Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Segítség! Van egy kis gondom...

Segítség! Van egy kis gondom a 4 éves csikómmal. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves csikóm, viszont fél a férfiaktól. Nem lehet mellettük elvezetni, ha meg viszont eljön mellettük nagy nehezen, de reszketve jön el. A dokit ki nem állhatja. A nyakához ritkán engedi, hogy puszta kézzel hozzányúljunk. Ha felakarom venni lépésbe ügetésből vagy ügetésbe vágtából vagy lépésbe vágtából és épp, hogy megfogom a száját egy picit, elkezdi csapkodni jobbra-balra a fejét. Puha kézzel lovagolok, szóval nem értem mért van ez. Pedig el van lazulva száron megy. Meg ha rájön az 5 perc bal kézen a pálya alsó sarkában megáll vagy ha nem ott akkor ügetés vagy vágta közben lelassít és átvált magától eggyel lentebbi jármódb(ügetésből-lépés,vágtából ügetés vagy lépés. Pálcát csak ritkán használtam nála(hosszút). Valamivel hatásosabb volt. Most cseréltem ki a zabláját is sima olive-ról, 2x tört olive-ra.

2014. okt. 16. 22:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát akkor lásson több férfit.

A nyakánál kapcsolatban meg fokozatosság. Simogasd ott, ahol engedi, néha menj közelebb a nyakához, majd távolodj el újra. És csak szép lassan, fokozatosan közeledj, mindig menj kicsit közelebb az adott ponthoz, majd távolodj el újra, a fontos, hogy rájöjjön, nem csinálsz te ott semmi bajt neki. Idővel rájön, hogy nem olyan rossz az.

Felvételeket meg elsősorban testsúllyal lovagold, ha nem reagál, csak akkor minimális szárral, addig más nem kap szerepet.

2014. okt. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia ! Én szivesen segitek Erbszt Anna néven keress fel facebookon ha nem vagy fent akkor itt de ezt ritkabban nezem . Jo ideje parellizek sikeresen . Remélem irsz :-)
2014. okt. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Biztosan van valami rossz emléke.
2014. okt. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!