Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek kengyel nélküli ügetésbe...

Félek kengyel nélküli ügetésben mit tegyek hogy legyőzzem?

Figyelt kérdés

egy öreg (huszonpár éves) angol telivér heréltet lovagolok a neve Fickó. ugye az angol telivérek nagyon dobálnak vagyis szinte a legtöbb. voltam augusztusban lovas táborban és egy haflingert lovagoltam és annak könyű volt az ügetése nem dobott. most már úgy ahogy vissza sikerült szoknom Fickóra, de úgy érzem, kettőször akkorát dob, és többször vesztem el a ritmussát. de a tábor elött estem le róla kengyel nélköli tanügetésben. a táborba is kellett kengyel nélkül de ott is féltem kivenni a kengyelből a lábamat épphogy kettő ütemre kimertem venni de utána dugtam vissza a lábamat. mert féltem. az esés után 10 - 15 perccel vágtáztam 3-4-5 ütemet... de most amikor voltam lovagolni mesélte hogy vágta előtt kicsit örömködik hogy vágtázhat de én azt akkor nem éreztem. de utánna mesélte hogy valakit elvitt már vágtában terepen, bár elég kis helyen lovagolok tudom hogy ott nem tud elvinni. de az örömködésétöl félek hátha most nagyobbat örömködik amikir a következő alkalommal vágtázok.

az oktatom közölte hogy következő órán kengyel nélkül lépünk. csak lépünk. de szinte biztos vagyok benne hogy pár ütemet ügetni is fogunk és (természetesen kengyellel) vágtázni is. az oktatom tudja hogy félek a kengyel nélküli ügetéstöl de szerintem majd menni fogok ugy hogy vezet.


borzasztóan félek hogy gyözhetném le a félelmemet? mi lesz ha megint leesek? tényleg nagyon félek. a vágtát megpróbálom, de az ügetés.... az már más kérdés.

[uto irat: bocsi a helytelen írásért! siettem.]


KÉRDÉSEM ISMÉTLEM: borzasztóan félek hogy győzhetném le a félelmemet?



2014. szept. 23. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem elobb lepesekben menj vele. es mikor mar magabiztos vagx akkor mehet a tobbi. bar leestel de sose add fel sikerulni fog. ha ugy erzed nagyon nem megy nr eroltesd mert a lo is erzi hogy felsz.
2014. szept. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tudod azt szokták mondani, hogy nincs olyan lovas aki nem esik le soha. Benne van a pakliban. Lazulj el és élvezd, ne azon agyalj, hogy úristen mindjárt leesek.

Ha nagyon nem megy akkor irány a futószár és ott tudsz kapaszkodni, ha úgy érzed leesnél.

2014. szept. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kengyel nélkül, inkább ne nyeregbe, hanem voltizs hevederrel/szőrén próbáld meg előbb úgy sokkal jobb, és talán nyereggel is menni fog ;)
2014. szept. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahol lovagolsz nincs másik ló?

Amúgy meg, ha bakol az első vágtaugrásoknál, akkor melegítsétek be futószáron, ott örüljön a vágtának, ne a lovas alatt.

A másik, hogy szerintem futószáron kéne neked is lenned, mert bizonytalan az ülésed és mert fosol. Egy szélesebb hátú lovon voltige hevederben vagy nyeregben, de lecsatolt kengyellel kéne menned, persze eleinte lépésben, majd ügetés, vágta.

2014. szept. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
fosik a.... mindegy
2014. szept. 30. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!