Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valami jó ötlet? Lóvásárlás.

Valami jó ötlet? Lóvásárlás.

Figyelt kérdés
Már rég óta keresgélek lovat, és most találtam is... csak lehet, hogy nem a legjobb döntést hoztam. Kinéztem egy 9 éves lovat, de én fiatalabbat szeretnék, ilyen 6 év körülit. Szerintetek megéri megvenni egy 9 éves lovat, vagy keresgéljek tovább, és hátha megtalálom azt a lovat, ami az igazi lenne?
2014. nov. 18. 17:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Na most döntést hoztál, vagy kinézted (magyarul nézegetted a hirdetését?)? Láttad már élőben?
2014. nov. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Csak nézegettem. Nem élőben!
2014. nov. 18. 17:32
 3/15 anonim ***** válasza:
Tökéletes ló nincs! 3 év nem nagy kompromisszum.
2014. nov. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
De ha még nem is láttad, hogy szeretnél döntést hozni? Vagy egyáltalán, gondolkodni róla?
2014. nov. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Még nem láttam, de el fogunk menni megnézni. Egyenlőre még csak nézegetem a lovakat, mivel nem holnap akarok lovat venni.
2014. nov. 18. 20:35
 6/15 anonim ***** válasza:
48%
Ne viccelj már, megvennél egy 9 éves lovat? 10-15 év múlva már nem is járhatsz vele ugróversenyre, csak a zabot pusztítja majd. ;-)
2014. nov. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

már bocs, de ha nem most akarsz lovat venni, akkor miért mész el megnézni, kipróbálni?

aki lovat szeretne eladni nagyon nem csípi az ilyet (sőt!), egy eladó ló nem álmodozásra és ingyen lovaglásra van. gondolj arra is, hogy a gazdája esetleg teljes érzelmi hullámvölgyben van, hogy el kell adni a lovat, vagy akár anyagi csőd szélén és te jelented a reményt, te meg csak nézegetsz.

ha 1 hónapon belül nem tudod megvenni az a minimum, hogy tájékoztatod az eladót erről telefonban, mielőtt odamennél, mert lehet, hogy neki sürgős az ügy és nem akarja a drága szabadidejét arra használni, hogy neked mutogassa a lovat, ha úgy se veszed meg.


a 9 éves pedig még simán megvehető. én is szívesebben vennék 6 évest, de 9 évesen még mindig ereje teljében van, sőt, még csak most lesz igazán!

2014. nov. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: ki a franc mondta neked, hogy ugratni járnék vele?


Utolsó : köszi a választ, de a többieknek is!

2014. nov. 19. 14:35
 9/15 anonim ***** válasza:

Se a kérdező, se néhány lepontozó nem érti a humort. Nálam átjött kedves #6-os és mélyen egyetértek (ha komolyan írtad akkor is). :)

Kérdezőnek pedig, milyen ötletet szeretnél? Ha van rá pénzed (plusz ugye a sok sok egyébre is) menj el és próbálj ki minél több lovat. Ha nincs, akkor "fölösleges" nézegetni és a kérdés is értelmét veszti.

Tanácsot se tudunk adni, mert se nem mutattad, se nem írtál semmit az esetleges lószágról.

2014. nov. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én a helyedben keresnék egy barátot, aki ért a lovakhoz és megkérném segítsen választani, kipróbálni, véleményezni, ha hobbi lónak szeretnéd akkor szerintem a 9 éves simán belefér, akár a 12 is! De te tudod milyet szeretnél. 4 éves csikó is lehet baromi jó fej, jól belovagolt, megbízható, meg minden. :) Sok sikert hozzá!
2014. nov. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!