Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy olyan lovardában, ahol...

Egy olyan lovardában, ahol nincsen nagy tisztaság, és a boxok is kicsit ócskák, ott megéri ennyiért lovat tartani?

Figyelt kérdés
A lovarda eléggé "gáz". Egy hónapra a bértartás boxban 35ezer forint úgy, hogy nincsen nagyon tisztaság, a boxok kicsit meg vannak rongálódva, összesen egy lovaglópálya van, és egy legelő.
2014. nov. 5. 21:38
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Utolsó : Hidd el, itt is van fedett lovarda, aminek az ára 90 000 Ft / hó, ÉS EZ MÉG NEM PESTI ÁR!! Ezt gondolom nem mindenki fogja megengedni magának, és választ egy olcsóbb lovardát, csak tudod itt kettő van.


A másik meg, hogy a lovak alatt nem széna van, a széna az etetőjükbe van téve, és nem a box aljára.

2014. nov. 7. 21:36
 12/17 anonim ***** válasza:

hidd el a 90.000-es helyen sincs alattuk széna!


ha az a bajod, hogy szalma helyett fűrészport használnak, az más kérdés, sok szempontból jobb, bizonyos szempontokból rosszabb.

2014. nov. 8. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ennyiért ne legyenek túl nagy elvárásaid, de ha csak erre fussa, vidd oda! Nem lesz attól semmi baja, ha a saját trágyájában áll, verik és éheztetik, egy sereg iskolaló él így. De én a helyedben inkább hozzácsapnék még egy tizest, és akkor már kaphatsz egy rendesebb helyet is.
2014. nov. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem mindenhol van nagy választék...én még mindig nem értem, mi a baj ezzel a hellyel. Hogy kosz van és hogy a lovak alól esetleg nem minden nap szedik a trágyát? A legtöbb helyen kétnaponta van alomcsere, a lovak túlélik. Azt meg senki nem mondta, hogy nem kapnak enni és verik őket. Szóval én nem értem... Azt azóta sem tudjuk pl, hogy balesetveszélyesek-e a boxok, vagy csak trágyafoltosak, illetve hogy hogyan karámoznák a lovat.

Más nem jut eszembe, csak az, hogy aki ennyire nem képes felmérni egy hely minőségét, illetve hogy az ő igényeinek megfelel-e, az ne vigyen lovat bértartásba...

2014. nov. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Ami még azt illeti, leírom nektek a többi tudnivalót is.


A boxok még nem életveszélyesek, nem áll ki belőlük szög. Ebből - abból vasból, fából vannak összerakva. Mellesleg elmondom még (nem tudom, hogy fontos-e) az istállóban nagyon későn este oltják fel a villanyt, szinte már semmit se látni. A legelőre a sima iskolalovakat havonta rakják ki, de rengetegszer üres a legelő, mivel megannyi ember jár oda lovagolni. A legelőről még annyit, hogy szép zöld a fű, nem életveszélyes (nem nőnek halálos növények)! Az istállóról annyit, hogy az már egy kicsit veszélyesebb, mert állnak ki ilyen "vasrudak" a betonból. Szintén mellesleg leírom, hogy sok bértartott ló van ott, de azokon lovagolnak is (némelyiken)!

2014. nov. 10. 20:18
 16/17 anonim ***** válasza:
Későn kapcsolnak villanyt? Ez a lovarda tényleg "eléggé gáz".
2014. nov. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A bértartottokon lovagolnak nálunk is. A tulaj felajánlott egy olyan lehetőséget, hogy akinek a lovát x alkalommal havonta oktatásba foghatják, azoknak olcsóbb a bértartás. Gondolom itt is erről lehet szó, mert ha a tulaj csak önkényesen használja a lovakat a tulajdonosok tudta és beleegyezése nélkül, akkor abból akár jogi probléma is lehet. Tudod, hogy miért használják némelyik lovat? Ha nem, akkor nem kell ezt itt felhozni...


A boxok eddig húde ramatyak és kicsik voltak. Azóta kiderült, hogy az a kicsi, az 3x3as, ami a lovak számára kényelmes és elég, a ramaty pedig annyit tesz, hogy fából meg vasból van összetákolva... Pisti bácsinál Mucsaröcsögén szerinted miből van a két igás lónak box? Elárulom neked, hogy minden oldalról felfogatott egy petrencésrudat oszt jónapot. A lovak mégis kerekednek, élnek és virulnak, Pisti bácsi szeme fényei. Mit vársz 35.000ért? Sportistállót a legmodernebb fotocellás ajtókkal, hangulatfestményekkel? Amúgy meg szépek az agyoncsicsázott modern boxok, de a lovat baromira nem érdekli, csak kaja meg víz legyen, lásson társat és érezze magát biztonságban. Minden más csak a hepciás gazda kívánsága.


Na azt meg azért nem hiszem el, hogy havonta egyszer vannak kivive a lovak, mikor ott egy bazinagy legelő. Ez főként a lovardatulajnak rossz, mert több széna kell, mivel nem tud a ló egész nap legelni, többet kell trágyázni, amivel sok meló van. Saját maga ellen meg nem gondolom, hogy dolgozna. Bent állnak a lovak és nézik, hogy milyen szépen nő a fű? Ezt még a lovardatulajdonosok legalja sem így csinálja, úgyhogy most itt vagy nem látsz te bele a dolgokba, vagy egy lovak poklát akarod nekünk lefesteni... Nem "életveszélyes" a legelő? Honnan tudod, minden fűszálat végignéztél? Amúgy meg valóban, vannak a lovakra mérgező növények, de azért ezek nem életveszélyesek... Teszem hozzá, egy kólikára hajlamos lónak elég, ha a friss tavaszi fűben egy órát legel, kólikázik és simán bele is pusztulhat. Aztán nem evett ám semmi életveszélyeset, csak füvet!


Későn kapcsolnak lámpát? Van egy nagyon egyszerű megoldás: menj oda, kapcsold fel te magad! Ez az egyik legorbitálisabb hülyeség, amit eddig kifogásként hallottam...


A falból vasak állnak ki? Milyen vasak? Sérült már meg ló? Milyen széles a folyosó? Milyen magasan állnak ki azok a rudak? A vasak csak "fülek", amik nem sértik meg a lovat, vagy gyilkos kardok? Bár ha utóbbi lenne, nem gondolom, hogy teltházas istálló lenne...


Nekem a kérdésedből és a válaszaidból az jön le, hogy neked szent meggyőződésed, hogy ez a hely a lovak pokla. Ez nem gond, nem kell akkor oda vinni a lovat és kész. De itt akkor nem kell ilyen lejárató szövegeket nyomni. Itt leírhatja neked bárki a kacsalábon forgó palotát is, ha nem akarod, nem viszed oda. Meg egyébként is, most itt látatlanban nem is értem, hogy várod el, hogy megítéljünk bármit.

Én azt mondom, ez a hely ár/érték arányban nem hiszem, hogy rossz lenne, ez van, ennyi pénzért ennyit kapsz.

Teszem hozzá, az írásaid alapján nekem az elméleti tudásod is elég gyengének tűnik, van még mit tanulnod és tapasztalnod, főként, ha ennyire ovis szinten gondolkodsz. Mert akinek fontosabb kérdés, hogy mikor kapcsolnak lámpát, mint az, hogy lovagolnak-e a hátad mögött a lovadon, már ne is haragudj, de az egy nulla tudású ember, legalábbis a lovak szempontjából.

2014. nov. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!