Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan hizlaljam fel a lovamat?

Hogyan hizlaljam fel a lovamat?

Figyelt kérdés
Szegényem beteg volt és nagyon lefogyott. Sose volt kövér lő, de most zongorázni lehet a bordáin. Rideg tartáson. Annyi szénát eszik amennyit csak akar mert éjjel nappal előttük van és jó minőségű. Kap mellette tápot is. De nem akar hízni. Zabot, kukoricát és hasonló gabonákat nem nagyon kaphat mivel allergiás rájuk a drágám. Ősszel volt féregtelenítve. Van valakinek valami tippje?
2014. dec. 31. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg az olajat, fél decivel kezdve és onnan lassan emelve a táppal együtt adni.

Milyen tápot eszik?

Takarózva van?

Fogát mikor néztétek?

Nem maradt semmi a betegségből, ami miatt ne hízna?

2014. dec. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Pavonak a zabmentes tápját kapja. A betegségéből már 2 hónapja meggyógyult. Nincsen takarózva vagyis próbáltam, de kicsomagolja magát, pedig rengeteg csat van rajta... Beszéltem a fogorvossal és állítólag jövőhéten jön.

Milyen olaj? Sima étolaj? Meddig lehet emelni és mennyi időnként?

2014. dec. 31. 19:08
 3/6 A kérdező kommentje:
Neked is nagyon boldog újévet... inkább menjél bulizni, mint hogy f*-kat írj.
2014. dec. 31. 19:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Sima étolaj, én is adtam az enyémnek. Anno a lovasok.hu-n találtam az ötletet, ott asszem két deciig ajánlották, de biztos megtalálod. Én fél decivel kezdtem, azt kapta pár napig és onnantól kevesebb, mint fél decivel emeltem párnaponta. Egy nap volt hígabb a trágyája tőle, utána beállt. Úgy láttam, használt (habár költöztünk is, meg az abrakból is kapott hat fánglival).


Ha a Pavo Conditiont eszi, abban is van árpa. Nem tudom, mennyit kap, de talán megérné megemelni, esetleg lucernát megpróbálni etetni (az is van benne).


Szerintem a combpántos takaróból nem tudna kibújni, habár van ló, amelyik bármire képes. Jó lenne, mert így az energia nagy része a szőrnövesztésre, fűtésre megy el és nem a hízásra.

2014. dec. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

En meg azt ajanlom, ogy adjal neki almat, repat....bar az nem annyira hatasoa, de segit..:)

Az en pacim a szorvalatas alatt nagyon lefogyott, es almaval, repaval. tappal meg zabbal es szenaval etettuk es most szep kis kerek pacika lett belole ;D

(naponta 0.5 kilo almat vagy repat adtam neki)

2015. jan. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 édenkert válasza:
A kenyér is jó. Csak nem szabad sokat adni belőle! Reggel este kb 4-5 szelet kenyér. Régen is így hízlalták fel a lovat amikor még nemvoltak tápok,étrendkiegészítők stb.. :)
2015. jan. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!