Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy ló, aki képes rám...

Van egy ló, aki képes rám támadni és harapni. Én barátságos vagyok vele! Nem tudom mi a gond! Szerintetek mit tegyek? Hogy férkőzzek a bizalmába? Lehetséges ez egyáltalán?

Figyelt kérdés

#agresszív ló #szelídétés
2014. szept. 11. 19:38
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Semmiképpen nem fogok feszítőzablával beleállni a ló szájába,ez maximum félelmet alakít ki benne..és ebből pedig megint az ösztönös védekező támadás alakul ki!Próbálok tapasztaltabb emberektől tanácsot kérni,de azért már egész jól haladunk szerintem!Csak néha még rá jön ez a hóbort!Azért köszönöm a válaszokat! :)
2014. szept. 28. 09:23
 12/13 A kérdező kommentje:
Semmiképpen nem fogok feszítőzablával beleállni a ló szájába!De azértköszönöm a válaszokat! :) Egyábkánt már egész jól haladunk :)..bár még néha rájön ez a hóbort! :(
2014. szept. 28. 09:27
 13/13 anonim ***** válasza:

De nem is tanácsoltam, hogy állj bele feszítővel. Mindig legyenek fokozatok, én olyan lovat még csak egyszer láttam 15 év alatt, ami tényleg kivárta volna a feszítőt, de ott komoly bajok voltak. Megjegyzem, ott is talán egyszer kellett felrakni, hogy megértse, mi az, amit várunk. Engedett, mi is. 2-3× eljátszottuk, aztán lépésben, ügetésben is, vágtát nem próbáltuk rögtön, de többet nem kellett durvulni vele.

Viszont más ló még sose várta ki, hogy annyira szélsőségesen kelljen fokozni valamit, mert ő márpedig az istenért sem enged. Ha átmenetek nélkül szélsőséges vagy vele, az nem vezet sehova.

2014. szept. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!