Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mesélnétek a labrador Kutyádro...

Mesélnétek a labrador Kutyádrol? Miket tud? Mennyire gyerekcentrikus? Mivel vezeted? Napi hány órát? felxi póráz, vagy bör poráz vagy hám?

Figyelt kérdés
2014. aug. 7. 11:46
 1/4 A kérdező kommentje:
3.5 honapos a kutyám most viszem szombaton vezsetség elleni oltásra az összes többi oltása férgetelnitése megvan. Nem lezs késö beadatni igaz?
2014. aug. 7. 11:49
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem labrador jellegű keverékem van.

A mozgásigény nagyon egyedi. Az enyém a nap 3X2 óra sétát szeretné.


Mindent szívesen tanul, bár az örzővédőt nem mindegyik érti.


Én textilpórázt és nyakörvet használok, a hám húzásra való. A flexi (labira a legerősebb kell) addig kell, amíg a visszahívás nem betonbiztos. Az enyém nem szereti

2014. aug. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én Labim 14 hetes, hétfőn lesz 15. Jelenleg hallgat az "Ül!", "Fekszik!", "Marad!", "Gyere!" parancsokra, valamint tud pacsit adni és szépen láb mellett pórázon sétálni. Bevallom nagyobb trükktanításba még nem mentem bele, csak az alapparancsokat tudja. Nagyon könnyen tanulnak, szinte 5 ismétlés után minden megy. Nagyon szereti a gyerekeket és minden embert, akivel találkozunk. :) Napi 2 órát sétálunk maximum, hiszen még nagyon fiatal, nem is bírna többet. Van, hogy csak 1,5-et az igényétől is függ, van hogy már hazaszeretne menni. :D Van Flexink, amit csak akkor használok ha nem találkozunk emberekkel kocsikkal, és elakarom őt engedi futkározni. Szerintem hasznos egy kölyöknél (bár tanításhoz nem ideális!), mivel póráz nélkül még nem merem vinni, de legalább nem 1,5 méteren, hanem 5 méteren van. Van egy kiképzőpórázunk, amit szintén csak olyan téren alkalmazunk, ahol kevés az ember és a kocsi. Általában az erdő szélén. Ez tökéletes eszköze a behívás gyakorlásának. Van még retriever pórázunk és több textil pórázunk is. Ezt használjuk akkor, ha több ember és autó jön, ezzel sokkal könnyebben lehet korrigálni a kutyát és csak ezzel tudod láb melletti sétához szokatni. Kezdetnek ne használj Flexit, ha már elég jól megy pórázon akkor alkalmazhatod, de csak kevésbé forgalmas területeken, mert az a nagy hátránya van, hogy nem lehet egyből visszahúzni.
2014. aug. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Másfél éves, mindent tud amit tudnia kell. Bőr póráz.
2014. aug. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!