Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A legvégső esetben nyugtató?

A legvégső esetben nyugtató?

Figyelt kérdés

Jövő hétvégén hozunk el egy lovat szállítóval. A tulaj szerint, amióta megvette nem volt szállítón a ló így félő, hogy bepánikol, ha fel kell mennie rá. Természetesen nem akarom rögtön leszedálni a lovat, de ha nem bírjuk feltessékelni, akkor milyen nyugtatót ajánlanátok?

Olyan lenne a legjobb, ha létezik, ami gyorsan hat, de gyorsabban is ki megy a szervezetéből.

Remélem nem lesz ebből vita. Semmiképp nem nyugtatóznám a lovat, ha nem muszáj, de sajnos benne van, hogy veszélyes helyzeteket produkál.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Ui.: Olvastam a sedalinról, de elég sok esetben 6 órán át is tartott a hatása és túl bágyadt volt a ló vagy ha a kiírtnál kevesebbet kapott semmi hatása nem volt rá. Ez valós vagy csak túloztak a lótulajok?



2014. aug. 22. 19:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy lovat aki alapból nem akar felmenni a szállítóra, oldalaz stb. , de ha mögéállnak egy seprűvel, azonnal felmegy, mint egy kisangyal. Tapasztalatból mondom! :) Egyébként sok sikert!
2014. aug. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

simán fel fog menni!


a régi lovam 5 évig nem volt szállítva és 5 év után úgy ment fel, mintha a legtermészetesebb dolog lett volna (pedig ridegben élt, 5 évig boxot, istállót se látott).


a sedalin nagyon jó, használják szállításhoz, (a nyugtatót és a bódítót nem szabad összekeverni). viszont az a titka, hogy bő fél órával szállítás előtt, nyugalmi állapotban kell beadni. ha már felhúzta magát, akkor már hiába, akkor konkrétan semmit nem hat.

2014. aug. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Ha a jelenlegi tulaj azt gondolja, problémás lesz, akkor tud valamit, amit ti nem. Elképzelhető, hogy amíg nála volt a ló, volt valami negatív élménye a szállítás kapcsán.

Egyébként ha a lószállításban rutinos emberre bízzátok, akkor semmi baj nem lesz. Tettünk mi fel olyan telivéreket lószállítóra, akik akkor lettek kivéve ménesből, még a kötőféket is alig ismerték, nem hogy a szállítást. Csak kérj meg, szükség esetén fizess meg valakit, aki tudja, hogyan kell egy lovat szállítani.

És nem , mielőtt jönnél azzal, hogy te rutinos vagy, anélkül, hogy meg akarnálak bántani mondom, hogy nem vagy rutinos, ugyanis ha az lennél, ezt a kérdést nem írod ki és a szedalin mint alternatíva fel sem merül.

Egyébként igen, ha hat a szedalin, akkor a ló nem tud stabilan megállni a lábán, ha meg nem hat, akkor meg minek raktad bele, ugye...

2014. aug. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

13/13 nem vettem annak nyugi! Igen nem vagyok rutinos, mert mióta nincs meg a ló nem igen voltam szállító közelében más lóval.

A tulaj csak attól tart, hogy mióta ott van nem látott szállítót, nem volt cipelve vele a hátsója semerre így biztos félni fog. Én ezt nem tartom valószínűnek, mert nem egy betojós fajta :)

2014. aug. 23. 12:14
 15/24 anonim ***** válasza:
Akkor nem kell túlparázni. Sedalin lehet nálad, egyébként sem árt, ha van, meg nem egy nagy összeg, de ha az utolsó szállítása nem volt problémás, akkor semmi ok az aggodalomra.
2014. aug. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. aug. 23. 19:58
 17/24 anonim ***** válasza:
Akkor ha tutira tudod, hogy nem volt azóta szállítva, biztosra veheted, hogy semmi baj nem lesz. A lovak nem felejtenek el ilyen dolgokat. Minden bizonnyal simán fölmegy, szóval no para, nem kell szedalin.
2014. aug. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

És vélemény arról, hogy ponyvással mennénk érte? Külön kérés volt, hogy ne azzal, mert nem volt szállítva az 5 év alatt..

De nem igazán van a környéken olyan, ami nem ponyvás lenne.. És megint csak azt tudom mondani, hogy ha szállítva volt, olyannal vittük :/

2014. aug. 23. 20:28
 19/24 anonim ***** válasza:
Semmi baja sem lesz, ha tényleg nem volt szállítózva azóta. Ha esetleg a mostani tulaj kamuzik, és okoztak ponyvás szállítóval némi kellemetlen élményt a lónak, akkor már lehet belőle gond.
2014. aug. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy neked, mint a ló volt tulajdonosának meg szeretné mondani, hogy milyen szállítóval menj, főleg, hogy azóta elvileg nem is szállították a lovat. Miből gondolja, hogy gond lenne a ponyvával?

Szerintem túl van lihegve a dolog. Ponyva, nem ponyva, a ló benn lesz a szállítóban, körbe lesz fáslizva/kamáslizva/takarózva/stb, gondolom, ki fogja bírni az utat akkor is, ha megfújja a szél a ponyvát... Persze vannak lovak speciális igényekkel, pl. amik háttal szeretnket utazni, de ha azóta nem szállították, akkor végképp nem értem, miért a nagy aggodalom.

2014. aug. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!