Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hobby ló téli takarmányozása?

Hobby ló téli takarmányozása?

Figyelt kérdés
A lovam 17éves kanca , hobby szinten lovagolom terepen, fél rideg tartásban van. Mivel korán sötétedik így nem mindig tudom lovagolni inkább csak a hétvégén. Milyen szemes takarmányt adjak neki? Korlátlan széna fogyasztás van előtte.

2014. nov. 14. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Amit nyáron. Alap abrak a zab vagy az árpa, hízlalásohoz/fűtéshez max 1/3 kukorica szoktatási időszak után. De egy álló lónak nem nagyon kell emelni a téli adagját.
2014. nov. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Adj neki egy kevéske zabot, mivel jön a hideg és szüksége van az erejére. Próbáld ki a szecskát ami ugyanaz mint a rendes széna, csak jobban fel van aprítva ez jót tesz az emésztésnek
2014. nov. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fél fángli zab reggel és este, meg egy negyed fángli kukorica szintén + korlátlan széna és tök jól ellesz. Nem kell több zab, ha nem mozgatod sokat, mert csak a szúrni fogja.
2014. nov. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocs,de télen nem erő kell,hanem meleg..ami belülről jön.A zab,az nem lenne a legjobb választás.

Előttem válaszolóval értek egyet,a lovam minden ősz végén,FOKOZATOSAN elkezdte kapni a kukoricát,áztatott árpával.Fontos,hogy a kukoricát soha ne add szemesen,mert az amiláz nehezen töri fel a kemény "ica" héját,így az emésztetlenül megy tovább a zsigerekben,ami savós patairha gyulladáshoz vezethet.

VIGYÁZAT,DARÁLNI SEM SZABAD,mert túl sok vizet vesz fel,ami kólikát okoz..Sajnos láttam ilyet.De.

1x-2x törve(roppantva ha így jobb)kezdetben egy marék a már bevált abrajkába.Aztán 2-3 naponta növelni az adagot csapott fángli adagig,(kb.,1 kg)kiegészítve árpával,amit ha nem roppantasz,mindenféleképpen áztass be az etetés előtt,ha lehet min.2-3 órára.

Azért kell a kukorica,mert viszonylag sokáig marad az emésztőcsatornában,amitől hő keletkezik,alamint elősegíti a rostok jobb felszívódását,amit a szálastakarmámyból vesz fel.Nyugi,tudjuk hogy sok "rémhír" kering a kukoricáról,de Vagyis belső fűtörendszerről beszélünk.-15 fok -ig nem kell takarózni sem,hisz kiválóan elvan.Persze ha idős,és fúj a szél ,akkor más a felállás.Én minden tél beállta előtt így takarmányoztam,és soha semmi probléma nem volt.VALAMINT télből kijövet fokozatosan csökkentettem.Aztán tavasszal gyógynövényes tisztitókúra,azokból a növényekből,amiket én szedtem neki .Hát ennyi.Bár nem mostani kérdés,de hátha elolvasod.

2016. okt. 23. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!