Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Keskeny hátú lóra nyereg?

Rita1209 kérdése:

Keskeny hátú lóra nyereg?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy póni félvér lovam kb.145 cm magas, elég alacsony marja van de kis keskeny ló. Nyerget szeretnék neki venni, de nem igazán találtam olyat ami jó lenne így kép alapján. Amit eddig használtak hozzá nyerget pedig nem illet rá rendesen így nagyjából semmi kiinduló pontom nincs. Ami keskeny lovakra való nyereg, annak magas a markamrája, ha esetleg ilyen nyerget vennék, az okozhat-e gondot hosszú távon a lovam hátának, mivel nagy a markamrája a nyeregnek, de a lovamnak viszont alacsony a marja, de viszont ami alacsony marú lovakra való nyereg az meg nagyon széles. Kinéztem egy nyerget aminek 29-es a markamrája és a leírásban is úgy van hogy keskeny hátú magas marú lovakra.

2014. okt. 24. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:

szia!


Pont ma néztem meg egy nyerget, végül nem vettem meg, mert az én keskenyhátú lovamnak magas a marja, de ennek nem volt magas a markamrája, a nyereg mégis keskeny. Azt mondta az eladó lány, hogy sportpónira volt használva korábban


ez az:

[link]

2014. okt. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első válaszoló:

Azt írja a leírásban a nyeregnél amit küédtél, hogy keskeny hátú, MAGAS marú lovaknak való!

2014. okt. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
második válaszoló: az egy dolog, hogy mit ír, de pár órája láttam élőben a nyerget, alacsony a markamrája! függőlegesen a kamra kb 7 centi lehetett, vagy még annyi se.
2014. okt. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy milyen marú lóra valónak hirdetik a nyerget. Ha a markamra szélessége jó, akkor az nem baj, ha több a hely benne a mar felett, csak mert a ló marja alacsony. A szélessége legyen jó, az a lényeg. A magasság akkor lenne problematikus, ha a lónak magas marja lenne, de nincs. Lesz hely bőven a mar felett, ez még senkinek nem ártott.


https://www.youtube.com/watch?v=U2mKz0uP_K8

2014. okt. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy sportpónim van, keskeny hátú, alacsony marú, 140 cm magas. Neki ilyen nyerge volt: [link]

Ennek a nyeregnek is magas a markamrája, de ez nem okozott semmi hátrányt. És mivel a marvas meg cserélhető, így pont a hátára lehetett illeszteni a megfelelő méretű marvassal.

2014. okt. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat, a daslö nyerget én is néztem magunknak, neked mekkora marvas kell hozzá? (5-ös válaszoló)
2014. okt. 25. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!