Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki le tudná írni helyesen...

Valaki le tudná írni helyesen lépésről lépésre a vágta beugratását?

Figyelt kérdés

Annyi verziót hallottam, olvastam, hogy már teljesen össze vagyok kavarodva. Volt, aki úgy írta le, hogy csak rugdosni kell a lovat, amíg el nem indul vágtába...

Szóval nagyon megköszönném, ha egy tapasztalt lovas leírná nekem a vágta menetét!


2014. nov. 26. 19:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A vágta beugratását eleinte célszerű lépésből indítani. Én így tanultam: külső szár megtart, belsőt finoman engedem, külső csizma kicsit hátra csúszik és megtart, közben belső lábbal hevederen megszorítom.


Ha ügetésből indítja és rosszul indítja, abból csak annyi lesz, hogy a ló eszeveszettül elrohan ügetésben és szét esik.

Ügetésnél meg ugye tanügetésből indítunk (legalább is előtte 2-3 ütemet leülünk),

2014. nov. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nem csak az ,hogy elrohan de még akár rossz lábra is ugrik be vagy keresztetés. Na de tényleg itt már egy ilyen alap kérdésnél is mindenki olyan baromira okos , a komoly kérdések meg megállnak 1-2 válaszon.
2014. nov. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!