Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ennyiből kijön egy póni 1...

Ennyiből kijön egy póni 1 hónapra?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Pónit szeretnék magamnak de az lenne a kérdésem hogy havi 10.000 - 15.000 Ft-ból kijönne-e egy welsh póni? kifutója kb. 13x12 méter lenne abba pedig egy kis állás féle.Füvet ültetnénk a kifutóba hogy ott is tudjon legelni illetve szénát is vennénk neki,de a kertben még 4x akkora füves terület van mint a kifutóban,de a szomszédnak is lenne ugyanennyi része amit szívesen odaajándékozna a póninak evésre így legalább nem kéne füvet nyírnia.de ha ott is elfogyna a fű nem lenne gond mert 2 utcányira vannak tőlünk hatalmas rétek (faluszéliek vagyunk) és ott nem csak legelhetne de nyugodtan vágtázhatna,játszhatna velem.nyalósó is lenne az állásban de igazából rideg tartásban szeretném tartani.Ha nem welsh póni de legalább egy shetlandi póninak jó lenne?A válaszokat köszönöm!

2014. dec. 7. 14:00
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
Egy póni sok pénzbe kerül, nem csak az etetéséről, hanem orvosi ellátás. rendszeres ellenőrzés stb. megkérdezhetem hány éves vagy?
2014. dec. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Vajon miből gondoltam hogy el fogják venni az ember álmát??? 10-20 év között de ennél többet nem mondok!

6 éve vagyok a lovakkal kapcsolatban azaz lovagolok de azelőtt is amint lovat láttam egyből magamnak akartam.

o.társamnak vannak shetlandi pónijuk nekik kijön havi 8.000 Ft-ből is és teljesen egészségesek!Ha pedig bármi baja lenne természetesen amennyit fizetni kell hát kifizetnénk.

2014. dec. 7. 14:11
 3/24 anonim ***** válasza:
Hát ha nem betegszik meg akkor elvileg ki kell jönnie 10-15 ezerből. Csak az elején kell egy nagyobb kiadás amíg, megveszed a cuccait, utána már nem annyira vészes. De azért vedd hozzá azt is, hogy két havonta kell körmölni (de azt sem egy nagyon horror összeg), meg be kell adatni neki a kötelező oltásokat, meg a féreghajtót.
2014. dec. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha van az ismeretségi körödben lótulajdonos, miért nem vele beszéled meg, kérdezed ki? Hamarabb jutsz reális információhoz, mint itt.
2014. dec. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Oktatómtól megkérdeztem és ők egy 10-esért egy évben beoltják és nincs semmi baja körmölni meg 2 havonta szokták a szomszéd cigány szokta (helyre való,nem bunkó fajta cigány) ő 2000-ért körmöli a lovakat.
2014. dec. 7. 14:19
 6/24 anonim ***** válasza:
Na akkor meg mi a kérdés? Hát kijön annyiból nem? :D Amúgy én 20 ért tartom a lovamat, de abból eltesz valamennyit zsebre a telepvezető, mert ő szervezi a szénát meg a kovácsot stb, meg kéthavonta 4 ezer a kovács. Úgyhogy hajrá!
2014. dec. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
De neked "nagy" lovad van? mert ha igen akkor pontosan elég a 10-15 ezer!:D És tudok bánni a pónikkal ha esetleg a többiek nem hinnének nekem!:P
2014. dec. 7. 14:29
 8/24 anonim ***** válasza:

Nem az ittenieket kell meggyőznöd. A lényeg, hogy "érts" hozzá.

Karámnak elég ez a méret. Bár nem tud eleget mozogni benne. Füvet ültetni a legnagyobb ostobaság. :D 150 nm2-en tudod meddig tart a térdig érő fű is egy póninak is? Kb. 2 hétig. :D Drágább a fűmag.

Amit írtál aszerint van kb. +1200nm2-etek legelni, ez már nem rossz, de arra készülj, hogyha ráereszted egy lendülettel, akkor bő 1 hónap és elfogyott. Ja és azt is vedd számításba, hogy az biztos, hogy a szomszédnak nem kell többet füvet nyírnia, amíg a ló rajta van ki se fog nőni. xD Tehát következő év tavaszán már ott csak akkor legel, ha ősszel elkeríted. Vagy még akkor se, ha annyira lepusztítja/ledöngöli.

Az egy dolog, hogy hatalmas rétek vannak tőletek nem messze, de az kié? Magánterületre nem mehetsz! Keményen büntetik! Ráadásul le is kéne keríteni, el ne csatangoljon a lószág. Ami nem olcsó.

Hogy kijön e 10-15eből? Az függ a helyszíntől (Budapest mellett szinte biztos, hogy nem), az adott évi takarmány mennyiségétől, minőségétől is.

Nyilván nem havonta mész szénát venni, de egy welsh évi 12-15 közepes körbálát (télen ugye nem legel) megehet. Ha számolsz egy 4e Ft-os átlag árat, az 50-60e Ft. Ha zabozod, az napi 1 kg-val nézve is 3,5 q, kb 17-20e Ft. Szalma változó szintén, 300 Ft-os kisbála esetén kb. 100 darab biztos, hogy elmegy. ~30e Ft.

2 havonta körmölés az ugye 24e Ft + oltás 10e Ft + évi 2 féreghajtás 10e Ft.

Ha ezeket összeadjuk, akkor az kb. 150-170e Ft. Plusz a doki kiszállása, a takarmány szállítása, tehát simán 200e Ft. Itt pedig még nem volt egyéb költséged se és olcsón számoltunk. :) 2 éve felénk egy nagy körbála széna télen 20e!! Ft volt. Az meg, hogy olcsó a körmölés, nem biztos, hogy jó is. Nem ártana megnézetni egy tapasztalt lovassal is, aki tudja is, hogy mit néz. Mert különben 4-5e alatt nincs körmölés kovács által és ez máris tovább emeli a költségeket.

Na, ha ezt leosztjuk 12 hónapra, az átlag kb. 16,5e Ft.

Úgyhogy azt mondom, ha mindenből normális minőséget választasz, akkor nem, nem jön ki 15 alatt. :)

Én is ismerek olyat (szintén welsh pónival), ahol bemutatták a lótartás igénytelenül c. könyvet jóformán...Ott se költöttek 6-7e-nél többet.

De kérdem én, miért akarsz lovat venni, ha még az alapokon is ennyire spórolni akarsz?:D Nem bántásból mondom...

2014. dec. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Ja és még a fuvart se számoltuk bele...8 km-ről hozatom ismerősökkel a szénát (egyszerre 4et) és így is egy 5ös egy fuvar. Egy évben csak a szénának költök a fuvarra 30e-et.

Nekem nagy lovaim vannak, de íme csak az érdekesség kedvéért az évi kiadás/ló. :)

Ha olcsón tudok mindent beszerezni, akkor kb 170e egy év/ló, ha rossz évet zárunk, akkor viszont kb. 270e!!!.

Ebben persze nincs cserélendő felszerelés és plusz kiadás sem (vill. pásztor madzag, kengyel szíj, légyirtó szer, stb.). :)

2014. dec. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Én nem szeretném ha a lovam el lenne kényeztetve ezért is :

Igen számoltam vele hogy egyszer el fog a fű fogyni ezért átmehet a szomszédhoz de mire azt a nagy területet lelegeli nálunk újra kinő a fű!XD ha meg a rétekre viszem akkor tudom,meg meg is van jelölve hogy melyik föld kié,de itt igazából szinte nem sok van illetve van nagyon közel egy erdő és mögötte van egy hatalmas rét,kicsit dombos,(nagyon picurkát) a házamtól kb. 15-20 perc séta,de én szeretek sétálni és szerintem egy póninak se árt hiszen kell a mozgás hogy egészséges legyen!egy hónapra meg biztos nem kerül sokba én olyan 10.000 tippelném meg o.társamnak shetlandi póniai vannak kb 10 van mert tenyésztik őket és ők is úgy 10.000 költenek egy pónira.

2014. dec. 7. 16:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!