Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell ügetésből vágtába...

Hogyan kell ügetésből vágtába beugratni?

Figyelt kérdés
Már vettem a vágtát, de annyira még nem értem.. Aki letudná írni értelmesen, annak megköszönném!
2014. aug. 26. 11:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem keress fel egy edzőt. Ő majd elmond mindent amit nem értesz
2014. aug. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%
Beülsz a nyeregbe, mintha tanügetnél és egyre erősebben adod a csizmáddal a lónak a jeleket. Egyből beugrik vágtába, ha kellően jelezted ezt a sarkaddal.
2014. aug. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Félfelvételekkel ( jobb szar bal szar felváltva meghuzasa) , leülsz tanügetésbe a külső lábad a heveder mögé belső a hevederen oda nyomod a lábaid es derékkal meg tolod a lovat. Ha nem ugrik be annak több oka lehet pl rosszul csinálod, vagy túl röviden fogod a szarakat es aladályozod abba hogy előre mennyen vagy szimplán lusta és akkor a beugratás pillanatban meg lehet segíteni pálcával.
2014. aug. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

attól függ milyen fajta a lovaglás, én angol lovaglok. Én így ugratom be:

Belsőhajlítás, félfelvétel, nyomod a belsőcsizmával, megtolod a derekaddal, és külsővel beugratod.

2014. aug. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Mindenképp edződtől kérdezd ezt meg. Leírni lelehet, de ha megmutatja és elmagyarázza úgy könnyebb. :) Leülsz tanügetésbe (könnyüügetésből nem ugratjuk be a lovat vágtába) derékkal tolod elöre félfelvétel a belső száron a belsö csizma marad hevedernél a külsöt hátrébb húzod és "nyomod" mind a két csizmáddal csak ugye más más helyen.:)
2014. aug. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha legközelebb mész lovagolni, akkor kérdezd meg az oktatódat, mert ezt az ő dolga lenne elmondani. De a vágtabeugratást eleinte érdemes lépésből gyakorolni, mert ha ügetésben nem jól csinálod, akkor csak rohanni fog a ló, de vgátázni nem.
2014. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

-Félfelvétel

-belső állítás (csak addig állítsd hogy lásd a belső szemboltját)

-belső csizma hevederen

-külső heveder mögött felhúz,derékkal rátolsz.MIndig tanügetésből ugrasd be,célszerű körön vagy íven,ott nem szalad úgy meg mint az egyenesben.

2014. aug. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Először is: a kedves 2. válaszoló egy tipikus parasztlovas, rá semmiképpen se hallgass. Másodszor is: a félfelvételt nem úgy csináljuk, hogy megriszáljuk a szárakat, mert akkor nem lesz egy biztos pont, amire támaszkodhatna a ló, ezért külső szár megtart és belső mozgat.

Harmadszor: a csizmasegítséged nem sarokkal, hanem vádlival adjuk

A többit leírták.


Kérlek keress fel egy valamirevaló oktatót, mert így semmire sem fogsz menni. Sok sikert! :)

2014. aug. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A 8. jól írta.

Egyébként meg:

Leülsz tanügetésbe. Enyhe belső állítást kérsz a lótól. A külső szár tart, azon támaszkodik a ló, azon fordítod, ha kell, stb, a belső szár jelez: ezzel adod a félfelvételt, közben persze testsúly, csizma.

Eztán a ülső csizmádat heveder mögé veszed, majd megtolod a lovat derékkal, belső oldalon odazár a vádli, és a beugratás pillanatában kicsit engedsz a belső száron.


Az semmiképp se jusson eszedbe, hogy addig rúgod, amíg be nem ugrik... Ha nem beugrással reagál elsőre, akkor kezded elölről az előkészítést, ugratást. Ha sokadszorra se megy, akkor pálca a csizma mögött az ugratás pillanatában.


Meg edző.

2014. aug. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, h itt kerdezek. De az en lovam mindig elsieti az ugetest alig birok olyankor beleulni neki. Itt olvastam, h lepesbol konnyebb vagtaba ugrasztani. Megprobalom en is. Sajnos edzom nincs de meg a kornyeken sem. Errol a sietesrol h szoktassam le? Pedig ugetesben olyan jol "osszeszedem" de amint vagtat kerek rohan.
2014. aug. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!