Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ennyiből kijön egy póni 1...

Ennyiből kijön egy póni 1 hónapra?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Pónit szeretnék magamnak de az lenne a kérdésem hogy havi 10.000 - 15.000 Ft-ból kijönne-e egy welsh póni? kifutója kb. 13x12 méter lenne abba pedig egy kis állás féle.Füvet ültetnénk a kifutóba hogy ott is tudjon legelni illetve szénát is vennénk neki,de a kertben még 4x akkora füves terület van mint a kifutóban,de a szomszédnak is lenne ugyanennyi része amit szívesen odaajándékozna a póninak evésre így legalább nem kéne füvet nyírnia.de ha ott is elfogyna a fű nem lenne gond mert 2 utcányira vannak tőlünk hatalmas rétek (faluszéliek vagyunk) és ott nem csak legelhetne de nyugodtan vágtázhatna,játszhatna velem.nyalósó is lenne az állásban de igazából rideg tartásban szeretném tartani.Ha nem welsh póni de legalább egy shetlandi póninak jó lenne?A válaszokat köszönöm!

2014. dec. 7. 14:00
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Na jó ha nem bírtok normális viselkedni akkor nem tudom itt mi lesz...

És képzeld csak el :

A trágyának és a szénának bőven van hely!Úr isten ezt nem hittem volna!


Kb. így írtok és ha most elolvasod akkor... érted...

2014. dec. 10. 17:50
 22/24 anonim ***** válasza:

Abban igazuk van, hogy nem csak hely kell neki, hanem megfelelő hely. Célszerű ugyebár nyáron megvenni egy évi mennyiséget, amikor a legolcsóbb. Ez azonban takar jó esetben is 12-15 bálát, de inkább többet, annak azért nem elég egy apró építmény. Egész évben meg kell őriznie a minőségét.

A trágya megint érdekes kérdés. Oké, hogy van helyed. De arról tudsz, hogy hivatalosan betonozott és fedett tárolódnak kell lennie? Elég egy "jó akaró" és húzós összegekre büntetnek. Amit szintén üríttetned kell (ami pénz). Sajnos már nem igazán kell senkinek a földekre sem, nem még több teher autó tételben. Nekem ugyan nagy lovak vannak, de fejenként két púpozott utánfutónyi (trágya és alom) cucc jön ki alóluk havonta...

Lehet, hogy te b***ogatásnak érzed amiket írunk (és egyesek tényleg bunkó hangnemben teszik), de igaz.

2014. dec. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__6365068-ezt-ho..


Ez is a te kérdésed?

Szerintem a szülőknél, meg a kistesónál elbuktad az egészet...

2014. dec. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
figyelj ne hallgass senkire! nekünk 27 db ló van és 32db tehén/bika, havi 45-ezer forintbol jövünk ki. egy póni 10.000-ezerből simán kijön szerintem egy póninak egy kerekbála 20-napig simán elég, ha eltudol vele bánni akkor nyugodtan próbálkozz a neveléssel.
2014. dec. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!