. Ez pedig egy 13 éves gyerekben nincs meg. Nagyon hamar a fejedre fog nőni a ló.

Plusz most jön az a korszak, amikor nagyon megváltozik a személyiséged meg nagyjából minden. Most hiába gondolod úgy, hogy bármit megtennél a lovazásért, 1-2 éven belül ez teljesen megváltozhat. Hiába mondod, hogy nem, de hidd el, hogy meg akarsz majd felelni mások elvárásainak. Ha a barátaid körében nem lesz menő dolog a lovazás, akkor már nem leszel rá olyan büszke. A szerelem pedig sajnos nem olyasmi, amit csak úgy eldobsz, ha a pasid nem szereti a lovakat.

Szóval először gyűjts egy kis élettapasztalatot, vedd észre, hogy milyen a világ amiben élsz, és hogy mennyi változáson mész keresztül ahogy felnősz. A pénz nagy úr, most még a szüleidnek lehet, hogy van pénze, de majd ha önállóan kell megkeresned a lóra a pénzt, akkor is boldogulni fogsz? Ha majd elköltözöl otthonról és a rezsit meg ilyesmit is fizetni kell mellé vajon lesz elég pénzed a lóra? Utána ha még mindig úgy gondolod, hogy ez működhet, akkor vegyél lovat.

2014. aug. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Eddig is cikiztek az osztályban egy jó pár dologban és mindegyik dolgot az elönyömre tudtam fordítani. Ha meg valaki csak azért eldob magától egy lovat mert "nem menö" az meg egy ........ És igen még ezek után is úgy gondolom, hogy lovat fogok tartani! És az meg biztos, hogy nem fog a fejemre nöni. Már mér nöne a fejemre? Elég határozott vagyok ahhoz! Szerinted ha nem ment el a kedvem ennyi utálatos ember miatt a saját lótól, akkor mitöl fog?

2014. aug. 2. 20:28
 16/24 anonim ***** válasza:
70%

Jaj kérdező, annyira gyerek vagy még. Nem vagyunk utálatosak attól, hogy leírjuk a véleményünket. Ha tetszik a vélemény, ha nem, azért legalább átgondolhatnád - látszik, hogy nem nagyon tetted, inkább megsértődsz.

Na de ez már nem a mi problémánk, hanem anyukádéké meg a tiéd. Majd ha eladjátok a lovadat, mert mégse volt időd vagy mégse volt pénzetek, akkor azért gondolj vissza, hogy figyelmeztettünk.

2014. aug. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Persze a ti szempontotokból nem voltatok utálatosak, de gondolj bele, hogy az én helyemben mit gondolnál? Felteszek egy kérdést aztán teljesen másról kezdenek beszélni, mert én meg nem kérdeztem, hogy szerintetek jó ötlet e 13 évesen tartani lovat, és azt állítjátok, hogy vagyok olyan hülye csitri, hogy ha nem lesz "menö" a lovam akkor letagadom és úgymond elhagyom. Bár annyiból meg lehet érteni titeket, hogy egyedül én látok a magam fejébe és nem lehet elvárni minden második embertöl, hogy megértsen. Lovam az lesz, ezt elhatároztam és meg tudom oldani. Ez nem probléma. És tulajdonképpen gyerek vagyok, hát akkor mért használjátok negatív jelzöként a "kicsit" a "gyerekest" és a "gyereket"? Értsétek már meg én gyerekkort akarok magamnak és nem akarok egész életembe gürcölni. Pénz meg lesz rá ezt már százszor elmondtam. És a ruha spóroláson igenis meglehet venni legalább egy kötöféket vezetöszárral. Hiszen ahelyett hogy cicomázkodom inkább hordom ami van és a megspórolt összeget a lovamra fordítom. Ennyi. Szóval engem békén lehet hagyni. A kérdésre két ember válaszolt a többiek leálltak kioktatni. Jó persze persze ez nem kioktatás csak megmondjátok a nagy "igazságot"
2014. aug. 3. 08:44
 18/24 A kérdező kommentje:
Ja és fogalmam nincs miért veszekszek veletek mivel ez ugysem a ti dolgotok. Ugyhogy részemröl a téma lezárva.
2014. aug. 3. 09:38
 19/24 x) ***** válasza:
Akkor mi a francnak tetted föl a kérdést, drága?
2014. aug. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
80%

Legyen akkor lovad szerintem itt mindenkinek mindegy de az viszont nem az hogy most 13 évesen nagyon elszánt vagy aztán megkapod a lovat 2 hónapig kb. érdekes lesz meg lehet mondani: "van lovam" aztán jön a tél az eső a sár nem tudsz lovagolni söt kimenni se lesz kedved a házból és a pokolba kivánod a lovat akkor az annak a szerencsétlen lónak nagyon nem lesz mindegy hogy te még régen mennyire akartad..


A barátokról és a fiukról meg annyi hogy akkor neked soha nem lesz barátod mer lovad van. A kettő nem zárja ki egymást. És ha a pasid majd nem szereti a lovakat akkor nem sokat válogathatsz mert a fiuk általában nem a lovakért vannak oda. Persze itt is össze lehet hangolni a két dolgot.

2014. aug. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!