Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért sunyít és rúg rám a...

Miért sunyít és rúg rám a lovam etetéskor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár hónapja megvettem életem első lovát. A lovat én látom el, eddig még lovagolni nem lovagoltam (csak egyszer, amikor kipróbáltam megvétel előtt), egy kezesbárányként volt leírva egyébként a hirdetésben és tényleg semmi probléma nem volt vele (egyébként 5 éves angol telivér, be van lovagolva)

Szóval nálam van pár hónapja és mindig délután megyek ki hozzá, olyankor most még nem dolgozok vele semmit, megetetem, néha megpucolom, simogatom, vele vagyok stb.

Ridegtartásban van tartva, van előtte egy kevés széna, meg annyit legel, amennyit akar, de a zab adagját egyben kapja meg délután. Eddig nem volt semmi probléma, nyugodtan lehetett mászkálni a feneke mögött, engedte, hogy az ember megérintse akárhol. Talán ha jól emlékszem még az elején mikor hozzám került még egyzser- kétszer engedte, hogy felvegyem a patáit (nem sokat kértem neki azóta, mert egy héten kb egyszer néztem meg neki),a hátsót már akkor sem adta szívesen, de a legutóbbi 3 alkalommal amikor próbálkoztam először kirúgott egy kicsit. Aztán megint megpróbáltam még nagyobbat rúgott. Akkor nem voltam úgy öltözve, mert csak etetni mentem, ezért gondoltam holnap felveszem neki mindet. De másnap még nagyobbat rúgott, sunyított és mára már egyáltalán nem adja fel és kb. a közelébe sem lehet menni, mert oldalra nagyon nagyokat kirúg.

Ez még oké, sok ilyen láb problémás lovacska van, nem lepődtem nagyon meg rajta, gondoltam majd lesz egy kicsit több időm, szépen lassan vissza szoktatom, hogy adja.

De arra lettem figyelmes (és ez nem ezek után történt, hanem ezzel párhuzamosan), hoyg amikor odaadtam a zabot neki, sunyított és azt hittem akkor, hogy csak rosszul láttam, meg hoyg nem is rám rúgott, de most az utóbbi 3-4 napban megfigyeltem, és minden nap kirúg rám mikor etetem, sunyít és ma ez addig fajult, hogy mondhatni nekem támadt. Mert mikor el akartam menni mellette, oldalra hatalmasat kirúgott rám, ezért én fel kaptam a fejem fölé a kezeimet, mert nem akartam megrúgni/megütni, és felé legyintettem, erre nagyon sunyított és felém ugrott, rugott egyet a levegőbe. Nem értem miért lehet. Egyébként máskor teljesen normális, aranyos, kedves, soha máskor nem sunyít, néha kicsit erőszakos amikor etetem és nem figyel arra, hogy ne lökjön fel, de olyankor csak odébb tolom és nem haragszik meg érte. Csak ilyenkor van (most még) nem tudom, hogy hogy lehetne ezt jól kezelni és nem tudom mi miatt alakulhatott ki. Igyekszem sok időt vele tölteni. (azért nem lovagolom még, mert még nem szereztem neki szerszámot, ill. még nincs kész a pálya és nem akarok egyből terepre menni vele, amíg még nem szokunk össze.. )

Szóval nem tudom mitől lehet, de félek hogy tovább fajul, ha valahogy rosszul kezelem. Szerintetek mi ilyenkor a jó lépés?

20/L


2014. szept. 27. 21:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nincs a környékeden jobb lovas,aki felülne a lovadra?Sok lovasnak van saját nyerge is,tehát a nyergelés sem gond.
2014. szept. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó előtti, nem kevered össze véletlenül valamivel az árpát? A legkevésbé sem okoz patairha gyulladást a lónak... a mi lovaink évekig keverve kapták a zabot a roppantott árpával, illetve volt, amikor csak árpát kaptak roppantva (persze a tömegtakarmány mellett), és az ég egy adta világon semmi problémánk nem volt a körmeikkel. Az árpa tápértéke hasonló a zabéhoz, csak több az energiatartalma, és valamivel kevesebb benne a fehérje. Nincs benne annyi szénhidrát, hogy az patairha gyulladást okozzon.
2014. szept. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A legtöbb tápban árpa van, az enyém is eszt eszi, fele-fele arányban a zabbal, roppantva, 6 fánglit naponta, az évilágon semmi baja nincs tőle. Kis Marstall tápot is kap, abban is zab van, árpa és egy kis kukorica. Ha valami nem a lónak való, az a kukorica, csak kis mennyiségben kellene adni, semmiképp nem fő táplálékként. Ha hízlalni akarja, inkább adjon neki olajat, lassan hozzászoktatva, plusz ad libitum szénát. Szerintem maradhat az az egy fángli zab is, az annyira semmi, hogy attól aztán egy ló sem pörög be. Ha rendesen mozgatná, rendesen takarmányozhatná is, mert egy telivérnek szüksége van az abrakra. Aki pedig ódzkodik attól, hogy pörög a lova, hát, az ne vegyen telivért...
2014. szept. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Sürgősen keress egy segítőt, mert egyedül nem fog menni!

A ló egyedül van vagy ménesben?

Mindenképp próbáld futószárazni! Ne keress kifogásokat, hogy rossz a pálya. Menjen az a ló!! Munka végén pucold át és mindig egyre több időt tölts újra a lábainál. Ha kirúg csapj oda pálcával! A lábára! Nem tisztel ez a ló! Kapd el időben mert rosszabb lesz!! Még a köteles módszert tudom ajánlani.

2014. szept. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az en lovam eleg hasonlo eset a te lovadhoz, szinten nemreg vettuk mi is. A kaja ugy tipikus nalunk is,szakembert hivtunk, mert kezbol etetni,nasiztatni lehetetlen,eletveszelyes,besunyit es odakap. Szenazaskor,abrakolaskor is sunyit. Azt javasolta,hogy elzavarni mig betesszuk a szenat es tsvol tartani par percig,mig engedelyt nem adunk,hogy johet enni. Kb egy het alatt megtanulta,hogy mikor indulok a szenaert,o elsomfordal,mikor beteszem neki csak all es nez,es mar palca sem kell,erti a hangombol,hogy meg nem johet,csak ha hivom. A pata dolog detto,mint nalad,a mellso labait meg adta is,de a hatsokat...szivatott,meg se moccant,ha megis sikerult,hatra rugott,ugy jelzes ertekuen,hogy huzzak mar a fenebe,sosem durvan. Ma is szivatott,de a kovacs tanacsara a patahegyet fogtam,ero nem is kellett hozza. Nem hagytam magam,nem onagysaga donti el mikor mi van.

Ja,az enyem csikos kanca,extra eset.

A tied esetleg nem sarlik? Nincs mozgas hianya? Mi meg csak futoszarazzuk,es miutan lefaradt,aztan jon a pata,miegymas,hogy sok kedve ne legyen mar makacskodni.

2014. szept. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!