Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam terorizál mit csináljak?

A lovam terorizál mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az van ha kiakarom vinni a legelőröl akkor szépen vezetem semmi baj nincs de hirtelen eltépi magát és visszavágtázik a többi lóhoz. Ha sikerül kihozni akkor pucolásnál állandóan forgolódik és így 30-40 percbe kerül. Kantározásnál felemeli a fejét és direkt összeszorítja a fogait hogy ne tudjam a szájába beletenni a zablát ezzel is vacakolok eleget. Majd lovaglásnál ha elege van kb. 20 perc után akkor nem hajlandó előre menni csak lépésben, ügetni már nem tudok,csinálhatok bármit ő befeszül és csak áll vagy lassan lép. Majd lovaglás után amikor a hevedert csatolom ki akkor rámfordul és leápolásnál is ugyanúgy táncol. Majd mikor visszavezetem a karámba elránt legelni és nem tom megtartani mert felcsapja a fejét és elvágtázik a fűig. Az a baj hogy így a lovaglás az nagyon sok idő ezekkel a mókákkal együtt amire minden nap nincs időm. Hogy tudnám visszaszerezni a tekintélyem? Ti hogyan kezelnétek az egyes dolgait?

2014. aug. 24. 10:05
1 2
 11/13 anonim válasza:

Utolsó előtti vagyok.

Kihagytam, hogy sokszor jutalmazd ha jót csináld. Ha elindul ügetésbe simogasd meg. Ha szépen ki tudtad hozni a legelőről anélkül, hogy elhúzott volna, jutalmazd meg jól.

2014. okt. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

csomózott kötőféket vegyél, az orránál olyan csomók vannak rajta, hogyha azt meghúzod, pont ideget ér, így meg fog lepődni, jobban érzi. próbáld ki a parellis csatlakozást egy karámba. hajtsd ki körre (a futószárat ne csatold rá a kezedbe lógjon azzal ijesztgesd), indítsd, egy idő után be fog jönni hozzád. tedd le a futószárat, simogasd meg jól mind2 oldalról. érd el hogy csak rád figyeljen, aztán indulj egy gyors lépésben aztán futhatsz is. ha követ, csatlakozva vagytok, a lovad csak rád figyel.

próbáld ki ezt és a csomózott kötőféket, meg vigyél pálcát, korrigálásképp. parellis játékból tudom ajánlani még a barátkozós és a jojó játékot a tekintélyed növelésére. szívesen segítek bármiben, írj! :)

2014. okt. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Merre laksz?
2014. okt. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!