Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi ideig voltatok futószáron?

Mennyi ideig voltatok futószáron?

Figyelt kérdés
Január eleje óta lovagolok, heti 1 órát futószáron, ügetésekből a 2 pontos még nem igazán megy és még nem vágtáztam. Már nagyon várom, hogy egyedül mehessek de még persze előtte elég sokat kell gyakorolnom. Ti hány óra után kerültetek ki karámba?
2015. febr. 15. 16:54
1 2
 1/14 piriiiii ***** válasza:

Milyen 2 pontos?

Óraszámra nem tudom megmondani, de néhány hónapig. De ritkán is volt esélyem lovagolni. :( Aztán meg egyre gyakrabban vagy 5 évig, aztán már egyáltalán nem... kb 3 éve nem is ültem lovon. :(

De akárhogyan is kerültem lóra, futószár nélkül, vagy futószárral, ügetve, vagy már érezve a vágtát, nagyon élveztem! Szerencsés vagy még heti egy órával is. :)

Egyébként sok mindentől függ ez a futószár dolog.

És mikor elkezdtem, egy ideig futószáron voltam, aztán bent a karámban szabadon, de még csak ügetve, mindenféle feladatokat végrehajtva, aztán, amikor jött a vágta, újra futószár egy ideig.

Istenkém, de jó is volt!

2015. febr. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Off: Kedves előző. A 2pontos màsnévben könnyített ülés ,tehát "felállsz" a nyeregben.


On:

És kb. 3-3,5 hónapig voltam futószáron. Futószáron kezdtük tanultuk a szárfogást is mielőtt szabadon mentem volna.

2015. febr. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 piriiiii ***** válasza:
Á, értem, köszi. Eddig így még nem hallottam. De mitől két pontos?
2015. febr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
3 évig :) le szarták nagy ívben, mit csinálok a lovon :)
2015. febr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2-3 hónapig voltam én is futószáron (az durván 20-22 alkalom), de még nem tudtam vágtázni. Kb 3 évig mentem úgy osztályban, hogy nem vágtáztam, aztán jött egy lovastábor, ahol a hét végén 5 körre voltizs hevederrel felülhettem futószárra kb 4 körre vágtázni...De a tábor után még mindig nem tanították meg normálisan a vágtát tovább ment a körbe körbe ügetés. El is jöttem onnan.
2015. febr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én olyan helyen "tanultam", ahol kb. 2 alkalom után levettek. Persze akkor tökre örültem, hogy mekkora jó, már egyedül megyek.

Most visszatekintve bár futószáron maradtam volna még jó ideig. Úgyhogy ha van lehetőséged minőségi futószáras oktatást venni, akkor én a helyedben minél tovább kihasználnám a lehetőséget. Lovagolhatsz még szabadon eleget, és sokkal jobb úgy, ha már van egy bombabiztos ülésed :)

Amúgy meg a profik is vissza-vissza ülnek időnként (jobb esetben).

2015. febr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
kb 2 hónapot ,de azért heti 1 órától csodát ne várjál,minimum 2-3 alkalom kéne.
2015. febr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
nagyjából fél évet voltam, az utolsó 1 hónapban engedtek el a körkarámban, ahol a fordulást gyakoroltam, aztn mentünk le a pályára. én is hetente 1szer voltam 1 órát.
2015. febr. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2015. febr. 16. 17:26
 10/14 anonim ***** válasza:
Én 1,5 hónapig voltam futószáron, hetente egyszer jártam én is. Augusztusban kezdtem lovagolni, október óta vagyok osztályban. Csak egyszer kell ráérezned, és aztán már menni fog. Úgyhogy tényleg gyakorold minél többet. Én ovis korom óta táncoltam/most vagyok 21, tavaly hagytam abba/, és ott rögződött belém hogy csak úgy tanulok meg valamit ha magamtól jövök rá, és ráérzek. Magyarázhat bármit az edzőm, magamtól kell megtanulnom. Szóval csak gyakorold és egyszer majd "elkapod" azt az érzést, lazítsd el magad, ne koncentrálj rá. Az elején nekem is a tanügetéssel volt gondom, mert mindig elmozdult a kengyelben az egyik lábam. Kengyel nélkül amúgy nekem könnyebben megy, vagyis inkább kényelmesebb.
2015. febr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!