Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az angol telivéreket 2 éves...

Az angol telivéreket 2 éves korukban kezdik el versenyeztetni? Hány éves korukig versenyeznek?

Figyelt kérdés
Nagy galopp rajongó vagyok, de ezt nem igazán értem. Nem fiatalak még 2 évesen a versenyhez? Vagy ők ilyen hamar fejlődnek?

2014. dec. 15. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Az angolt telivért már évszázadok óta úgy tenyésztik, hogy minél hamarabb érjen, de persze vannak még ma is később érő példányaik. Igen, persze, rengeteg a sérülés, hiszen a versenyzés hatalmas igénybevétel.

Magyarországon egy átlag galoppló, úgy tudom, 5-6 éves koráig versenyez (egy 8 éves ló a pályán már matuzsálemnek számít), míg a világ boldogabb nyugati felén, ahol sokkal jobb körülmények között élnek, jobb ellátást kapnak és kiváló minőségű pályákon versenyeznek, tovább is versenyben maradhatnak.

2014. dec. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. dec. 15. 10:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Van, amelyik többet fut, van, amelyik kevesebbet, a tulajdonosától, térnerétől függ. Mondanám, hogy amelyik eredményes, azt tovább tartják a pályán, de sajnos abszolút gyenge lovakat is sokszor olyan sokáig futtatnak, hogy nem is értem, mert egy-két szezon után már fel kéne adni, ha nem megy.


A telivérek terhelése teljesen más jellegű, mint egy félvéré. Ötven-hatvan kilóval egyenes, vagy nagyívű vonalon ügetni, vágtázni sokkal kisebb megterhelés, mint egy félvéré, ami futószáron és pályán dolgozik, tehát csupán a tény, hogy korán kezdik, nem okoz kárt a lóban. Hogy meddig marad egészséges, az attól függ, mennyire figyelnek oda rá, mennyire óvják. Balesetek persze mint minden szakágban, itt is vannak.

2014. dec. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A telivérek egyébként valóban hamarabb fejlődnek, hamarabb érnek, mint például a kimondottan későn érő arab, vagy a lipicai.

De az edzők minden esetben egyenként döntenek a lovak futtatásáról. Nem mindegyik fut már 2 évesen, amelyik később érik, azt csak 3 évesen kezdik tréningezni. 5-6 éves korukra valóban már "öregnek" számítanak a pályán. Ez is jelent valamit, hogy a maximumot 2-3-4-5 éves korukban tudják kihozni magukból ebben a sportban. Más lovas sportokban (nem lósportban) meg máshogy van, a díjlovak pl 15 éves koruk után kerülnek pályájuk csúcsára, de az ugrólovak se tudnak 3-4 évesen akkorát ugrani, mint 13-14 évesen.

2014. dec. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Galoppba minél temperamentumosabb és fittebb egy ló annál jobb, a pályán már 5-6 éves ló öregnek számít,átlagba a hendikepplovak olyan max 8 éves korukig versenyeznek,van ellenpélda is pl a Városbíró. Már talán 10 éven is túl van és nem rég ment csak nyugdíjba. Meg ugye ami alkalmas rá azt később tenyésztésbe rakják de tényleg a 6-8 év az átlag.
2014. dec. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
igen Városbíró 11 évesen ment nyugdíjba és még előtte is remek formában volt.
2014. dec. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen? Nem is tudtam. És most mi lesz Városbíróval? Hiszen ő, úgy tudom, herélt, tehát nem tenyészló.
2014. dec. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A mostani trénere megkapta ajándékba,Ő foglalkozik a lóval évek óta.

A síklovak valóban kiöregszenek 5-6 éves koruk körül.A gát és akadály lovak sokkal hosszabb ideig versenyeznek,Pardubicében vagy Liverpoolban nem ritka a tíz év feletti nyerő.Pedig azok borzasztó kemény versenyek,nagyon hosszú távon.Már a kvalifikáció is nagyon kemény.

2014. dec. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!