Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fjord vagy Haflingi?

Fjord vagy Haflingi?

Figyelt kérdés

Mennyit bírnak lépesben?Elbírnának 100+ kilós férfit(nem folyamatos használatban csak néha-néha felülni lépésben)?

És milyen tapasztalatotok volt velük?



2014. nov. 10. 18:26
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Vagy még melyik kisló/póni bír el lépésben nehezebb embert?
2014. nov. 10. 18:28
 2/15 KGabi0000 ***** válasza:
Én azt hallottam jó teherbirásúak,bár szerintem ilyen nehéz embert már nem birnak el.
2014. nov. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A hafinál mostanában divat a sportosabb változat, ahhoz nem ajánlott a 100+os ember. Igazából szerintem egyik fajta sem alkalmas ekkora emberre, bár néhai használat nem biztos, hogy gondot jelent neki. Szerintem ilyen teherbírásra alkalmasabb lenne, ha inkább a sodrottak között nézelődnétek, sokkal nem nagyobb lovak, de határozottan robusztusabb testalkatúak, jobb teherbírásúak.
2014. nov. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Egy teljesen felszerelt huszár is 100kg volt, és mindenféle ló kibírta.

Más kérdés, hogy egy 100-as pasi elég röhelyesen festene egy Fjordon. :) De hogyha ez nem szempont, akkor óvatosan meg lehet próbálni... amíg csak lépeget, és nem a kislovon akar megtanulni ügetni, addig talán nem lesz baja tőle.

2014. nov. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem folyamatosan lovagolni csak felülni egyszer kétszer...de egy olyan 60-70 kg-t elbírnak nem?
2014. nov. 12. 14:22
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha nincs kondija akkor az az 1-2 alkalom lépésben sem lesz kellemes élmény neki. Neked se lenne jó ha null kondival kéne plusz súllyal szaladgálnod. Ha veszel lovat és csak 1-2x szeretnéd lovagolni akkor szerintem gondoskodj arról is , hogy valaki lovagolja a lovat rendesen.
2014. nov. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: illetve a Haflinginél van a régi tipusú a robosztusabb alkat illetve a modern ami kicsi zömök. Esetleg keress egy régebbi tipusút ami nagyobb termetre
2014. nov. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

100 kilós pasi a hafinak kb. annyi, mint neked egy 30 kilós hátizsák. Nem kényelmes, de azért nem rokkan bele.

Egy ló, ha kell, két fölnőtt embert is el tud vinni, lásd hülye kosztümös filmek leányrablási jeleneteiben... alkalmiban ennyit simán kibír. De persze evés közben jön meg az étvágy, meglehet, hogy az a százkilós egyre többet és többet akarja majd nyúzni a kislovat... az már gáz volna...

2014. nov. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én nem arra gondoltam hogy hetente párszor rá ül,hanem hogy havonta vagy még később és akkor is max 10 percre.És rendszeresen lenne mozgatva.
2014. nov. 15. 01:44
 10/15 anonim ***** válasza:

ha lovat akarsz venni magadnak és van egy 100 kg-s rokon/barát/pasi aki havonta 1x 10 percet szeretne lépegetni, szerintem ne ez legyen a szempont, ami alapján lovat választasz...


a tökéletes lovat megtalálni amúgy is nagyon nehéz, te fogsz rajta havonta 10-15x ülni, inkább annak a 10-15 alkalomnak feleljen meg a ló, legfeljebb majd kölcsön kértek egy lovat egy kis sétáltatáshoz. egyébként ha nem egy ropi lábú kislovat veszel, akkor 100 kg-t havi 1x 10 percre bármi kibír, ha van mellé kondija. az már más kérdés, hogy mennyire fogod közben sajnálni, vagy hogy a ló ezt mennyire tolerálja és bandukol a nagy súllyal bambán.


szóval inkább azt fontold meg, hogy te fjordot, vagy haflingit szeretnél inkább! ha normál nagy lovakon, félvéreken szoktál lovagolni, hozzájuk képest azért eléggé más mindkét fajta, rövid léptűek, nem kimondottan kényelmesek, rövid nyakuk miatt eléggé más a "kilátás", mint egy sportlovon, de ha neked tetszik, akkor válassz bátran!


én mindkettőről azt hallottam, hogy elég nehezen viselik a forró nyarakat és bőrbetegségre hajlamosak, de ettől függetlenül nyugodtan választhatod őket, amelyik jobban tetszik, hasonló alkat, hasonló természet. szerintem egyik sem háton nagy élmény, inkább nagyon megbízható kis kocsi lovak, amik a világ végéről is kiügetnek. de ízlések és pofonok.

2014. nov. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!