Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hova vigyem a lovamat?

Hova vigyem a lovamat?

Figyelt kérdés

Van egy hely ahova most járok ami nem a legjobb hely, de itt vannak a barátaim ! Vagy vigyem egy olyan helyre ahol kicsit tisztábban vannak a dolgok, de drágább és senkit nem ismerek !


A lovarda ahova most járok nem igazán Tartsák a boxokat , de arra gondoltam ha ők nem én szívesen kitakarítom neki patyolat tisztára mindennap, óriási legelőjük van ahova naponta kiviszik őket , a boxok nagyon tágasak, takarmánybol télen minden este kapnak árpát és zabot is néhány bértartó külön takarmány kiegészítőt is visz ! Nyáron ritkábban kapnak ! A nagyobb baj az a széna sokszor kint hagyják és mikor kibontjuk büdös, penészes ! Rendesen lehet menni terepre és van 2 db óriási karám az egyik homokos is !


A másik lovardát nem igen ismerem !


2014. dec. 27. 19:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Menj el és nézd meg. A tiszta box és a legalább elfogadható minőségű takarmány alap, a lovad ott éli az életét, nehogy azért maradj ott, mert ott vannak a barátaid...
2014. dec. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a ló az első !
2014. dec. 27. 19:46
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Ez olyan kiábrándító... van egy jó felszereltségű lovarda és pont a szálastakarmányon, meg a tisztaságon csúsznak el. Szerintem a legalapabb dolog lenne a tiszta alom, ha már boxban vannak a lovak, mert ugye nagyon kellemetlen a nyírrothadást és egyéb nyavalyákat kezelni.


A másik lovardát nézd meg, kérezd meg a lovasokat, bértartókat milyen a hely, mik a lehetőségek, nézd meg a takarmányt, a boxokat, a legelőt, pályákat, mindent. Aztán vesd össze a kettőt és döntsd el mi legyen. Persze fontos a közösség is, de a lovad kényelme legyen az első.

2014. dec. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A ló érdeke a fontos és nem az,hogy ott vannak a barátaid.
2014. dec. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha én egy helyen fizetem a bértartást akkor ne nekem kelljen takarítani a bokszot ,nem azért mert derogál érted,csak akkor minek fizessek érte ha magamnak kell csináljam? Ennyi erővel tartaná otthon is a lovat az ember.Nem tudom ott mennyi de nagyon sok,van amikor a helyhez képest irreálisan sok pénzt lehúznak a lovardák a tartásra, legolcsóbb normális hely is 40-50 ezernél kezdődik ,ennyi pénzekért ne legyen penészes a szálastakarmány meg ne a trágyába álljon a ló. Nézd mega másikat és vesd össze a kettőt melyik a jobb
2014. dec. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

a penészes szénától könnyen kialakulhat allergia, akár kehesség is. a helyedben megnézném a másik lovardát és azonnal megnézném ott milyen a takarmány. az ugyanis a (tágas karámok mellett) legfontosabb!


vagy ha annyira szereted ezt a helyet, akkor megpróbálhatsz megállapodni a tulajjal, hogy te más takarmányt szeretnél, amit külön veszel és olcsóbb lesz neked a bértartást, mert levonódik az ára. csak aztán nehogy más lovakat is a te szép szénáddal etessenek...


de az a hely, ahol penészes szénát adnak a lovaknak az a legalja sajnos, a helyedben "menekülnék" onnan... :(

2014. dec. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

ez nem kérdés, hogy melyik a jobb !

Ahova most járok ott 35. de ha azt szeretnéd, hogy tiszta legyen a boxa estére neked kell megcsinálni ! Etetni ők etetnek, de válogatni kell a penészes szalmát, hogy melyik része adható !


A másik lovardában : Rendes angol bxok vannak, nem tákolmányok, szép nem tégladarabokkal teli legelő, és küönféle takarmányok és normális finom szagu és jó állagú széna !


Csak probálkozom jobbá tenni, hogy maradhassak, de úgy tűnik a ló érdekében menni kell és csak egy 10 -es el drágább

2014. dec. 28. 18:13
 8/12 anonim ***** válasza:

35 ezer és neked kell ganézni????

Már nem azért, de ha az ember bértartásba viszi a lovát sokszor azért teszi, mert vagy nincs helye otthon, vagy nem ér rá vele napi szinten foglalkozni. Pl a mi bértartónk csak hetente 3x tudott kijönni, amikor nagyon elfoglalt volt, akkor volt hogy csak 1x. De ugyanúgy szerette a lovát. Mi meg elvállaltuk azt, ami ezzel jár,aki bértartó helyet csinál, az gondoskodik a megfelelő alap takarmányokról és a tisztaságról, ganézásról, trágya kezelésről.


Ha lovardát váltasz, mindenképp legyen bértartási szerződés, hogy ezért a pénzért mit vállal a lovarda, mert ha nem teljesítik, akkor jogosan szólítod fel a lovit, hogy teljesítse, vagy megfelelőképpen kompenzáljon.

2014. dec. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Barátnőmék ott tartották a két lovukat, ahová előtte járt a leányzó lovagolni... Havi 100 rongyért nem voltak rendesen körmölve, nem vitték be az istállóba esős időben, a csikónak ott kellett csúszkálnia a sárban... El is vitték őket egy jobb helyre, feleannyi pénzért... Jól gondold meg, nézz körül személyesen, kérdezd meg a bértartókat, a lovasokat, mit gondolnak a lovardáról, és ne az alapján dönts, hol vannak a barátaid...
2014. dec. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

hát most nem azért, de amiket az előző írt azon jót mosolyogtam... a körmölést/patkolást az ember magának intézi, nincs benne a bértartásban, ha mégis benne van, akkor ne csodálkozzon senki, ha nem készül el időben, az ilyesmit nem szabad hagyni.


a ló viszont nincs cukorból, miért kéne bevinni, ha elered az eső. és akkor ha egy nap 4x ered el, aki ki-be viszik a lovakat egész nap?

2014. dec. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!