Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék venni egy lovat de...

Szeretnék venni egy lovat de itthon se a kertben nem tudom tartani. Szombathely közelébe tudtok olyan helyet ahol van bértartás és lovas oktató is!? Mert a loval versenyezni szeretnék majd.

Figyelt kérdés

A lovas iskolárol tudok de ott az egyik ismerősünk lovát ütötték oda nem szeretnénk vinni... (És a lónak nagyon sok kantár, nyereg, nyeregalátét, fásli, kamásli, ín ès bokavèdő, lótakaró munkatakarója és más egyéb cucca lenne...)

Ez kb. 1-1,5-2 év múlva lennr aktuális nem tudom hogy mikor tudnánk a lovat elhozni mert nagyon bevagyunk táblázva meg a ló még fiatal...



2015. jan. 1. 13:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Utolsó én is egyet értek veled, ez a lenyomom a fejét a dominanciám jeleként nekem sem fekszik. Nyilván van az a helyzet, amikol elég, ha csúnyán nézek rá, de mikor egy ménesből behozott 5 éves, embert nem látott mén olyan szinten támadt rám pucolás közben, hogy úgy kellett kiugranom a boxból, nyomogathattam volna a kis fejét, márha el tudtam volna kapni két ágaskodás közben, röhögött volna körbe, meg még belém is harap. Nyilván nem kell mindenért odacsapni, de van az a helyzet, mikor nem elég egy ejnye-bejnye. Teszem hozzá, ha a 47 kilómmal odacsapok kézzel, azért az ő 500 kilóját nem igen hatja meg a dolog, arról nem is beszélve, hogy a ménesben sem nyomogatják egymás fejét a dominancia jeleként. Ez egy olyan lónál működhet, aki már túl van az alapokon, aki tudja, hogy ki kicsoda, csak kicsit nehezebb eset, és néha megerősítésért harcol, de én is találkoztam már nem egy olyannal, aminek nemhogy nem tudtam lenyomni a fejét, de konkrétan a lovat nem tudtam megközelíteni, annyira paraszt volt az emberekkel. Az más kérdés, hogy nyilván ezt a viselkedést az emberi hozzá mem értés és felelőtlenség váltotta ki (korábbi helyeken szerzett rossz tapasztalatok), de van az a határ, amikor nem kockáztatom én sem az életem, hanem megmutatom, legtöbbször elég, ha 2x lerendezzük a dolgot egymás között, 3. alkalomra meg már tudja, hogy mit szabad és mit nem. Ettől függetlenül lehet tökéletes kapcsolat a későbbiekben, de ez a "modern felfogás" azért valljuk be, életveszélyes. Én is megkaptam apától is azt a bizonyos pofont, mégis itt vagyok, élek, virulok, nem vagyok depressziós, tisztelem és szeretem aput, pedig nem ugyanaz a súlycsoport, mint a lovas, meg a ló, de szerintem sokan járnak az én cipőmben.


Úgyhogy a verés szerintem is relatív, nyilván ha minden etetésnél vasvillával kerbetik a lovat, az közel sem normális, sőt, de az, hogy ha pl a ló oda akar csípni, én meg meglegyintem az orrát, az nem gondolom, hogy azt jelzi, hogy egy utolsó aluliskolázott hülyegyerek vagyok, mert ilyent nem engedhetek meg. Mi van, ha egy kisgyerek sétál el a box előtt, és neki kap oda a ló? Majd akkor a mellette sétálo anyuka nyomogathatja a ló fejét, miközben síratja kicsi gyermeke félig leharapott karját? Vagy álljak ott a ló mellett 0-24ben, hogy nehogy baj legyen? Ilyent nem játszunk, a lónak igenis tudnia kell, hogy mikor mit szabad és mit nem, amit csak úgy nem lehet neki megtanítani, hogy elfogad engem, mint domináns felet, hanem meg kell tanulnia, hogy ha odacsíp, akkor visszacsípek, ha rám farol, akkor kap egyet a seggére, és ne csak engem tekintsen embernek, hanem a pöttöm gyerkőcnél se próbálkozzon be.


Kérdező, az általad leírt lovat pedig szerintem sem tenyésztették ki, nem tudom, ki pontozta le azt a válaszolót, aki leítra, hogy egy nagy hazugság, hogy egyszerre lehet mindent, de neki is igazat adok, hogy a kérdező egy lovakhoz nem értő, mesevilágban élő kislány.

2015. jan. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!