Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mesélnétek a lóápolásról,...

Mesélnétek a lóápolásról, mint munkáról?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, azok, akik lovak ápolásával foglalkoznak, szinte magánélet nélkül élnek, mert mindennap kell foglalkozni a lovakkal, nincs egy perc szabadidejük sem, de állati jól keresnek. Tapasztalatok?
2014. nov. 17. 01:46
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:

Úgy vélem a külföldi munkával az a legnagyobb pénz, hogy magyar viszonylatban jól hangzik, de aki kint dolgozik, az ott is él. Viszont az meg nem olcsó, így valamelyest megint az érvényesül, hogy kint is csak jó helyen lehet félre tenni és megélni.

Bár az is igaz, hogy kint kevesebb lóra, többnyire nem a ganézós véglet és korrekt körülmények közt dolgoznak a "lovászok".

Én is ismerek olyat, aki Hollandiában dolgozik, nagyon jó pénzért 5 lóval foglalkozik és a fél napja szabad, de ez elég ritka.

2014. nov. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:

Legelső sorban köszönöm szépen minden kedves válaszolónak, hogy ennyi időt szakítottatok rám és ilyen terjedelmes választ adtatok. Igazán köszönöm!


Másodszor: most ne harapjátok le a fejem, és ne küldjetek el az anyámba, de igen, elfelejtettem írni, mire gondolok: versenylóápolásra, olyan munkakörre, ahol a versenylovakkal foglalkoznak.


Egyszer találkoztam valakivel és ő mesélt nekem arról, hogy azok, akik versenylovakkal foglalkoznak, ugyan nagyon sokat keresnek, nulla szabadidővel. Mondom: ezt mesélték nekem...

2014. nov. 18. 22:30
 13/42 anonim ***** válasza:
75%

Tényleg mese.

Nézz körül pl.Alagon.Milliókat érő Versenylovakkal sokszor lelakott alkoholisták foglalkoznak,sokan bejelentés nélkül.Legtöbbjük évtizedek óta ott melózik,alkesz lett és fillérekért meg lakhatásért melóznak,mivel nincs hova menniük.Volt olyan,amelyik a versenyre felvezetett ló alá esett be részegen.

Vagy a 17000 euróért vett csikót az egyikük megkötve felejtette bent a bokszban,reggelre a csikó megfojtotta magát.

Másik véglet:lelkes fiatalok,ők a sok átverés és minimálbér miatt vagy otthagyják végleg a szakmát,vagy elhúznak külföldre.

Elég jól ismerem a magyar viszonyokat,pár évtizedig benne voltam a lovis világban.

2014. nov. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%

Verseny lovak gondozása Magyarországon a lovászok, esetleg a versenyző önkéntes tanítványainak feladata. A legnagyobb nevek itt köztünk, még ők sem engedhetik, vagy nem is akarják megengedni maguknak, hogy külön egy-egy lóra gondozót tartsanak. Azok a lovak istállókban vannak, ahol megvan a lovász, biztosított minden. Esetleg egy-egy versenyhétvégére elvisznek magukkal valami segítőt, de a legtöbb helyen azért vannak fiatal lovas lánykák, fiúkák, akik csak azért, hogy elmehessenek ilyen helyre, belekóstolhassanak ebbe a világba is, ingyen és bérmentve mennek, esetleg a szállásukat a versenyző kifizeti. És akkor ezért naphosszat bent güriznek az istállóban, trágyáznak, etetnek, sörényt fonnak, lovat ápolnak, legeltetnek, felszerelnek... Hogy a versenyző már a kész lóra ülhessen fel. Ezt a segítséget esetleg otthon néhány ingyen edzéssel meghonorálják, legjobb esetben kap 3-5 ezer forintot, de ennyi. És mondom, ezek nem kis házi versenyeken induló versenyzők, hanem már OB-ken és külföldön rendszeresen megjelenő lovasok.

Szerintem téged itt nagyon félre tájékoztattak ezen a téren. Ilyent egyedül a tényleg nagy versenyzőknél tudok elképzelni, akik EB-ken, VB-ken, Olimpián indulnak, de nekik megvan a jól bevált alkalmazott körük, oda esélytelen csak úgy bekerülni, nem mellesleg valószínűleg nagyon magas elvárások vannak lovas tudás terén is.

Sajnos ez nem így megy, az emberek 99,9%-nak nem adatik meg az a lehetőség, hogy a hobbijából éljen, akinek meg igen, annak a helyére bekerülni lehetetlen.

De ha már hallottál ilyen emberről, akkor mért nem kérdezed meg tőle?

2014. nov. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:

Körülnézel a yardandgroom-on és látod majd, hogy mennyit fizetnek.

Top lovasokhoz is be lehet kerülni így, de ahogy írtam, általában working studentnek, éhbérért, onnan viszont könnyű tovább lépni.

Gondolom az ismerősöd megemlítette a 300-400 ezret, ami ott közel minimálbér, hiába sok itthon, ha ott kell megélned belőle és nem otthon laksz, nincs magánéleted, szabadidőd.

Nem tudom, milyen versenylovakra gondolsz, telivérekre-e, külföldön azokat sem úgy tartják, mint Alagon, de ott viszont nincs szükség olyan lovászokra, mint mondjuk egy ugró vagy díj istálló esetén, hogy full puccban legyen a ló. Ott vagy lovász vagy, aki almoz, ápol, nyergel, vagy lovas, aki jó esetben csak lovagol, más esetben almoz, ápol és lovagol. Szintén minimálhoz közeli bérért, általában bentlakással.

2014. nov. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
Egy lovász, lóápoló itthon sajnos rettenetesen nincs megfizetve. Sok helyen be sem jelentenek, 60-70 ezreket fizetnek. Sok helyen szállásolni sem tudják igazán a lovászokat, csak igénytelen körülmények között. Bizony ezért van a, hogy ezere a helyekre a lecsúszott, alkoholisták, majdnem hogy hajléktalan kategória jelentkezik. Elég elkeserítő, hogy azok, akik lovakat, lovardát üzemeltetnek, nem a szegény közegből jönnek ki és ennyire nincs arra igényük, hogy kik gondozzák a lovarda lovait, mert hogy ők nem akarnak sokat fizetni az igényes lovászokért. Ezért vagyon itt több 10 ezren munka nélkül lovászok is. Ahol meg megbecsülik a lovászt oda csak protekcióval lehet bejutni.
2014. nov. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:

A legtöbb tulajnak az a fontos,hogy rabszolgamunkát végezzenek neki minél olcsóbban,többi nem számít.Egy hajléktalant könnyű sakkban tartani,mert nincs hova mennie.Szállásért,kajáért mindent megcsinál,nemcsak a lovakat gondozza.Nem éri meg nekik képzett lovászt foglalkoztatni.

Voltam olyan helyen,ahol a lovak mellett a tulaj még azt is elvárta,hogy a szaros gatyáit mossam.Beintettem,erre még meg volt sértve.

Sok tulaj a női lovászoktól még egyéb szolgáltatást is elvárna a lovak gondozásán kívül,hogy finoman fogalmazzak.Ha lány vagy,ilyenre is számítanod kell nem egy helyen.Ha nem teszed meg,mehetsz.

2014. nov. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
66%
Igen, tudom! Csak tudod az a baj, hogy az ilyenek, akik minden fo.st elvállalnak, ő miattuk megy még több ember tönkre, mert miattuk nem tudunk munkához jutni, se bejelentést nem lehet már várni, de már nem csak ezen a területen, hanem már minden fele, akár mit nézünk. A baj az hogy a hajléktalan egy tányér kajáért is képes 12 órát dolgozni! Mivel neki nincs sárga csekk és nincs igénye semmire, így hát neki az a fizetség is megteszi. Ezáltal a képzett, tanult emberek le fognak csúszni, mert a sok retardált, majom miatt nincs munka! Szégyen ez az egész.
2014. nov. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%

Azért azzal legyünk tisztába, hogy a hajléktalan ember, az alkoholista és társaik épp ugyan olyan emberek, mint itt az összes kérdező és válaszoló. Azért az nagyon csúnya megnyilvánulás, hogy miattuk van ez. Szerinted neki nem ugyanaz a célja? Nem ugyanúgy meg akarja élni szerencsétlen a holnapot, mint te? Itt az egész rendszerrel vannak gondok, nem a lecsúszott vagy lecsúszó félben lévő emberekkel. Ott kezdődik a probléma, hogy itthon a lovardák nagy részét nem tudják nyereségesen kigazdálkodni. Vagy horror árakat kér a bértartotóktól, vagy normális, megfizethető összeget kér, de akkor a nyereség az arra sem elég, hogy egy lovászt foglalkoztasson. Nem véletlen vesz fel olyan alkalmazottat, akinek nem kell fizetni, vagy csak keveset, hisz egy lovarda tulajdonos a lovardából él, abból a profitból, amit ki tud termelni, amiből egy csomó el is megy. Nem véletlen eladó pl már a máriakálnoki lovarda is...

Teszem hozzá, a horror bértartásárak csak nálunk horrorok, kinn, egy jól működő gazdaságban, ahol az emberek nagy része nem 60 meg 70 ezrekért dolgozik, és akkor még örül, mert van munkája, ott könnyebben ki is fizetik ezt az árat. Persze, más a megélhetés is meg minden, de kint értéke van a munkának. És akkor ez a nagyon lebutított verzió, ennél sokkal összetettebb, sokrétűbb a probléma.

Tessék kicsit átgondolni, és nem csak azt a szerencsétlent szidni, és várni, hogy melyik télen fagy meg a híd alatt, kicsit el kéne gondolkodni, itt elég súlyos dolgokról van azért szó... Ennyi erővel én is pusztuljak meg, mert az én fizetésemet, mint közalkalmazottat (gyógypedagógust) nem kéne kifizetni, az maradna állambácsi zsebében...

2014. nov. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:

Én megértem azokat,akik Szállásért,ellátásért végzik el a munkát.Még mi is kerülhetünk ilyen helyzetbe ne adja Isten,a mai viszonyok között bárkivel előfordulhat.A munkaadó meg kihasználja a helyzetet.

Ha a Kincsem Parkban meg Alagon munkaügyi ellenőrzést tartanának,nem kevés munkaadó bukna le.

2014. nov. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!