Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek a komplett...

Mi a véleményetek a komplett "kezdő lótartó szett"-ről?

Figyelt kérdés

Olyan 70-100 ezres kategóriában, felszerelt nyereg, esetleg kantár. Megéri? Hobbira kellene

pl ez: [link]


2015. jan. 8. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

És hol van a szett többi része? :) Vagy a nyeregre gondolsz, hogy felszerelt? Nem próbáltam ezt a nyerget, de láttam már olyan Star díjlovasat, amiről azt írták, hogy egy évet használták és kb. cafatokban állt.

Inkább Daslö akkor már. De ha van rá százezred is, akkor használtat keresgélj, olyan árban már jó nyergeket lehet kapni.

2015. jan. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Konkrétan ezzel nincs tapasztalatom, de 50-60.000 Ft-ért már kapsz márkás, jó állapotú, használt nyerget is. Érdemes szétnézni azok között is.

Nekem van egy német "noname" túra nyergem. Garantálom, hogy egyik Stübben vagy Neizer se volt ilyen kényelmes, pedig próbáltam már egy párat...Cirka 40e Ft-ért vettem 2 éve, teljes felszereléssel. A hevedert nem sokkal később ugyan lecseréltem, egy általam jobbnak ítéltre, de rendszeres ápolás mellett semmi baja (napi használattal, értsd évi legalább 320 nap, napi 1-2-3 óra vagy épp 7-8 órás utak is).

2015. jan. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a legelfuseráltabb, eladhatatlan cuccaikat próbálják így rásózni a kezdő, tehát valószínűleg hozzá nem értő személyekre.
2015. jan. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

egyet értek, ezek ócska műanyag vázas vattával feltömött nyergek a legolcsóbb bőrből, vagy műbőrből! hozzá a leghasználtatatlanabb textil hevedert szokták adni, a legócskább kengyelszíjat, ami szétnyúlik 3 hónap alatt, stb.


használtan is vehetsz felszerelt nyerget, de a legjobb, ha mindenből olyat veszel (akár használtan) ami neked kell. a nyereg a legnehezebb dió, mert abból eleve nehéz jót találni, persze ezt a kezdő lótartók sokszor nem tudják, vesznek egy nyerget a boltban és felrakják és használják.


te tudod pl. hogy mekkora markamrás nyeregre van szüksége a lovadnak?


ha már találtál egy jó nyerget, akkor attól függően lehet fekte / barna kantárt, kengyelszíjat venni, akkor már le lehet mérni mekkora heveder kell, stb.


szóval szerintem ez a szett hiába olcsó, pénzkidobás, mert minden sz.r belőle!

2015. jan. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Inkább használtan vegyél meg egy minőségibb nyerget! Én is szinte mindent használtan vettem meg anno, kivéve kötőfék, pucolók, nyeregalátét meg az ilyen apróbb dolgok. De kantárt és nyerget használtan és próbálj minőségit keresni azok bírni fogják ne aggódj! Én ültem már ilyen nyeregbe barátnőm rendelt már ilyet, ugyanilyenje volt ami tönkrement másfél év alatt kb...

de mivel passzolt lova hátára ugyanolyat. Na én beleültem és nem találtam kényelmesnek törte a combom, kemény is, de gondolom azért mert új volt. Aki hozzá szokott a minőségi nyereghez rossz lesz egy "fapadosba" ülnie... ez az én tapasztalatom. Nekem Neizer van.

2015. jan. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A Daslök egyébként nagyon kényelmesek. Nekem is volt Neizer, meg Kieffer díjlovas is, nem mondanám, hogy sokkal elmarad tőlük, persze minőségben jócskán, illetve nincs óriás támasz, hogy az embert belekényszerítse az ülésbe, de puha, jól ültet, jobban ülök benne, mit a régi Neizeremben.
2015. jan. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem éri meg.
2022. aug. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!