Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudnám "leszoktatni" a...

Hogy tudnám "leszoktatni" a lovamat hogy vágtában elvigyen?

Figyelt kérdés
Fél éve van meg az első lovam és amióta terepen vagyunk kint(nyáron alig voltunk de ez előtt terepló volt) vágtában folyton elvisz...Főleg amikor nem egyedül vagyunk és versenyez vagy haza fele.Amikor elrohan kis körre veszem de ez elég nehéz ha van egy másik ló is mert nem szeretne messze menni tőle.Most vékony D zablája van,mondták már hogy erősebb zablát adjak neki de nekem ez nem túl szimpatikus.Röviden:Mi segítene leszoktatni az elrohanásról?

2015. jan. 21. 18:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszodból kérdező kicsit az jön le , hogy most az idő és a korai sötétedés miatt nem szoktál vele eleget foglalkozni? Vagy ha eleget is de nem olyan minőségűt mint pl nyáron? Mert akkor végül is nem olyan nagy a gáz. Ha jön a jó idő és többet fogtok menni , lehet hogy a munkához való kedve kicsit másabb lesz. Azért tény , hogy akiknek nincs fedeles lehetőségük csak terep vagy kinti pálya azoknál ilyen időben a lovaglás kissé vissza szorul. Pl. az enyémnek sincs nyáron semmi baja amikor majdnem napi szinten megyünk , de ilyenkor azért ha megyünk is nem olyan tempóban mint nyáron tehát nincs úgy lefáradva egy lovaglás után mint amúgy így a segge is jobban tele van, vele sincs semmi gondom csak néha rá jön a rohanás de kezelhető és ő is tudja , hogy ez nem helyes ilyenkor én is gyakorlom vele az átmeneteket . Ebben az időben azért nehéz a lovaglás :/
2015. jan. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,ment a zöld kéz!
2015. jan. 25. 20:01
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Úgy, hogy megtanulsz lovagolni, vazze!
2015. jan. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az oktatóm, ha elrohanna velem terepen a ló akkor kezdjem el kicsit ide- oda huzogatni a fejét és akkor rám figyel meg visszább is vesz a tempóból. És ne mindig ugyan ott vágtázzatok, mert hozzá fog szokni, hogy ott vágta és már tudja, hogy megint lehet menni 1000-el. És ha van rá mód mozgasd le előtte, meg ha lehet menni más merre terepen akkor arra felé is menjél vele. Remélem segítettem.
2015. márc. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!