Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tudnék csinálni vagy a...

KGabi0000 kérdése:

Mit tudnék csinálni vagy a lóval nehéz csak bánni?

Figyelt kérdés
Van egy ló,akin 1 éve lovagolok,de nem megy vele a vágta.Mindig elrohan,mint egy őrült és csak az edzőm tudja rendesen lovagolni,ezért el is akarják adni.Az edzőm viszont folyton azt mondja,hogy álljak fel vadászvágtába,pedig mindig akkor rohan el.Az elején még megy a vágta,de amint rájön,hogy vágta van és leülök tanügetésbe,hogy beugrassam,ő rögtön beugrik és elrohan,pedig az elején még tök jól ment a vágta.Én sokkal jobban szeretek rendes vágtában lovagolni,de ha úgy nem is rohan el,akkor az edzőm azt mondja,hogy álljak fel,de akkor meg elrohan.Már nem tudom élvezni a lovaglást ezzel a lóval,mert nagyon ijedős,még a pályán ha fúj a szél,akkor is.És ha olyan napja van és nem figyelsz egy pillanatra oda vágtában,akkor rögtön felgyorsul és nem könnyű megállítani.Eddig még nem volt olyan ló,akivel nehezen ment volna vágta,mindegikkel jól ment,csak ezzel az egy lóval nem :(Szóval mit tudnék tenni ez ellen?

2014. aug. 19. 10:47
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nem pattogok,tudom,sok felvételt láttam már a vágtámról.4 éve vágtázok,mindenféle lovon.A másik gond pedig az,hogy 3 iskolaló van és a másik kettő túl könnyű nekem és ezt a lovat alig van ki lovagolja.És úgyse tudják eladni,mivel csámpás,az első kettő lábát mindig összeüti és már 16 éves,nem kell senkinek.

Egyébként amúgy is sokat tanügetünk,csak ugye tanügetésben kell beugratni vágtába.Szoktam vele vágta előtt,ha nyugtalan kiskörözni,meg meg szoktam állítani,nyugtatgatni és csak akkor ugratom be,ha nyugodtabb,de nem mindig használ.

Akkor mindegy,legfeljebb tovább próbálgatom majd,egyszer úgyis sikerül az egész órát nyugodtan végigmenni.De azért köszi a válaszokat!

2014. aug. 19. 14:19
 12/14 anonim ***** válasza:
Van több ötletem is, de alapvetően úgy hiszem, a gond az edzőben van, mert vagy a ló nem elég képzett, vagy csak titeket képtelen helyesen megtanítani... Főleg, ha senki se bír a lóval. Ha a sajátod lenne, sok ötletem lenne, de így az van, amit az edző mond. Olyan amúgy nincs, h túl kevés már egy ló, mindig van hová tovább egy adott lóval is... Megy már velük a piaffe? Na ugye... ;)
2014. aug. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szerintem az is benne van a pakliban, hogy az edződ van a legjobb viszonyban ezzel a lóval, többet lovagolja, mint mások és már úgymond egymásra vannak állva, így neki nem okoz problémát az hogy rohan, sőt lehet neki fel sem tűnik, míg neked, aki nem lovagolja annyit problémát okoz.
2014. aug. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
De ő is fel szokott ülni a lóra megmutatni és neki nem rohan,habár mondta,hogy a ló is tudja ki van a hátán...
2014. aug. 20. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!