Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek előre a vágtától....

Félek előre a vágtától. Hogyan győzhetném le a félelmem?

Figyelt kérdés
Az előző lovardába ahova lovagolni jártam ott nem tanítottak semmit. Volt olyan, hogy alám tettek valami menős, nyugtalan lovat és vágta alatt szó szerint féltem mivel minden gödörbe belement, irányíthatatlan volt. Az edzőmnek hiába könyörögtem minden vágta előtt, hogy "én ezt nem merem", "menjünk lasabban", ezekre mindig azt mondta, hogy "ne legyél már ennyire félős". Na itt telt be a pohár most új lovardát váltottam. Ha minden igaz jövőhéttől fogok oda járni lovagolni. Mondtam az ottani oktatónak, hogy elölről szeretném kezdeni a lovaglást és minden hibát amit a régi lovardában össze szedtem kiakarom javítani. Azt mondta megnézi azt is, hogy ügetek és ha elég jól megy megpróbálkozunk a vágtával is. Épp ez az amitől félek. Soha nem vágtattam karámban pláne nem kiülve. Ezt tudja is az oktató szóltam neki erről. De meg kéne mondanom neki, hogy rettegek a vágtától vagy ezt helyrehozhatom magam is?

2014. dec. 2. 22:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kérdező! A terepvágtát ugyanúgy nem tudod a karámban megtanulni, mint ahogy a medencében sem tudsz felkészülni egy Duna átúszásra, vagy a játékterem szimulátorán egy igazi formula-1-es autó vezetésére. Ezt a karám-dolgot csak azért erőltetik a koca-oktatók, mert nekik baromira kényelmes ez így. A lovaglás nem arról szól, hogy "le a sarkad" meg hogy "átlóváltás" meg hogy "ülj át!", faszt! Ez csak arra való, hogy a balekoktól kicsalják a pénzüket a lovaglás illúziójáért. Nem is viszik ki őket terepre, mert ott egyből kiderülne, hogy hohó, nem is tanult meg a koma semmit, csak a ló már magától tudta a parancsszavakat, és a lovas béna segítségeitől függetlenül megcsinált mindent.

Majd ha óra végén kimész, és "leléptetés" címén önállóan, egyedül körül tudod lovagolni kerítésen kívűl (!) a lovardát, na majd akkor elmondhatod, hogy tudsz valamennyire lovagolni. De ezt nem fogod soha a karámban megtanulni, azt garantálom.

2014. dec. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha lenne valami tudásod akkor tudnád hogy a ló lassú jármódja nem séta hanem lépés
2015. szept. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!