Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy vegyem rá a szüleimegy...

Hogy vegyem rá a szüleimegy saját lóra?

Figyelt kérdés
Most az ilyenválaszok nem érdekelnek, hogy ilyen sok felelőséggel jár stb. Igen, tudom. Van itt a városban egy lovarda, ahova gyalog még akár télen is el tudok menni, tehát nem kell cipelni, amit úgyse tudnánk megoldani, mert dolgoznak.. Zsebénzről nem tudok lemondani, mert nem is kapok, hanem inkáőbb amikor kell valamik megveszik.. Úgyse szoktam igaából semmit nagyon kérni, max.nagy ritkán lovas dolgokat (ügye nem olyan olcsóak) de hát egy félvben MAX. kétszer.. Igen nyerget is kell venni meg stb. Tudom orvosi vizsgálat stb. plusz pénz.. De az érdekelne, hogy ti hogyan vettétek rá a szüleiteket?Amúgy nem kell nekem egy jobbnál-jobb sportló, engem nem érdekel, hogy milyen nemes fajta stb. Ha megis engedik, mindeképp egy oktatóval mennék. Légyszí segítsetek!! 13/L

2014. aug. 14. 14:08
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
*azt nem értem, hogy miért nem engedik meg
2014. aug. 14. 14:45
 12/32 anonim ***** válasza:
93%
szerintem hagyd. ha a szüleidnek lenne erre pénze, és tudják hogy mennyire szeretnéd, akkor vennének. gondolom nem keresnek annyit, amennyi elég lenne egy ló és egy család fenntartására is. ezt megértheted te is, ma már munkát találni is nehéz, és a lótartás is komoly összeg. majd ha dolgozol már, akkor a szüleid is segítenének hogy valóra váljon az álmod, esetleg magadnak is meg tudod venni. szerintem az összes szülő azt szeretné, ha mindent meg tudna adni a gyerekeinek, de sajnos ez nem lehetséges mindig.
2014. aug. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
87%
Mert nincs rá pénzük, csak nincs szívük ezt így a képedbe vágni. Ha nem vagytok milliomosok, már pedig nem annak tűntök (bocsi), akkor nem lesz. Ezt sajnos el kell fogadni. Viszont vannak helyek, ahol ha dolgozol, megengedik, hogy lovagolj, inkább ebbe az irányba kéne kutakodnod.
2014. aug. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Az emberek nem szívesen mondják ki még családon belül sem, hogy nincs rá pénzünk.
2014. aug. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk milliomosok, ign, ez tény, de tudják, hogy ezt nekem elmondhatják, hogy egyszerűen nincs rá pénz.. megnéztem más válaszokat, és valaki írta, hogy ismer olyanokat, akiknek 3 gyerekükvan, biztonsági őrök a szülők, mégis van lovuk.. de persze, ez nem biztos, hogy így van, mert akármi lehet itt igaz, és hazugság is.. Amúgy szoktak elöttünk is ilyenekről beszélni (pénz). Persze, nem az, hogy odahívnak minket, h ez van, meg stb. csak nem zavarják, ha ott vagyunk mi is, mert hát mégis csak tudjunk róla, hogy hogy élünk.. Amúgy átakartam menni, egy másik lovardában, (ahol lehetne tartani a sajátom..) de anya jött az ilyen.olyan kifogásokkal.., h az úgyse jobb, meg itt is megkérjük erre, atra az oktatót.. -.- 1. talán 1-2 km távolság a kettő locarda között (kb.) 2. sokkal nagyobb 3. sokkal több ló 4. lehet terepre menni 4. lehet versenyezni 5.remélhetőleg le lehet dolgozni a lovaglás árát.. ezzel is gondom van.. egyszerűen anya azt hiszi, hogy ő mindent tud, akkor döbben rá, hogy nem, amikor tényleg látja a dolgokat.. Apa, meg elég sokat és sokáig dolgozik, ő mgé megnézni se tudja nagyon azt, hogyan lovagolok.. max. ha anya szülőin van.. de akkor inkább tesom jön.. szal csak anyuval tudok beszélni erről főleg, de hát ő meg ilyen ><
2014. aug. 14. 15:06
 16/32 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, értsd meg, hogy a lovaglás a TE szívügyed. A szüleidnek egyszerűen nincs benne az életükben a lovaglás annyira, hogy több milliót kivágjanak az ablakon erre a hobbidra. Ez olyan, mintha én terepasztalon vonatokat szeretnék építeni, és erre kérnék a szüleimtől egyszeri több százezres és havi 40-50ezer forintos kiadást, plusz egy jelentős, több százezres vésztartalékot.


Nem az ő világuk, nem az ő szívügyük, nem az ő életük, nem értik, hogy neked miért fontos. Ha azt sem értik, hogy neked miért lenne jó a tereplehetőség (vagy lehet, hogy értik, csak nincs lehetőségük megvalósítani, mondjuk valami tényező miatt, amit itt te nem említettél), akkor ennyi.


Neked kell ezt majd megvalósítanod, tőlük hiába várod el.

2014. aug. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
A biztonsági őrös dolog tutira megvalósítható, csak 2 nagyon motivált szülő kell hozzá. Mindkettő nagyon akarja. Bizonyára mindkettő lovagol. Persze hogy küzdenek érte.
2014. aug. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
93%

én írtam a biztonsági őröst, nem volt kamu, csak ott az a nagy különbség, hogy ott a szülők lovagolnak, nem a gyerek. tehát nem a gyereküknek vették a lovat, hanem maguknak, ez az ő döntésük, természetesen annyival kevesebbet tudnak magukra és a gyerekekre költeni.


az teljesen más, ha másik lovardába szeretnél járni, erről meggyőzhetőek szerintem, lovat szerintem nem fognak venni.


azt kérdezted, hogy mi mivel vettük rá a szülőket, hogy legyen lovunk. nos én egész gyerek/kamasz koromban győzködtem őket és nem vettek, mindig azt mondták, hogy majd ha felnőtt leszek vehetek magamnak, pedig elég jó anyagi körülmények között éltünk.


aztán felnőttem és vettem magamnak.


ellenben ha a tanulás rosszul megy, akkor nehéz lesz olyan munkát találnod, amiből megengedhetsz magadnak egy lovat...

2014. aug. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
tudják nagyohogy mit jelent nekem a lovaglás.. volt hogy náthás voltam, meg köhögtem eléggé, de inkább elmentem suliba,-mertha suliba nem edzésre se- csak hogy mehessek lovagolni.. meg mindenből valahogy eljutok odáig, hogy na akkor most kapok egy lovat stb. Meg tudják jól, hogy én lovas suliba akarok menni, versenylovas akarok lenni, és ha az nem lenne jó, akkor lovász, lovasoktató, díjugratóedző, stb. bárki, szomszéd, vagy valaki ismerős megkérdzi, hogy na, és mi szeretnék lenni, tudják, hogy mi a válaszom, mindig arról magyarázok nekik, hogy miért szerretnék úgy tereplovagolni, (akár versenyszerűen is), meg miért nem szeretem a díjlovaglást, mi mire való(pl.fásli, pataharang..) igaz van, hogy semmit nem értenek belőle, de tudják jól.. de mégis ők nem veszik olyan komolyan.. amikor anya megkérdezte, hogy miért szeretnék a másik lovardába járni (vagyis először csak megnézni üögye) elmondtam, neki mindent, erre jön a kifogás -.- (már írtam egy előző kommentbe..) meg így szoktam kérdezni, hogy na, mikor kapok lovat:D? erre ők, most, mindjárt indulunk, sőt 2-t is veszünk.. és az a baj, hogy ők még csak nem is nagyon gondolják annyira komolyan.. magát a lovaglást igen, de csak a sportolás részét.. remélem érthető
2014. aug. 14. 15:46
 20/32 A kérdező kommentje:
amúgy (nem tom, hogy illik-e ilyet kérdezni), de ti/szüleitek mennyit kerestek/nek?
2014. aug. 14. 16:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!