Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A legvégső esetben nyugtató?

A legvégső esetben nyugtató?

Figyelt kérdés

Jövő hétvégén hozunk el egy lovat szállítóval. A tulaj szerint, amióta megvette nem volt szállítón a ló így félő, hogy bepánikol, ha fel kell mennie rá. Természetesen nem akarom rögtön leszedálni a lovat, de ha nem bírjuk feltessékelni, akkor milyen nyugtatót ajánlanátok?

Olyan lenne a legjobb, ha létezik, ami gyorsan hat, de gyorsabban is ki megy a szervezetéből.

Remélem nem lesz ebből vita. Semmiképp nem nyugtatóznám a lovat, ha nem muszáj, de sajnos benne van, hogy veszélyes helyzeteket produkál.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Ui.: Olvastam a sedalinról, de elég sok esetben 6 órán át is tartott a hatása és túl bágyadt volt a ló vagy ha a kiírtnál kevesebbet kapott semmi hatása nem volt rá. Ez valós vagy csak túloztak a lótulajok?



2014. aug. 22. 19:10
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
100%
nyuktatót nem ajánlok de, kérd meg a tulajt hogy nézze meg be megy-e a szállítóba,ha nem próbálja abrakkal becsalni ha bement zárják be napi rendszerességgel így a ló hozzászokik és csak jóhoz kötheti a dolgot pl:kajaaaaaaaa :)
2014. aug. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Nincs szállítójuk, mi viszünk. A ló régebben gond nélkül ment fel a szállítóra, de mióta ott van nem volt szállítva sehová.

Én sem vagyok híve a nyugtatóknak, van 100 praktika a zsebembe, hogy ha nem menne fel.

2014. aug. 22. 19:17
 3/24 anonim válasza:
akk ha régebben nem félt tőle szentem most sem fog :) úgyhogy nyugi :) végsőesetben hazalovagolsz :)najó ez hülye ötlet
2014. aug. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nincs messze, autóval 18 km. Ez is felvetődött, hogy lovagoljak haza vele, de kizártnak tartom. Bármi történhet útközben én meg egyedül az erdőkben meg át az utakon, eléggé öngyilkos merénylet lenne.
2014. aug. 22. 19:25
 5/24 A kérdező kommentje:
A másik, hogy ne ponyvás szállítóval menjünk. Úgy gondolom ez nem lehet hatással a lóra ugyanis ponyváson kívül mással régen nem vitték.
2014. aug. 22. 19:30
 6/24 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha régen nem volt probléma, akkor most sem lesz, amúgy mielőtt nyugtatón gondolkodnál, érdemes a többi praktikát bevetni, csemege, kötél keresztezés a far mögött, de szerintem felballag szépen.

Nyugtató ügyében, pedig jó ha megvan beszélve egy állatorvossal, hogy ha gáz van jöjjön ki és ő adja be.

2014. aug. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Szerintem is fel fog menni gond nélkül. Nálam is így volt, volt egy lovam régebben, aki életében talán kétszer volt szállítva, hozzám kerülése után egy évig lószállítót sem látott. Alapból egy nyugtalan típusú ló volt. Mikor szállítani kellett, előre pánikoltam, hogy tuti nem fog felmenni, mert életében kétszer volt szállítva, és amúgy is ideges típus, és odacsődítettem mindenféle segítőt, elképzelve hogy a lovat majd nagy nehézségek árán kell majd felvezetni, ehhez képest a ló fél percbe sem telt, és szépen felsétált a futóra mindenféle ráhatás nélkül. Előtte megnézte egy kicsit, de aztán felment. Szerintem ha volt szállítva régebben, és akkor gond nélkül fel tudták rakni, fel fog menni most is.
2014. aug. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
A Sedalin-t paszta formájában árulják, azt hiszem a tömeghez mérten kell adni. Gondolom nem kell sokat adni, ha csak egy kis bágyadtságot szeretnétek. Amíg nem megy ki, addig nem ihat a ló, mert félrenyelhet, illetve figyelni kell rá, nehogy elterüljön vagy megüsse magát.
2014. aug. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
52%

Benyugtatózott lóval viszont nem indulhatsz el, szóval ha felimádkoztad a lovat nyugtatóval, akkor ki kell várni, míg magához tér, különben csúnya baleseteket okozhat akár egy sima kanyar is, ha a ló agyban épp valahol egészen távol jár!

És persze amíg nygtatózva van, se víz, se kaja, mert könnyen félrenyelhet.


Inkább oldjátok meg máshogy. Átlovagolni semmiképn se, ismeretlen lóval, számára ismeretlen terepen egyedül, közúton át nem jó ötlet. Lehet, hogy semmi baj se lenne, meg lehet, hogy az első adandó alkalommal inkább hazamegy.

2014. aug. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

A ló nem ismeretlen. A volt lovamat vásároljuk vissza. Igen ez bennem is megfordult, hogy ha bágyadt nem igen lesz épes stabilan állni.

De mint írtam van pár praktika a zsebemben! :)

Anno mikor elsőnek ment fel a szállítóra megszagolta és már fel is sétált. Szóval nem értem az aggodalmat, mert én nem tartok tőle, de a jelenlegi tulaj igen.

Én bízom a lovamban és tudom, hogy nem lesz semmi probléma :/

2014. aug. 22. 22:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!