Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha rácsapok egy Ló fenekére,...

Ha rácsapok egy Ló fenekére, megfog rúgni?

Figyelt kérdés

Sok filmben gy hajtják el a lovat a leszerelt lovasától, hogy rácsapnak a fenekére! A ló elindul, és elbaktat.


Ki szeretném próbálni. Tudok egy helyet, ahol szabadon vannak lovak egy bekerített réten.

Oda szoktak jönni ha ott sétálok.


Esélyes, hogy megrúgnak?



2014. dec. 30. 19:27
1 2
 11/16 anonim válasza:

Azon a videón a ló alapból elég ideges volt. Tudta, hogy ott van az ember, de arra egyáltalán nem számított, hogy rácsap egyet.

Ha egy lónak hirtelen rácsapsz a farára, úgy, hogy az nem számít rá akkor gondolkodás nélkül, ösztönösen megrúghat. Ha lát téged, és valamilyen szinten képzett, akkor valószínűleg nyugodtan arrébbmegy. De szerintem ne csapkodd semmi esetben sem lovak hátcsóját poéntból, biztos van jobb dolgod is.

2014. dec. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Idegen lovat semmilyen módon ne csapkodj.

Én egyetlen esetben használtam ezt a módszer. Ahová lovagolni jártam, ott csak terep volt és visszaérve a lovak a karámba mentek vissza.

A karám bejáratánál levettem a felszereléseket a lóról, akik ezt mindíg türelmesen állva megvárták.

Ha már lenn volt a kantár is, akkor egy kicsi jelzés értékűt csaptam a fenekére, ettől már tudta, hogy mehet a karámba hemperegni, nem is késlekedett, rögtön beszaladt.

(nem egy lovat lovagoltam ott, hanem kb. tizet. Ez a módszer mindnél működött.)

2014. dec. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
73%

Jesszus krisztus,uram atyám!

Most komolyan ? Ha egy filmbe repül a ló,akkor majd azt akarod kipróbálni ? Nem értem az ilyen emberek gondolkodás módját...Neked milyen lenne ,ha eszed tök nyugisan a levest,erre anyád tarkón b*sz? Hülye vagy vagy hülye vagy? Nem javaslom,hogy ilyeneket csinálj,mert sem te,sem a ló nem fog jól járni.Eszem megáll,hogy miket tudnak a mai emberek kitalálni.Jár a taps,de komolyan...Ilyen embereket a lovak 30 méteres körzetébe nem engedném.NE CSAPKODD A LOVAT TE BAROM!

2014. dec. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ne tartson vissza semmi, de a próba előtt értesítsd a mentőket, később már úgysem lesz lehetőséged, ezt látatlanba, az említett lovak ismerete nélkül állítom. Aki a lóhoz egy nagyon keveset is ért, ilyen gyagyás ötletet nem fog megpróbálni. Épeszű, lóhoz értő ember még a saját lovára sem csap rá hátulról, anélkül, hogy előtte nem figyelmeztetné a lovat. "Esélyes, hogy megrúgnak?" Nem esélyes, hanem biztos!!!!De sok szerencsét! A műsort szívesen végignézném, minden rosszindulat nélkül.
2015. jan. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Csak akkor nem rug meg, ha egészen észrevétlenül lopakodsz mögé, amikor szendereg. A ló elég lassan ébred fel, mire felocsúdik, hogy hohó, itt engem molesztáltak, addigra már messze jársz." Na ezt a hülyeségedet nem kellene reklámozni!!! Ezt a baromságot hol olvastad, mert,hogy ezt nem tapasztalhattad az biztos!!! Javaslom próbáld ki és többször nem írsz hülyeségeket az oldalon!

Mellesleg a belinkelt videón nem is csap rá a lóra, csak tapsol mögötte. (igaz,hogy elég közel) Ha láttál már lovat közelről, akkor illene tudnod, hogy a szendergés nagyon is éber, mellesleg előbb rúg, mint felébred! Az, hogy megijed, az tény de előbb rúg, aztán menekül, de ezt a menekülést te már nem látod. Az még a jobbik eset amikor csak rád rúg, de mi van akkor, ha egy agresszívabb ló a rúgás után visszafordul. Gondolom erre is tudsz magyarázattal szolgálni!

2015. jan. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Na ne mondj már ilyen rosszindulatú hülyeséget! Igenis a kérdezőnek váratlanul kell a ló seggére csapnia ahhoz, hogy létrejöjjön a megfelelő hatás. Ja, és helyes volna arra is ügyelnie, hogy hátul patkolt legyen a kísérleti ló.


A belinkelt videón először csak tapsikol a hülye, aztán két oldalról rávág a ló két hátsó combjára. A lassításon ez egyértelműen látszik. Ha nem történt volna elő-ingerlés, biztos, hogy megúszta volna a seggrepacsit... így viszont jól ráfázott.

2015. jan. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!