Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy vegyem rá a szüleimegy...

Hogy vegyem rá a szüleimegy saját lóra?

Figyelt kérdés
Most az ilyenválaszok nem érdekelnek, hogy ilyen sok felelőséggel jár stb. Igen, tudom. Van itt a városban egy lovarda, ahova gyalog még akár télen is el tudok menni, tehát nem kell cipelni, amit úgyse tudnánk megoldani, mert dolgoznak.. Zsebénzről nem tudok lemondani, mert nem is kapok, hanem inkáőbb amikor kell valamik megveszik.. Úgyse szoktam igaából semmit nagyon kérni, max.nagy ritkán lovas dolgokat (ügye nem olyan olcsóak) de hát egy félvben MAX. kétszer.. Igen nyerget is kell venni meg stb. Tudom orvosi vizsgálat stb. plusz pénz.. De az érdekelne, hogy ti hogyan vettétek rá a szüleiteket?Amúgy nem kell nekem egy jobbnál-jobb sportló, engem nem érdekel, hogy milyen nemes fajta stb. Ha megis engedik, mindeképp egy oktatóval mennék. Légyszí segítsetek!! 13/L

2014. aug. 14. 14:08
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
87%
A szülei pontosan értik szerintem, hogy az ő szívügye és fontos neki és így képzeli el a jövőjét, de azzal is tisztában vannak, hogy mindezt anélkül is tudja csinálni, elérni, hogy ők anyagilag belerokkannának.
2014. aug. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
igen, igazad van, bárátszik, hogy nem igazán értik mert még azt sem érti meg anya, hogy lovardát szeretnék váltani, mert hát, hogy bvalljam.. ez a lovarda egy szar.. ma a hazaért anya, letámadom ezzel a lovarda váltással, aztán addig mindenkifogás lehetőségre kitalálok valami választ :D. amúgy köszi mindenkinek a álaszt!!!
2014. aug. 14. 16:14
 23/32 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem nem veszik komolyan, hogy ez sokáig fog nála tartani.

De ha komolyan veszik is, hogy a kérdező szívügye ez, akkor is, NEKIK nem szívügyük. A szülő nem kívánságteljesítő gép. Ha a szülők nem motiváltak abban, hogy legyen ló, akkor nem lesz.

2014. aug. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Erősen sanszos, hogy nincs rá pénzük. Az, hogy más hogy oldja meg, az ő dolga, felnőtt emberekről volt szó a másik kérdésnél. Amikor te is dolgozol majd felnőttként, tudni fogod, hogy miről mondasz le inkább és választod a lovat. De szülőként, mikor lesz 2 gyereked, ebből az egyik most kezdi az egyetemet, nem fogsz lovat venni a kisebbik gyerekednek, amikor nagy eséllyel a ló árát és fenntartását a gyerekeidtől vennéd el. Mondjuk gondolj bele, ha azt mondanák a szüleid, hogy jó, kapsz egy lovat.... de ezek után csak párizsi meg zsemle lesz a kaja minden nap, mert ugye ott a ló, arra kell a pénz. Vagy a tesód nem tudna egyetemre menni és később te sem tudnál tovább tanulni, mert ott a ló, ugye arra kell a pénz. Vagy azért nem tudsz elmenni iskolai kirándulásra, mert a ló, azért nincs semmi családi esemény, mert a ló... Ez olyan, mintha a szüleid vennének egy (esetleg még egy) autót a családba, amit fent kell tartani még akkor is, ha csak áll a garázsban, mert a kötelezőt és a súlyadót be kell fizetni, hát, még ha használod, tankolni bele, és ha önhibájukon kívül valaki beléjük megy, akkor meg kifizetni a javítás költségeit. Lehet, neked a ló legfontosabb, de a szüleidnek pedig ti a tesóddal és azt a pénzt, amit a ló elvinne, inkább rátok költik. És nem úgy nézz ki, hogy a szüleid betegre keresnék magukat, hanem egy átlagosnak mondható keresettel rendelkeznek itthon, ami nem túl fényes. Te ezt azért nem látod át, mert még csak 13 vagy, neked még az általános iskola a legnagyobb gondod, de idővel sajnos te is rájössz.
2014. aug. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! na, a mondta anya, hogy megnézzük a másik lovardát.. ésazt mondta igen:) majd remélhetőleg ledolgozom ott a lovaglások árát, amennyit csak tudod, nem is csak pénz miatt, de addig is lovakkal vagyok, meg még jól jöhet ez a tudás, ha majd lesz lovam :D esetleg az jó, ha később, mondk bérlünk egy lovat? vagy felesben tartani?
2014. aug. 14. 18:45
 26/32 anonim ***** válasza:
96%
figyelj, 13 éves vagy, mindjárt gimibe mész. lehet elmész másik városba, de ha nem is, akkor is sokkal több tanulnivaló van. én is ilyesmi helyzetben vagyok, most töltöttem a 17-et, 8-9 éves koromban akartam először lovagolni menni, 11 éves voltam mikor elvittek az első alkalomra. azt hitték fellángolás.nekem sincs lovam, igaz most nem is bírnék vele, így már 10.-ben sem lett volna rá elég időm. egy lovat nem 1-2 évre veszel, hanem 11-12 évre minimum. inkább örülj te is, hogy lovagolni elengednek/elvisznek/kifizetik, és ne azon ragadj le, hogy nem vesznek lovat. nem játék, nagy felelősség, sok pénz, és valószínű féltenek is, hiszen nem épp veszélytelen sport. én is versenyezni akarok, én is ilyen irányba akarok tovább menni. de felfogom, hogy nem éri meg azért most lovat vennem, hogy a nyári szünetben ellegyek vele. lásd be, igaza van a szüleidnek, hogy nem vesznek neked.
2014. aug. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Saját külön véleményem: ha nem szereted a díjlovaglást (még inkább az idomítást), egyáltalán ne legyen lovad, mert idomítás nélkül nincs lovaglás. Egy iskolalovat remélhetőleg az edzők karban tartanak úgymnod, hogy helyén legyen az agya, de egy saját lónál már a Te felelősséged, hogy az a ló mikor, mennyit és hogyan mozog. A mozgás, és úgy általában az egyéb foglalkozások minősége pedig nagyon fontos a ló számára, és ez fogja megadni, hogy mennyire életbiztosítás arra a lóra felülni, mennyire lehet vele bírni. Maga a díjlovaglás valahol mindegy, célorientált hülyeség nagyon sok esetben, a klasszikus iskolákkal már éérdemesebb foglalkozni. Mondjuk ha militaryzni akarsz, ott kemény díjlovaglás is van. Ha meg galopp suliba akarsz menni, na az totál más, a "valódi" (értsd: amit eddig tanultál) lovagláshoz semmi köze. Ettől még szép sport, veszélyes, és teljesen mást követel.


Azt, hogy nem lesz időd, baromságnak érzem. 2 egyetemi szak mellett is volt időm a lóra. Naponta, ami szó szerint vett minden nap. Ha valakinek középsuli mellett már nem lenne ideje, megint csak ne vegyen lovat, mert később, egyetem, vagy munka mellett még annyi ideje sem lesz.


Másik dolog - egy ló eltartása egy dolog, de annyira nem tudhatsz lovagolni, hogy ne kelljen edzéseet venned. A ló havi fix tartási ára, meg még rendszeresen edzések is mellé, na ez már tuti nem férne bele, nagyon megterhelő anyagilag.

Ami a ló cuccait illeti, ha jól ki tudod fogni, akkor adnak hozzá minden cuccot. A ló bérlése amúgy jó ötlet lehet, mert bármikor visszamondhatjátok, a feles tartásnak vannak már buktatói, de ondjuk csak szeződés kérdése. Egyelőre amit én javasolok, hogy próbálj minél több lovon ülni, mert ha évekig csak egy lovon ülsz, azzal összeszoktok, tudod, hogyan működik, de más lóra átülve elveszel teljesen... Ezen csak az segíthet, ha a saját ,egy szem ló előtt minél többet tanulsz és fejlődsz!

2014. aug. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy fontos az idomito munla, csak pl. Azt nem birom, amikor egyhelyben uget a lo.. egyebkent nekem rengeteg idom van, azert is lettem valamennyire kocka, mert egesz delutan suli utan otthon egyedul unatkozom.. nyaralni inkabb csak ugy szoktunk, hogy lemegyunk reggep a balatonra, este otthon vagyunk mar.. meg a kertunkben szoktunk kinnaludni a kertunkben, ami a lovarda fele van.. arra is lehet menni, ahova most jarok, meg arra, ahova szeretnek.. koszonom mindenkinek a valaszt!!! Majd kesobb a berlessel remelhetoleg megprobalkozhatok :)
2014. aug. 15. 16:19
 29/32 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam is volt van és lesz ez az ANYA LOVAT AKAROK!! :) Mindig zaklattam őket ,hogy légyszíves :c :) Persze NEM! Mert anyagilag nem engedhetjük meg. Aztán a lovardában nagyon sokat..tényleg nagyon sokat segítettem legyeskedtem a lovak körül :) és kaptam egy ajánlatot ,hogy lovagolhatok ha segítek mindenben! (trágyázás,nyeregápolás,lóápolás meg ami van) És most már jóformán mindennap lovagolhatok. És össze is barátkoztam egy lóval akire sajátként tekinthetek hiszen majdhogynem csak én és az oktató lovagolja :) És most már ha anya azt mondaná Jó kislányom na akkor menjünk lovat venni!Azt mondanám nekem nem kell ló hiszen már "van" :)


És persze a lovardában is beszélgetünk erről a saját ló dologról és mikor szóba jön a vége az lesz ,hogy nekem több "lovam van" ,mint gondolnám. :)


Remélem találsz egy ilyen jó lovardát! :) És beletörődik a lelked abba ,hogy most egyenlőre nem lehet lovad! :) Persze ez nem zárja ki ,hogy később nem lehet/nem lesz lovad. :D

2014. aug. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Babszi04 válasza:

Szia :)

Esetleg érdemes lenne elgondolkozni a lóbérlésen vagy a feles tartáson.

A lóbérlés annyit takar: hogy tulajdonilag a lovarda lova, és max 2 embernek kiadják ( esetleg lovas barátnővel összebeszélni ) lovardában tudod bérelni, máshova nem viheted ha nem veszed meg... a bérles a bértartást, a patkolást és az állatorvost foglalja magában

( de én találkoztam már olyan bérelhető lóval amire a gazdája azt mondta hogy az ő tulajdonában marad a ló elviheted de minden költség a tiéd ( etetés patkolás bértartás ha nem otthon tartod és az állatorvosi költség .

A feles tartás az azt jelenti : hogy van a ló tulaja aki nem tud a lóval eleget foglalkozni esetleg nincs már rá keret de nem szeretne tőle megválni (de azért lovagolni szeretné) és fel ajánlja hogy a ló költségeit megfelezitek elosztjátok (hogy pl te hétfő szerda péntek jársz ki a lóhoz lovagolod stb a köztes napokon pedig a tulaj). Remélem tudtam segíteni :) És szerintem ha találnál egy ilyen lovat az jó lenne nem "annyira" költséges. Így legalább megtapasztalnád milyen egy ló tartása mennyi felelősséggel jár, és ha úgy gondolod hogy az iskola mellet te ezt nem tudod csinálni nem lesz ott egy ló ami ennek csak a hátrányát "élvezné" ..

2014. aug. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!