Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mesélnétek a lóápolásról,...

Mesélnétek a lóápolásról, mint munkáról?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, azok, akik lovak ápolásával foglalkoznak, szinte magánélet nélkül élnek, mert mindennap kell foglalkozni a lovakkal, nincs egy perc szabadidejük sem, de állati jól keresnek. Tapasztalatok?
2014. nov. 17. 01:46
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

Erre csak ennyit tudok mondani:

"Mi mindenféleképpen azt szeretnénk, hogy ebbe az országba ne szaporodjanak a lovak. Mert ebben az országban nincs kultúrája a lótartásnak. És mi annyi szenvedést látunk, és annyi szenvedésen nem tudunk segíteni, mert egyedül vagyunk, hogy a mai világban csak azért, hogy valaki hobbi státuszként használja a lovakat, nem szabad, hogy szaporodjanak, ebben az országban." Rédei Éva

Természetesen tisztelet a kivételnek, de egy lovakat mentő ember bizony lát sok mindent, nem csak a szavakkal dobálózik.

2014. nov. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van.De a telivérek agyatlan szaporítását nem lehet megállítani.A rosszul sikerült,kevés pénzt kereső lovat átveszi a vágóhíd,nincs vele több gond.Ma minden telivér mén kap a fajtában fedeztetési engedélyt,amelyik igazoltan fajtatiszta es a tulajdonos megkéri a fedengedélyt.Eredmény:még gyengébb állomány.Mivel külföldön eladhatatlanok,itthon kevés pénzt keresve nem élnek meg a kint selejt importok mellett,egyre kevesebbet költenek a tulajok,főleg a normális személyzeten spórolnak.
2014. nov. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
Természetesen az nem csak a hobbi lovas kategóriára igaz, hanem az egész lovas társadalomra. A ló egy társ, aki segít, tiszteljük. Én nem értek egyet az öregkori vágóba adással sem egyébként. Amelyik ló nálam érte el a nyugdíjazást, az itt a legelőn töltötte maradék éveit, mert megszolgálta. A legvégső esetben pedig maradt a fizikai fájdalom nélküli búcsú, de nem a vágó! Egy életen át tartó munka után megérdemli a nyugodt, nyugdíjas éveket. Nagyon szimpatikus egyébként nekem Rédei Éva munkája, aki se pénzt, se időt, se energiát nem sajnálva csinálja és csinálja, próbálja pótolni mindazt, ami más emberből hiányzik. Az ő példája kéne, hogy mindenki számára követendő példa legyen, nem pedig a pénzhajhász, zsugori lovardatulajdonosok. Szívem szerint csak ilyen helyre mennék lovásznak, állatgondozónak, ha nem számítana nekem is a pénz, hisz meg kell élni valamiből...
2014. nov. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

Meg kell élni persze valamiből. Csak sokan átesnek a túloldalra, ezért van az, ami.

Én is ismerek egy helyet, ahol a kiidősödött lovakat úgymond lenyugdíjazzák és ott éli le a maradék életét a telepen. A honlapukon még emlékoldalt is csinálnak az idős lovaknak. Több ló ott is született, ott adott sok órát gyerekeknek, felnőtteknek, ugratni tanultak vele meg minden és ott maradhatott, nem adják egyiket se vágóra és igen, ez a legkevesebb, amivel tartozik az ember nekik. Hogy idős lovakként pihenhessenek! De nem sűrűn vannak az ilyen helyek.

A lótenyésztéssel meg kapcsolatban egyet kell, hogy értsek, nem kéne így ész nélkül csinálni, ami meg nem kell bedobni a vágóra, hát ez az ember, pfáj! És van arcuk azt mondani, hogy szeretik a lovakat... Csak a profitot és a pénzt látják bennük, ha nincs akkor dögöljön meg.

2014. nov. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

"Mi mindenféleképpen azt szeretnénk, hogy ebbe az országba ne szaporodjanak a lovak. Mert ebben az országban nincs kultúrája a lótartásnak"


Ez így van. Bezzeg amikor a nullás lovakat ki akarták vonni az oktatásból, akkor mindenki fellázadt.

2014. nov. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
Amíg egy lómenhely üzemeltetője írást jelentet meg az oldalán,hogy a vágó nem is olyan rossz a lónak,mit várjunk?
2014. nov. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Persze hogy fellázadtak ellene, mert azoka lovak akkor halálra lettek volna ítélve, ezt ki kívánja annak az állatnak, amelyik már világra jött? A probléma, tényleg úgy oldható meg, ha nem szaporítják őket ész nélkül! Az más dolog, nem elpusztításról szól a történet. Ugyan ezt kéne a kutyákkal is. Szabályozni a dolgokat, a tenyésztők elé szigorúbb feltételeket szabni, komolyabb szabályokat állítani és ivartalanítani, amit eladnak "kiskedvencnek". Mert ez az állatkínzás, ami most megy, hogy a fajtiszta kutyák is éheznek, rettenetes körülmények között vannak tartva, de szaporítják őket, hogy haszon legyen a drága pénzért kínált kölykökből. Undorító ez is!
2014. nov. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

A nullás lovakkal kapcsolatban, én úgy szabályoztam volna, hogy az összes, jelenleg oktatásban dolgozó lovat számba vettem volna. És nem úgy, mint a kutya lejelentéseknél, hogy mindenkinek a lelkiismeretére van bízva a dolog, hanem igenis végigjárni, leellenőrizni a szolgáltatásokat nyújtó helyeket. Nagy idő, és nagy pénz, persze, de máshogy nem lehet, mert ha az emberek becsületére bízzuk, akkor úgyis hazugság jön ki.

Az összeírt, már munkában lévő lovakat hagytam volna, had dolgozzanak, mert azért mégsem állapot, hogy nekik a vágó az egyetlen lehetőség, de újakat nem engedtem volna be a rendszerbe. És utána akkor ezt is lehetett volna ellenőrizni. Ezzel a lépéssel munkahelyeket is lehetett volna teremteni, hisz új embereket alkalmazhattak volna az ellenőrzésekre. Itt is lenne kibúvási lehetőség, hisz némely ember aprópénzzel lefizethető, de ezzel valamennyire azért visszafogták volna az esztelen szaporítást. Csak itt is, egy ötlet megszületett, a nép lázong, mindent töröljünk, ahelyett, hogy valamilyen kompromisszumra bárki hajlandó lenne. Márpedig a rendszerrel (nagyon sok más területen is!) gond van, változtatásokra lenne szükség, de nem 180 fokos fordulatokra, a nép agyon adóztatására és kizsákmányolására.

2014. nov. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

"azoka lovak akkor halálra lettek volna ítélve, ezt ki kívánja annak az állatnak, amelyik már világra jött"

Nem, nem lettek volna halálra ítélve. Nem dolgozhattak volna, lovaiskolában, ennyi.

Ehelyett orrba-szájba szaporítja boldog-boldogtalan a lovát, mert ha már másra nem jó, arra még igen, hogy egy akármilyen csikó kipottyajon belőle. Ennek aztán tényleg sok értelme van, hogy ilyen miőségű lovakkal legyen tele továbbra is az ország. Mvel értéke nincs, hová jut? Hát a vágóra, előbb-utóbb, mert nincs a világon annyi lómenhely, ami be tudná fogadni ezt a szaporulatot. Csak látni kéne a fától az erdőt.

2014. nov. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Na de bont ez az, ha nem dolgozhattak volna! Sokan úgy tartják a lovukat, hogy olcsóbb legyen a tartásdíja, hogy a lovarda használhatja a lovát osztályban, terepen, ugratáshoz, vagy ahová épp kell és a ló alkalmas rá. Így sokkal olcsóbb a értartás és a tulajnak is jó, mert a lova folyamatosan van lovagolva, lemozgatva, foglalkoztatva. Ha ez megszűnt volna, sok tulaj, vagy nem bírná fizetni a tartását, mert sajnos ilyen is van! Lepasszolni nem biztos hogy tudta volna a lovat. Behozhatták volna ezt a jogszabályt, de úgy hogy szerintem legalább is, hogy onnantól legyen érvényes amint aláírták és akkor a nullás lovakat nem kell szaporítani,onnantól. A jogszabály megszületése, elfogadása előtt született csikókat még lehetett volna használni, de utána már nem születhet. Aki meg törvényt szeg, azt keményen megbírságolni. Muszáj lenne korlátozni a dolgokat csak nem úgy, ahogy ezt egyesek a parlamentben megálmodták, mert szerintem közük nincs a lovardákhoz, ló tartáshoz, lovakhoz. Persze ez csak az én elképzelésem, így elkerülhető lett volna, hogy sok ló vágón végezze és a szaporítás is rendszabályozva lenne.
2014. nov. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!