Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnám kontrolálni?

Hogyan tudnám kontrolálni?

Figyelt kérdés
A lovam pályán és terepen is nagyon jó. Nyergelés,pucolás,kantározás is megy. De viszont futószáron ha át akarom vinni másik kézre akkor szószerint szinte rámágaskodik alig van közöttünk 2 lépés. Megprobáltam már átvezetni akkor is ugrál. Párbalkalommal ágaskodott így és akkor szüleim meg én is mondtam hogy hivjunk szakembert hozzá mert ez túl veszélyes. (nem valami suttogót) Futószárazásnál vannak persze más problémák is de nem ilyen mértéküek. A kérdés az lenne hogy mit fog csinálni valszeg majd vele az az ember aki majd jön? (az ágaskodással)

2014. aug. 16. 16:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
És mivel futószárazol? Kötőfék, kantár, kapicán? Utóbbi lehetne a megoldás, ha eddig nem azzal tetted, mert a ló nem igazán díjazza, ha a száján keresztül rángatod.
2014. aug. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Kötőfékkel szoktam futószárazni. De igen először jobb kézre nem megy át aztán ha jobbra valami csoda által átmegy akkor bal kézre nem akar visszamenni ezért mondtam hogy mindkét kézre. De a kapicán az orrára fejt ki hatást nem? Akkor az úgy még jobban bepörgeti mint a rendes hagyományos kötőfék.
2014. aug. 17. 15:22
 13/16 anonim ***** válasza:

A kapicánnal a ló orrát kontrollálod, míg a kötőfékkel erre kb. semmi esélyed sincsen.


Ha maga a kézváltás a probléma, akkor csináld úgy, mint ahogy a futószárazást elkezded. Vezsd magad mellett a lovat, pihenjetek egy kicsit, majd lassan lépesd ki körre és dicsérd meg. Jó lenne tudni, hogy mit csinálsz, mert így csak tippelni lehet...

2014. aug. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

De miért sétálgatsz mellette? Most futószárazod, vagy vezeted? A kapicán amúgy mindenképp segíteni fog, hidd el.


Azt én sem mondtam, hogy seggelje el, és jónapot, mindenképp látni kell, egyrészt, másrészt nem mnidegy, hogy mi az, amiért a ló kap - az sosem emgoldás, hogy mindenért elseggeljük. Következetesség, nyilván. Én csak azt mondtam, hogy ha dominanciaprobléma van, arra általában az egyetlen megoldás, egy idejében kiosztott pofon, és ez sajna így is van.


A problémára: legyen nálad ostor, kapicán meg a ló fején. Az orrhátára kifejtett hatás miatt nagyobb kontrollt tudsz rá gyakorolni, a kötőfék leginkább semmilyen hatást sem biztosít, a kantárral, zablával meg már futószáron megkeményíted a száját, ha ugrál.

2014. aug. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Azért vezetem az elején lépésben hogy bemelegedjen rendesen mert ha elengedem akkor sokszor lassan üget és nem akar megálni és ugyebár az nem jó az izületeinek ha nincs rendes bemelegítés lépéssek hanem rögtön ügetéssel kezd. Rendben koszi,megpróbálom kapicánnal.
2014. aug. 18. 19:58
 16/16 anonim ***** válasza:
Akor se sétálgass vele, mert láthatóan hülyére vesz. Küld ki, had ügessen, amikor nem akar szóra lépni inkább, akkor vedd rövidebb körre, lesz egy pont, ahol lépni kezd inkább. Na, itt szóban nagyon megdícsérni, ügyes volt, megint elmondani, hogy éppen lép, és egyből engedheted vissza nagyobb körre. Ha megint ügetne, akkor megint behozod ha kell, egészen magadhoz. Pár alkalom elég, hogy felfogja, mit szeretnél tőle. Ne ő mozgasson téged, te mondod meg őneki, hogy mi lesz. Hát majd még vágtamunkánál futok mellette, át ne essen a kerítésen, mutatom az irányt... Ugrás előtt meg leszállok, és a hátamon átviszem a lovat, meg ne üsse magát leérkezésnél. Semmi baja nem lesz, ha pár edzés alkalmával futkorászva kezdi a dolgot, a lényeg, hogy megértse, hogy ez szép és jó, de nem csinálhatja.
2014. aug. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!