Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek a reggeli,...

Mi a véleményetek a reggeli, még etetés előtti lovaglásról?

Figyelt kérdés
2015. jan. 2. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy inkább előtte, mint utána. Amennyiben a ló nyugalmi állapotba került a lovaglást követően, nyugodtan ehet, ihat, etetés után viszont várni kell az intenzív mozgással.
2015. jan. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
teljesen oké, ha reggel megyek én is tolom az abrakolást. nálam éjjel-nappal előttük a széna, szóval azért nem éhgyomorra megy, ahol villáznak ott azért úgy nem szívesen indulnék el reggel, hogy utoljára este kapott szénát... szóval azért egy kis széna legyen a hasában!
2015. jan. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ezt anno, mikor még csak boxot béreltem, de éjszakánként dolgoztam mellette, úgy csináltam, hogy reggel hatkor értem ki hozzá, a boxban ápoltam és szereltem, közben szénázott, lelovagoltam, abrakolt, aztán ment a karámba.


Csinálhatod úgy is, ha úgy jobban kézre esik, hogy kis széna, rá az abrak, közben kitrágyázol, leápolsz, felszerelsz, mire ezt megcsinálod, eltelik vagy egy óra és mehetsz is lovagolni.

2015. jan. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából villázva van neki a széna, és heti 1 maximum 2 alkalommal lovagolnám reggel, de nem nehéz munkát, csak egy könnyű, lép-üget terep a közelben.

Lovaglás után fél órát elegendő várni az abrakolással(amikor már nincs felhevülve) ugye?

2015. jan. 3. 09:30
 5/5 anonim ***** válasza:
a szakirodalom utána 1 órát mond, de egy lép-üget terepen eleve nem lesz felhevülve, szóval fél óra simán jó. csak ne éhgyomorra kapja az abrakot, szóval jó lenne, ha a villa szénát lovaglás előtt kapná meg, vagy ha utána, akkor is előbb, mint az abrakot. az abraknak "meg kell "ágyazni", hogy elkerüld a kólikát.
2015. jan. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!