Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van olyan hogy gyógy lovaglás...

Hátátikla kérdése:

Van olyan hogy gyógy lovaglás gerinc ferdüléseseknek?

Figyelt kérdés

2014. szept. 24. 22:23
 1/4 anonim válasza:

Hát erről még nem hallottam, viszont már lovagoltam.

2 órás lovaglás után - mint kezdő tegyük hozzá - olyan izomlázam volt a hátamba, derekamba és a seggembe, hogy 2 napig alig bírtam felkelni.


Rá vagy kényszerülve, hogy a hátad egyenesen legyen, így van ráció, hogy hosszútávon segít :)


Kifejezetten "gyógy" lovaglás lehet, hogy nincs, de ha elmész bármelyik lovardába ott heti 1-2 órányi lovagolás már segíthet. De a TB nem állja, ha esetleg erre gondoltál :D

2014. szept. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A lovaglás alapból jót tesz a gerincferdüléseseknek, nem kell hozzá speciális lovaglás.

Azért én a helyedben megkérdezném az orvosodat, hogy mi a véleménye, mert nem mindegy, milyen fokú az a gerincferdülés, illetve ha jársz gyógytornára, azt ne hanyagold el a lovaglás mellett.

2014. szept. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, mert van olyan gerincferdülés, amelyiknek nem tesz jót, de általában enyhe deformitás, hanyagtartás esetén segít.


Érdemes lenne lovasterapeutát felkeresni, mert többségük gyógytornász alapképzettséggel rendelkezik, ők tudnak segíteni milyen gyakorlatokat célszerű lóháton végezni. Mondjuk jobb,ha találsz olyan lovardát, ahol nem csak futószáron foglalkoznak veled, hanem hajlandóak kézen vezetni. Ezt azért mondom, mert a futószáron a ló állandóan köríven, hajlításban van és a testsúlyod és tartásod is ahhoz alkalmazkodik, ha kézen vezetnek és "egyenes" alattad a ló te is "egyenesebb" lehetsz és egyformán terheled a gerinced, a csípődet.

2014. szept. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
igen van!én jàrok gyògy lovaglàsra és hasznos de megkérdtem az edzőmet mert ő lovas terapeuta!! és hasznos!!:)
2014. okt. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!