Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Alapszinten körülbelül hány...

Alapszinten körülbelül hány óra megtanulni lovagolni?

Figyelt kérdés
Lovasiskolában körülbelül hány órát kell vennem, ha átlagos tehetségem van a lovagláshoz, hogy egyedül elvihessek egy lovat a lovardából, egyenlőre csak léptetni, ügetni nem. Azért érdekelne mert 3 ezer 1 óra tanítás, ha meg kikölcsönzöm akkor 500 ft/óra.
2014. okt. 12. 15:34
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Szia, azt akarom kérdezni, hogy előreláthatólag kb. hány óra munkáért kapnék egy lovaglási órát? Természetesen az úgy nem játék, hogy 3 ezer egy óra, dolgozzak 6 órát egy lovaglási óráért cserébe. 500 ft körül van a minimálórabér az igaz, de ha engem alkalmaznia kéne az 500 forinton felül fizetnie kéne a lovardának legalább ezer forintot, arról nem is beszélve hogy a 3 ezres órából bőven kell adóznia, persze erről majd a lovardát is felvilágosítom.
2014. okt. 15. 16:58
 12/16 A kérdező kommentje:
Utolsónak szántam.
2014. okt. 15. 16:58
 13/16 ecsemecse ***** válasza:
Az ár minden esetben megbeszélés kérdése. Nálunk úgy működik, hogy a gyerkőcök, akik hétvégén jönnek dolgozni, kijönnek 9-10 óra körül, segítenek kivinni legelőre a lovakat, segítenek trágyázni, berakjuk az esti széna adagokat, felsöprünk, fellocsolunk, közben a gyerkőcök ebédelnek, délután a lovakkal dolgozunk, az állandó sántakat megpucoljuk, nyáron fürdetünk is, az aznap nem dolgozó lovakat a gyerekek folyamatosan pucolják, természetesen felnőtt felügyelete mellett, míg néhányan 20-30 percig futószárazon. Egy ilyen nap után olyan 4-5 óra felé minden kis dolgozó kap egy általa kiválasztott lovat, amin órát tartunk nekik. Este, aki tud, az még marad, segít behozni a legelőről a lovakat. Ez hatalmas segítség nekünk is, mert így hétvégére a lovászokat el tudjuk küldeni pihenni, csak éjszakai ügyeletre kell kijönniük és a gyerekek is élvezik, mert nem csak trágyázásról van szó, hanem lovakkal is foglalkozhatnak, a szülők is örülnek, mert a gyerkőcök jó helyen vannak, a friss levegőn és úgy lovagolhatnak, hogy nem kell minden órát kifizetniük. Természetesen csak véges számú gyerköcöt tudunk így foglalkoztatni, egy nap maximum 3-4-et, de igyekszünk a jelentkezők között igazságosan kiosztani az alkalmakat, általánosságban elmondható, hogy egy dolgozó gyerkőcnek minden 3. órája ledolgozott óra. Persze nyáron könnyebb a helyzet, és ilyenkorra időzítjük a karámfestéseket, istállófestéseket, így több munka van, ami miatt többen jöhetnek segíteni.
2014. okt. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

nagyon rossz a hozzáállásod!!! Te csak túl akarsz lenni ezen hogy megtanulj lovagolni. Mi az hogy nem akarsz sokáig fizetni 3000ftokat edzésre? Mellesleg megjegyezném hogy ilyen olcsó edzésről még életemben nem hallottam pedig nem most kezdtem a bizniszt. Inkább szépen lassan kezd el aztán lesz ami lesz. Nem kell elvárásokat állítani vagy kiszámolni hogy hány óra alatt leszel jobb. Változtass a hozzáállásodon...

2014. okt. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Bocs hogy ésszerűen próbálom kezelni a pénzemet. Miért baj az neked, hogy túl akarok lenni a valószínűsíthetően felesleges pénzkidobáson? Egyáltalán mi közöd van hozzá, mi jogon írod hogy változtassak a hozzáállásomon? És miért ne legyenek már az elején elvárásaim, főleg ha fizetek érte? Ezt magyarázza már meg nekem valami. Persze hogy minden ilyenfajta helyen azt mondják hogy ne a pénzt számold, ne foglalkozz azzal hogy haladsz, ne gondolkozz, aztán meg csodálkozol hogy lelapátolták rólad a pénzt. Tisztelet a nagyon kevés kivételnek!
2014. okt. 23. 11:17
 16/16 A kérdező kommentje:
*nekem valaki
2014. okt. 23. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!