Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szoktassam majd vissza...

Hogyan szoktassam majd vissza a munkába?

Figyelt kérdés
A lovam kb. 1 hónapja pihenőn vagy (sérülés miatt). A nap felét a karámban a másik felét a boxban tölti. Eddig tudtam futószárazni de most a futószáras kör egy hatalmas dagonya...És a pálya is, tehát nem tudom annyira mozgatni. Csak sétálni járunk, ilyenkor vezetem és kb. egy 40percet járunk a környéken. A karámba néha mozog magától is , már mint bohóckodik, de már a vezetgetések során érzem , hogy nagyon menne. Persze ha tudnám lovagolni akkor a környéken tudnék vele menni de sajnos még egy 2 hétig ez hanyagolandó :/ Ha már lovagolható lesz hogyan szokasam vissza? Célszerű először inkább futószáron mozgatni és utárna felülni rá ??

2015. febr. 22. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha van másik lovad, akkor ülj azon én a sérültet vezesd. Vagy ülj fel a bringára és úgy vezesd, ha nem bírsz annyit gyalogolni.
2015. febr. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs másik lovam, a sárba meg szerintem nem olyan élvezetes a bringázás
2015. febr. 22. 13:40
 3/8 A kérdező kommentje:
Szó sincs arról , hogy nem bírok gyalogolni. Az érdeklen , hogy hogyan szoktassam majd vissza a munkába
2015. febr. 22. 13:41
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Meg kell parellizni. Az mindenre jó.
2015. febr. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az orvos véleményétől függ. Sok mindent takarhat a "sérülés" szó. Nyilván szép lassan fokozatosan kellene vissza szoktatnod. Célszerű futószárazással kezdeni, nem azért, hogy kihajtsa a fölös energiát, hanem, hogy vissza rázódjon. Ha meg a doki rábólint, akkor sem árt óvatosan haladni.
2015. febr. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, futószáron eddig is mehetett, most csak a dagonya miatt nem tudod futószárazni.

Ha jó fejű a lovad és akkor sem kezd balhézni, ha már régóta nem futott egy igazán jót, akkor a helyedben simán felülnék, első alkalommal 20 perc séta, esetleg pici ügetés, aztán fokozatosan nyújtanám az időt és emelném az iramot is.

Ha félő, hogy nem fog normális lenni, ugrál, bakol,elrohan stb. akkor maradnék a futószárazásnál (lehetőleg ésszel azt is, tehát nem engedném rohanni), aztán elkezdenék rá felülögetni futószárazás után,először csak lépni, keveset, aztán egyre többet és a séta mellé fokozatosan hoznám vissza az ügetést, majd a vágtát is.

2015. febr. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A sérüléséről: A bértartó helyen mikor oda vittem pár hónapja szóltam , hogy ne engedjék össze a többi lóval mert rangsoron aluli és egész életében sz*rá verték! Eddig nem volt baj, de kb. 1 hétig nem voltam és mire ki mentem tiszta seb volt a teste...Mire mondták , hogy jajj össze került a többivel. Most itt nem csak horzsolásokat értek...A hátán is vannak így nem tudom most nyergelni sem,,és szőrén se tudok ráülni .

Most itthon van idéglenesen , még felépül . És sajnos 1-2nap kimaradás is érezhető rajta. Úgy tervezem hogy majd el kezdem futószárazni ha az idő is úgy engedni majd először csak a futószáron ülök rá majd körön fokozatosan majd a környéken is megyünk, ha meg találok ujj helyet akkor ott is először csak karámban . Köszönöm!

2015. febr. 25. 13:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Remélem, a ló kezelési költségét rávered a bértartó helyre... Ha kifejezetten kéred, hogy ne rakják össze a többivel, akkor nem tehetik meg. És ha úgy megrúgják, hogy komolyabb sérülése lesz? Felelőtlen egy hely, az tuti. Én meg különösen meg tudlak érteni, mert az egyik lovam nekem is olyan, akit mindenki bánt. Ő maga még csak rá se sunyít senkire, de a többi ló folyton elveri. Szóval tudom milyen problémás ez.

Remélem, találsz megfelelő új helyet neki!

2015. febr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!