Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ti lovaitok mennyit kapnak...

A ti lovaitok mennyit kapnak enni és milyen munkát végeznek?

Figyelt kérdés
2014. aug. 24. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én lovam még csikó,laza munkát végez néha nyereg alatt,most a futószárazásra vagyunk ráálva,ha az időjárás is engedi.Amúgy napi sokszor kap keveset,így nem pazarol.Néha kukoricafiát,szénát,legelni is ki szoktam vinni,répát naponta kap,néha almát is.Ritkán lucernát,de tényleg 2 hetente csak 1-szer.Abrakot most nem kap,mert pótolja a lucerna,amit néha összecsipeget és a répa meg a kukoricafia.De így is nagyon jó erőben van :)
2014. aug. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Átlagos munkát végeznek, idomítás, ugrás, terep. Reggel-este kapnak 1-1,5 fándli árpa, zab és korpa keveréket, áztatva. Ezen kívül nonstop legelőn vannak. Most már lassan átállunk az éjszakai istállózásra, akkor estére kapnak majd szénát, de amíg a legelő tart, kihasználjuk napközben. Ha már nem lesz mit legelni, vag, ahogy romlik a fű minősége ősszel, akkor az abrakot is kicsit emeljük meg kétszer kapnak szálasat. De amíg hó nincs, napközben legelnek végig.
2014. aug. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Két lovam van, díjugratásban versenyzünk 110-125-ön. Heti egy szünnap, 2-3 ugróedzés versenybeosztáshoz igazodva (másmás stílusban: gimnasztika, vonalak, ívek), a többi váltakozóan idomítás, járóiskolázás, sima lemozgatás vagy terep (csak az egyikkel, a másikkal nem lehet kimenni). Napi 3x kapnak 2 fángli tiszta zabot (nincs roppantva), este 2 kutyapohárral (nem tudom annak mi a mértékegysége :D) müzlit meg kerabolt (azt nem kutyapohárral :D kb 10 ml). Napi 3x kapnak szénát (azt nem tudom mennyit, de mindig van előttük eszegetnivaló) meg egy kicsi lucernát. Almát-répát-dinnyét szoktam nekik vinni ha megyek hozzájuk.
2014. aug. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az enyém korlátlan szénát, emellett napközben legelőre is át tud menni, de ha kedve tartja bejöhet szénázni, szóval nincs kizárva, napi 2x 1 fángli zab 1 fángli árpa, heti 4-5x 1-2-3 óra terep, néha nagyobb túra.
2014. aug. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2kg roppantott, bizezett bükkönyös zab, bő háromnegyed g árpa, napi 3× elosztva. Ugyanennyiszer kap szénát, de az mindig van előtte így.

Klaszikus idomítás kézen és nyereg alatt, heti 1-2 terep, elvétve bő egy órás futószáras munka kezdők alatt.

2014. aug. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!