Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Működhet a sokat sunyító...

Működhet a sokat sunyító lónál, ha szidás és pálcahasználat helyett tovább próbálkozom nyugodt hangon és megsimítom?

Figyelt kérdés
Ijedős nagyon,rossz emlékei lehetnek bizonyos hirtelen mozdulatoknál,még annyira nem is bízik bennem,de azt vettem észre,hogy ha besunyít és nem elzavarom,hanem csak azért is kedvesen hívom és megsimítom,megveregetem a nyakát,abbahagyja,megbékél. Tudom,talán merészség felé nyúlni olyankor,mégis azt hiszem,hogy ez célrevezetőbb lehet.
2014. nov. 2. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én két sunyítós lovat gondozok. Az egyikőjük inkább csipkelődik, mikor milyen, de ő kezelhetőbb, szelíd sodrott. Na neki megcsípem az orrát a bizonyos esetekkor, mert ez rossz szokás nála, azóta van ez amióta más helyen él. A másik ló az ha boxban van, feltehetően félti a helyét, kajáját és amiatt sunyít egyből. már ha ránézek egyből, megsimítanám, már ugrik is neki a rácsnak a fejével. Na őt otthagyom olyankor, nem is szidom, de nem is használ ha simogatom. Hála az égnek ilyen téren hogy ő nem az enyém, csak én etetem, takarítom.
2014. nov. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És mit javasolsz,nálunk mi működhet? Nem kap oda,ha felé nyúlok,elfogadja a simogatast,beszélek hozzá,hogy nyugi,nem bántom,stb,mondjuk nem idegbeteg módon kapkodok,próbálok a bizalmába férkőzni. Én úgy gondolom,hogy bántották,nagyon bizalmatlan. Csak kaja miatt jön hozzám,amúgy nem jön csak oda-vissza mászkál a karámban,viszont úgy,hogy minden körnél egyre kintebb jön felém.
2014. nov. 2. 21:19
 3/4 Scrat válasza:
100%
Szerintem működhet :) van egy ló, akit én gondpzok, és bántották az előző helyén. Sokáig sunyított, amikor valaki közeledett hozzá, de ezzel a módszerrel végül megbékélt, és most már teljesen nyugodt, rajta szoktunk gyerekeket lovagoltatni.
2014. nov. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azzal a módszerrel,amit én is csinálok? Wow. Mennyi idő kellett neki,hogy felszabaduljon?
2014. nov. 2. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!