Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan nyerhetném el a bizalmát?

Hogyan nyerhetném el a bizalmát?

Figyelt kérdés

A szomszédunkban lakik egy ló, de elégé vad . Nem igazán bízik az emberekben, de a lovakkal nagyon jól kijön !

Van valami tippetek ?


2015. febr. 6. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel sajnos nem tudsz odamenni gondolom simogatni vagy nem tudod lovagolni ezért inkabb én a helyedbe azt csinalnam hogy a kerítéshez odaallok es ott nézem csöndben nyugisan es o Lássa hogy te békésen ott állsz tole x méterre. Én meg azt is megprobalnam hogyha olyan a kerítés köztetek es a szomszéd kozt hogy atfer rajta a kezed akkor esetleg egy almát vagy répát odanyujtani neki es lehet hogy el fogja fogadni. Es latja hogy te nem bántod. Most megprpbaltam leirni a gondolataim ez csak egy ötlet vagyis én igy próbálkoznék hogy csak távolról nézem hogy szokja a jelenlétem...
2015. febr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De lovagolom, de a simogatással az a baj, hogy sunyit ahogy meg próbálnám megsimogatni !
2015. febr. 6. 19:57
 3/9 A kérdező kommentje:
Miután zabla kerül a szájába akkor már kezelhetőbb lesz
2015. febr. 6. 20:01
 4/9 Adryenn13 ***** válasza:
Szia. Nálam ugyan ez vol a helyzet 2 éve, egy elhanyagolt ló volt aki a gazdáját is csak méterekről láttam 4 évig folyamatosan csa a legelőn élt.Erre én a következőt csináltam: Én a következőt csináltam, vettem egy kiló répát (mire sikerült összehozni 4kg répát vettem meg összesen) ahányszor hozzá indultam abból 4 dbot felkarikáztam, és akkor amikor csak egy simiért vagy bármiért odamentem már adtam is neki 1-2 karika répát, aztán othhagytam, x idő mulva visszamentem ugyanúgy répa és megpucoltam, ha sunyított vagy bármi rászoltam hangosan hogy -mit csinálsz?. ha ügyesen türte tovább répa jutalom, és ugyen ezt alkalmaztam a lovaglás közben is. 1 hónap alatt rájött a dologra és mikor meglát már nyihog hogy mennyek oda hozzá .
2015. febr. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Adryenn13 ***** válasza:
ha van még kérdésed nyugodtan írj privibe.
2015. febr. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ! Megprobálon ezt a modszert !
2015. febr. 7. 08:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért az, hogy nyerít, hogy menj oda hozzá éppenséggel valószínűbb, hogy ezt jelenti : "Éljen, jön a kaja automata!" :)

Ha kikötöd, akkor is támadó jelleggel lép fel? Ha próbálkozik szólj rá erélyesebben és lökd el a fejét. Ha nem elég, hajtsd el magadtól és ne is engedd vissza, amíg nem látod a jeleit, hogy "elgondolkodott rajta". Amennyiben durván próbál fellépni igenis megérdemel egy atyai pofont, a ménesben is helyre rakják és nem egy legyintéssel, ha szemtelen.

2015. febr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Amikor kikotom es valami Nem tetszik neki befarol oldara vagy oda akkar csipni de meg egy kis pofonra sem reagal mintha nem kapott volna semmit
2015. febr. 7. 17:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Használhatsz pálcát is, ha úgy érzed, hogy nem veszi komolyan. Végső soron azonban hiába ütlegelnéd, ember-ló box bárbajt a büdös életbe nem nyerhetsz meg. :D Csináld egyszer, de akkor határozottan!
2015. febr. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!