Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy vegyem rá a szüleimegy...

Hogy vegyem rá a szüleimegy saját lóra?

Figyelt kérdés
Most az ilyenválaszok nem érdekelnek, hogy ilyen sok felelőséggel jár stb. Igen, tudom. Van itt a városban egy lovarda, ahova gyalog még akár télen is el tudok menni, tehát nem kell cipelni, amit úgyse tudnánk megoldani, mert dolgoznak.. Zsebénzről nem tudok lemondani, mert nem is kapok, hanem inkáőbb amikor kell valamik megveszik.. Úgyse szoktam igaából semmit nagyon kérni, max.nagy ritkán lovas dolgokat (ügye nem olyan olcsóak) de hát egy félvben MAX. kétszer.. Igen nyerget is kell venni meg stb. Tudom orvosi vizsgálat stb. plusz pénz.. De az érdekelne, hogy ti hogyan vettétek rá a szüleiteket?Amúgy nem kell nekem egy jobbnál-jobb sportló, engem nem érdekel, hogy milyen nemes fajta stb. Ha megis engedik, mindeképp egy oktatóval mennék. Légyszí segítsetek!! 13/L

2014. aug. 14. 14:08
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem azért nincs lovad, mert utálnak a szüleid és ki akarnak veled tolni. Nem is azért, mert nem bírnál el a felelősséggel.

De abból ítélve, hogy még 1-2 lovas cuccot is drágának titulálsz, nem vet fel titeket a pénz olyan szinten, egy ló tartása pedig havonta is nagyon komoly összeg, nem beszélve az esetleges hirtelen orvosi és egyéb költségekről.

Ezen a tényezőn pedig nem változtat a szépen nézés, lakás kitakarítása, a könyörgés, stb. A pénz nem fán terem, 13 évesen már felfoghatod.

Törekedj arra, hogy jó munkád legyen a jövőben, sok pénzed legyen és akkor egy nap lehet saját lovad talán.

2014. aug. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nincs pénzük finanszírozni az egészet. Azért lovat nem csak megvenni kell, etetni, itatni, bérleti helyet kell fizetni, stb.
2014. aug. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod a kicsi száddal, hogy szeretnél egy lovat. Úgyse fognak venni, de legalább tudni fogják, hogy szeretnél egyet.
2014. aug. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
86%

Add nekik oda az árát, meg minden hónapban az eltartási költségét.


Ne haragudj, de milyen típusú válaszokat vársz? 13 évesen a kérdésed alapján egyáltalán nem vagy tisztában azzal, hogy egy ló mennyibe kerül, meg mennyibe kerül azt tartani. Ha kapnál is zsebpénzt és lemondanál róla, az se lenne még a fele se annak, amennyit a bértartásra kéne szánni. Viccelsz?

2014. aug. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
87%
Komolyan basszus a 13 évesek azt hiszik, hogy a szüleik kitolásból nem vesznek nekik százezrekért lovat, meg nem vizetnek 40-50 ezer bértartást havonta, plusz az egyéb költségek? Felfogod te mennyi pénz az? Van aki havonta annyit keres, mint amennyibe a lovad tartása kerülne!
2014. aug. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Ne is úgy gondoltam, hogy 1-2 lovas cucc drága, de, azért pl. megnézed egy normális farmer, és lovaglónadrág árát, van különbség, igen tudom, egyik ilyen, másik olyan.. A zsebpénzeset azért mondtam, mert megnéztem más kérdését is. Amúgy most nem azért, de köszönöm, nem kell bunkózni, tudom, hogy nem kitolásból nem vesznek lovat.. De például ők mikor jöttek rá, mennyi egy ló bérbentartása, mikor egy ismerősünk mondta, akinek még csak semmi köze a lovakhoz.. Azt hitték, hogy több.., De még egy lovasboltban is az eladó, adott lovas tippeket, emg elmondta, hogy az ő lovuk hol van, mennyiért.. Mindennap elmondom nekik, hogy ilyen lovat szeretnék, meg iyet, stb.. Tudják mennyire szeretnék, de egyszerűen nem :/ Lovaglás után nem bírnak lenyugtatni, mert hazafele, arról beszélek mindig, hogy mi volt, milyen volt, de jó volt stb.. Tudom jól, nem olcsó dolog..
2014. aug. 14. 14:28
 7/32 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, egy ló kicseszett drága ajándék ám. A megvétele több százezer, havi szinten 40-50 ezer a tartás, és ha valami baja van, akkor abban a szent pillanatban akár több százezret kellhet csengetni az állatorvosnak.

Ez eszméletlenül sok pénz. Több millió forint megy rá 1-2 év alatt is, és ez nem volt túlzás. Ha a szüleid ezt nem vállalják be (márpedig abból ítélve, hogy a zsebpénzt és a lovas cuccokat se vigyázatlanul szórják neked), akkor nem lesz lovad.

Tanulj jól, legyen jó szakmád, vegyél magadnak lovat, jópáran megcsinálták, nem lehetetlen!

2014. aug. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
90%

De akkor, ha tudod hogy milyen drága, akkor egyszerűen nem értem, hogy mit nem értesz?

Magyarország 99,95%-a nem engedheti meg magának, hogy legyen lova. Én 10 körül voltam, amikor már megértettem ezt. Még lovagolni se járhattam, mert a mi mércénkhez képest az is nagyon drága volt. Most vagyok 28, és megküzdöttem érte, de hamarosan lesz saját lovam. Nem maradsz le semmiről (sőt. Így talán lesz időd normálisan tanulni az egyetemen, jó szakmát szerezni).

2014. aug. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Most egy jó ideig semmikép nem kaphatok lovat (bár semmiképpse..) mert tesom most megy egyetemre, és pl. most vettünk neki egy halom dolgot, ügye albérletbe.. Meg ezeket el is kell vinni oda, stb... most nyugodtan hülyézetek le, tudom, hogy az vagyok.. De én egyszerűen nem tudok jó tanuló lenni, most is az évvégim.. nem volt eget gyönyörgető..De én nekem 1 és fél óra simán kell, mire megtanulom a törit.. a tanulási technikákból már mindent kipróbáltam.. amit a tanárok szoktak mondani, amit neten olvastam, ami más tantárgynál kipróbáltam, stb.. Egyszerűen nem tehetek róla.. De például sportból nagyon jó vagyok.. Amikor először lovagoltam szőrén, az oktató azt mondta cowboy vagyok, mert mindent megcsináltam, egyből ügetés, vágta, minden.. Vágta még tempósan is (bár nem annyira, mert sáros volt picit a pálya) Tehát lovagolni tudok.. Inkább az a "típus" vagyok, aki mozgásban jó, nem tanulásban.. Gondoltam elmondom, hogy azért tudjátok, hogy vagyok a tanulással..
2014. aug. 14. 14:41
 10/32 A kérdező kommentje:
14:32-es, azt nem értem, hogy értem engedik meg.. Ha meg kérdezem (nem egyszer), hogy miért a választ letudják egy egyszerű "mert-el" és mikor újra megkérdezem jön a tipikus "jajj, hagyjál már, nem és kész" válasz, vagy az egyéb hasonlók..
2014. aug. 14. 14:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!