Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen első lovat/pónit...

Milyen első lovat/pónit ajánlanátok nekem olcsón, és elfér-e egy ló/póni egy 19*14-es kertben ugy hogy sokat van mozgatva, és mekkora box kellene?

Figyelt kérdés
Milyen első lovat/pónit ajánlanátok nekem olcsón , és elfér-e egy ló/póni egy 19*14-es kertben ugy hogy sokat van mozgatva , és mekkora box kellene ? A herélt , a kanca , vagy a csődör a jobb .

2014. aug. 9. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:

19x14m-es karám???? az rohadt kicsi, lótartásra alkalmatlan. A box min 3x3, de inkább 3x4m legyen. Hiába mozgatod sokat, egy ilyen pici terület nem jó a lónak. Pillanatok alatt kopaszra legeli, aztán állandóan ki lenne taposva nem nő vissza a fű, eső után, meg még 3-4 napig dagonyáztok a sárban.

Karámnak/legelőnek min 70x70m-t ajánlok (kb fél hektárt) azon már lehet kényelmesen mozogni legelészni.

Ha csak a fent említett terület áll rendelkezésedre, akkor inkább vidd bértartásba, mert lehet, hogy neked jó lesz, de a lovadnak tuti nem az biztos akármennyire is szeretnéd, meg mozgatod.

2014. aug. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
igaza van az elsőnek amúgy kanca vagy herélt a jó csődört semmiképp sem
2014. aug. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazából szerintem neked még ne legyen lovad. Nem bántani akarlak, de a kérdéseid arra vallanak, hogy nem vagy még nagyon tisztában semmivel. Jobb, ha pár évet jársz lovagolni, közben tanulsz róla, esetleg saját kereseted is lesz már (nem tudom hány éves vagy) stb., és majd utána legyen lovad.
2014. aug. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ekkore helyen két ló nem fér el, marpedig lovat egyedül nem tartunk, alap, hogy lássa a másikat, de még jobb, ha össze tudnak szagolni, stb. Első lónak kanca vagy herélt ajánlott, mert a csődör ha most még nyugodt is, bármikor bekattanhat, és kezdő(bb) lovas nem biztos, hogy tudja kontrollálni és korrigálni a viselkedését. Kanca vagy herélt mellé is javasolt az edzői jelenlét... Amúgy első lónak idősebb, nyugodt egyedet nézz, fajta mindegy, bár vannak fajták, amikben nehéz jó első lovat találni (pl telivér, arab félvérek, stb).

Amúgy a legelő mérete 1 hektár/ló ideális esetben, kevésbé jó esetben a minimum fél hektár/ló.

2014. aug. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Idősebb ló alatt értem azt, hogy 8+, olyan 15 éves korig bezárólag, hogy azért még legyen benne "használati időtartam". Csikót semmiképpen se vegyél, és nyers, vagy frissen belovagolt egyedet sem. Azok nem kezdőknek valóak, a kérdés alapján te még nagyon az vagy.
2014. aug. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!