Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mesélnétek a lóápolásról,...

Mesélnétek a lóápolásról, mint munkáról?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, azok, akik lovak ápolásával foglalkoznak, szinte magánélet nélkül élnek, mert mindennap kell foglalkozni a lovakkal, nincs egy perc szabadidejük sem, de állati jól keresnek. Tapasztalatok?
2014. nov. 17. 01:46
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
67%

Mi at a lóápolás? Ha lovászt értesz alatt még minimálbért se keres, kb ezért szoktak rá csöves alkoholistákat felvenni, mert épeszű ember oskáig nem csinálja.

Ha állatorvosnál ápolja za állatokat, akkor az se keresi degeszre magát, plusz nehéz elheyezkedni.

Amúgy meg lovaglás előtt szokás leápolni a lovat, azrt nem szokás külön embert fizetni, mivel 10 perc.

2014. nov. 17. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, mint a előző is írta, a lovászok nemhogy nincsenek agyon fizetve, hanem kimondottan rosszul keresnek. Valóban, naphosszat dolgoznak, itt nincs karácsony, húsvét. Természetesen amit a munka törvénykönyve előír szabadnapot és szabadságot meg kell nekik is kapni, de azért a kevés pénzért rengeteget dolgoznak, főként elég kemény fizikai munkát.

Ló ápoló munkát esetleg olyant tudok elképzelni, hogy agy versenyzők fizetnek egy embert maguk mellé, de ő sem kimondottan lóápoló, hanem ugyanúgy lovász, csak egy lóval dolgozik. Na őket el tudom képzelni, hogy jól keresnek, de ilyen embert itthon nem találsz, a magánélet meg aztán ott tényleg megy a kukába, hisz folyton versenyek, edzések, ott mindig haptákban kell állni.

Ha ápolásról, mint az emberek kórházi ápolásáról beszélsz, nem a tisztításról, hát azt nem tudom, hogy működik, de mivel itthon kevés a kimondottan lovakra specializálódott állatkórház, nem is tudnak végtelen számú embert foglalkoztatni, úgy tudom elképzelni, hogy "kihalásos alapon" megy oda a bekerülés, ráadásul nem gondolom, hogy egészségügyi, állatorvosi képzés, vagy legalább valamilyen aszisztensi képzés nélkül be lehet oda kerülni. És éppúgy, mint a kisállatorvosok aszisztensei, vagy a kórházban a nővérek, ők sem kamionnal viszik haza a fizetésüket...

Teszem hozzá, nem sok szakmát fogsz ma itthon találni, amit hajlandóak megfizetni, főként nem, ha lovas körben keresgélsz.

2014. nov. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön jellemző, hogy olyan lovászt alkalmaznak, akik nem trágyáznak, csak a lovakat ápolják top-lovasok alá, de ahhoz nem kevés tapasztalat kell. Ők profin nyírnak, fonnak, van, aki freelancer-ként versenyekre vállal pl. csak fonást, nem kevés pénzért. Itthon erre nem nagyon van példa, aki nem végez istállómunkát, az maga is kiváló lovas, aki másoknak készít fel, versenyeztet lovakat.

Alkalmazottként top lovasok alá is a minimálbérhaz közeli összeget fizetik a lovásznak, vagy tanulót vesznek fel, aki jóformán csak a tapasztalatért dolgozik (amit mondjuk nem szabad alábecsülni).

2014. nov. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
0%

Annyira jókat nevetek némely válaszon. Nálatok a lovász egyenlő a félszemű, féllábú, fogatlan alkoholistával?:D

Kár, hogy csak az ilyen lepukkant helyekkel példálóztok.

Párom legutóbbi munkahelyén 150e-et keresett (ingyen szállás, étkezés, heti 1 szabadnap, 14 lóra) plusz két lovunkat ingyen tartották. Az úgy egybevetve több, mint 200e Ft.

Igaz, hogy nem nagyon van szabadidőd mellette, de itt például, ha oda tetted magad 6-12-ig végeztél az etetéssel, a lovak kihordásával és a boxok rendbetételével. Utána már csak este kellett bevinni őket a helyükre...A lusta, trehány alakok nyilván nem diktálnak reális tempót aminek köszönhetően egész napjuk rámegy.

De ettől függetlenül nem egy helyet tudok országszerte, ahol 140-150e Ft a lovászok fizetése. Csak alaposan utána kell járni.

2014. nov. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
És a 150 ezer mióta számít soknak, ha heti hat napot dolgozol, nincs fix munkaidőd, fizikai munkát végzel, és mégcsak magánéleted sincs, mert ott kell, hogy lakjál? Értem, hogy mire gondolsz, de hiába hangzik jól a fizu a minimálbéren képest, megvan az ára.
2014. nov. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%

Azért valóban, a 150 ezer nem olyan nagy pénz. Bár ha nincs szabadidő, nincs mire költeni, akkor lehet belőle félre rakosgatni, az tény.

Nálunk egy lovász van, mert a lovarda azt tudja kigazdálkodni. Valóban, neki is van 170 ezres fizetése, de van mellette 19 ló, és lehet, hogy az almolással végezni lehet néhány óra alatt, de pl most amilyen nyár volt, a lovakat alig tudtuk kivinni legelőre, mert nem akartuk, hogy mind csurom víz legyen, mivel versenylovakról van szó, így mire végzett a beetetéssel és az almolással, addigra kezdhette előröl. És akkor hozzá veszem, hogy nyár végén hozták a szénát, a zabot, hetente 3 alkalommal jött a kamion, még úgy is, hogy segítettünk, beletelt egy egész nap, mire mindent el tudtunk pakolni, közben volt egy kisebb legelőnk, amit mindig learattunk, hogy legyen egy kis gyógynövényes széna immunbombának télre, azt folyamatosan forgatni, utána a bálázáshoz gyűjteni, nyáron a nem legeltetési területeket (merthogy olyan is van) fűnyírózni, istálló festésnél, karámfestésnél is ő volt a legfőbb dolgozó, ha valami beteg ló volt, akkor jön az éjszakai ügyelet.

Valóban, a minimálbérnél jobb fizetés, de eszméletlen mennyiségű munkája van egy lovásznak, a legtöbb helyen pedig nem csak kizárólag a lovak melletti munkáról van szó, hanem az egész lovarda területét érintő mindenféle munkáról, a lovász egyszerre kertész, karbantartó, raktáros, földműves és mindemellett még a lovakkal is dolgozik.

Vidéken meg a 150 ezret a legtöbb helyen azért nem fizetnek nekik, ami teszem hozzá, még mindig kevés fizetség a munkájukért, jó, ha 70-90 ezret kap és nem alázzák meg, hanem megbecsült tagja a lovardának, nem csak egy alárendelt valaki, akitől mindenki elvárja, hogy a talpát nyalja.

2014. nov. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
49%

Értem én, meg eddig is értettem, hogy mire akartok kilyukadni. De csak számoljuk azt, hogy ismerősöm egy autó alkatrészeket gyártó üzemben dolgozik. Heti 7nap/8óra, mindezt 3-4 műszakban. Plusz napi 1,5-2 óra az utazás, mindösszesen 110e plusz némi étkezési jegyért. Számomra ez sem hangzik jobb ajánlatnak.

A pénzt azért írtam, mert tudtommal a nettó minimál idén kb 65-70e Ft. Ahhoz képest azért nem olyan gáz a 140-150e Ft szerintem.

Ja és amiket említettetek (kertészkedés, karbantartás, stb.) nem voltak benne. Plusz munka, ha adódott azt vagy elvégeztették szó szerint csicskásokkal vagy elég szép pénzt kapott érte zsebbe.

Na mindegy, én nem vitázni akarok, csupán azt akartam érzékeltetni, hogy nem mindenhol annyira s**r a helyzet. Ha meg valakinek kajára se telik, annak az ilyen "álom" munka.

2014. nov. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy ez valóban akár az álommeló kategória is lehet (bár ez azért elég nagy szégyen, hogy nálunk az álommeló kevesebbet fizet, mint máshol az aljamunka). Ha valóban csak kimondottan a lovak körüli munka volt a feladata, az tényleg korrekt hely. De azért valljuk be, a legtöbb helyen egy embernek 5 szakmához kell értenie, és ezt nem csak a lovászra értem, a legtöbb helyen felvesznek xy munkakörben és csinálj még 6 más dolgot is. A legtöbb helyen a lovász pont ez a kategória, ráadásul se végzettség, se semmi nem kell hozzá, sok helyen ezért valóban felveszik a falu alkoholista bandáját, mert ők nem fognak kaffogni, hanem örül, hogy végre a kis 60-70 ezrét megkapja hónap végére. szerencsére nálunk valóban minőségi a lovarda dolgozóinak összeállítása, de ez sajnos 15-20 helyből, vagy még többől egy.Akik pedig ilyen helyen lovászok, azok meg is becsülik a munkájukat, a mi lovászunk 11 éve dolgozik itt, így ilyen helyekre elég nehéz bekerülni is.

Bár azt még mindig nem értem, hogy a kérdező milyen lóápoló munkára gondol, ahol állati jól keresnek, mert mint mondtam, és ehhez tartom is magam, a munkáért, amit végeznek, ez nem egy állati jó fizetés, ez csak magyar viszonylatban jobb, mint az átlag, de azért az állati jótól messze van sajnos...

Szóval kérdező: Mit is értesz lovak ápolása alatt? Mert nekem még mindig nem tiszta, hogy a lovak rendben tartásáról, kimondottan a pucolásáról esetleg egészségügyi ápolásról van szó?

2014. nov. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:

Férjem elit budai lovardában dolgozott,40 éves tapasztalattal a háta mögött.Reggel és délutános műszakban 22-30 ló több istállóban szétszórva.Éjszaka egyedül 70 lóra.Sokszor két műszakra is bent tartották.Mindezért kapott havonta 80-85 ezer nettót.Nem maszek lovarda egyébként,bértartás lovanként majdnem százezer havonta.Lovászok hetente léptek ki a körülmények miatt és jöttek újak.

Én több mint 20 évig dolgoztam a szakmában.Szakképzettséggel,érettségivel.tapasztalattal.Nem iszom alkoholt,nem dohányzom.És jééé,egyszer sem találkoztam 150 ezres fizetéssel,inkább a lepusztult alkeszeket keresték fillérekért.Találkoztam viszont sok,patkányabbnál patkányabb munkaadóval.

Nem véletlen,hogy az osztályunkban annak idején25 fő végzett lovászként,ebből három maradt a szakmában,csak épp ők is külföldön.

2014. nov. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
Ezt külföldön éri meg csinálni, ha pénzt szeretne érte kapni az ember. Ugyan ott sincs magánélet, egy ismerősöm német minimálbért kapott, 4 (!!) lovat látott el, és abból legalább többet tudott félretenni. Aki családos, vagy szeretne a jövőben az lenni, annak ígyis-úgyis kínzás hogy ott kell legyen éjjel-nappal (az esetek többségében), akkor legalább takarítson meg némi pénzt.
2014. nov. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!