Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most komolyan megéri letenni...

Most komolyan megéri letenni ennyiért a lovasoktatói/edzői vizsgát olyanoknak akik tényleg értenek is hozzá, mikor ilyen "gyöngyszemekre" bukkan az ember?

Figyelt kérdés

[link]


Általános iskola,nagy díjlovas tapasztalat E8 ba :D


2015. febr. 26. 12:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
94%

Az a baj, hogy az emberek nem tudják megengedni maguknak, hogy tudást szerezzenek. Én pl. a seggemet a földhöz verném egy jó edzőért, egy jó tanulási lehetőségért, mivel később szeretnék én is oktatni, de egyszerűen képtelenség a tudást megszerezni munka mellett. De még ha lenne is jó edző meg jó tanulási lehetőség. Nyolc óra munka után mikor???


Ma már nincsen minőségi ingyen lovaglás/edzés munkáért cserébe, meg hasonló dolgok. Ma vagy perkálsz egy profi edzőnek, éveken keresztül, cserélgeted a lovaidat (hogy így többet megismerj, ne csak egyet), és eljársz hozzá heti 3-4-5x, vagy felfordulhatsz. Ez egy gyakorlati szakma, akkor leszel benne jó, ha sokat csinálod, és jó a tanárod. Ahhoz, hogy sokat csináld, sok idő kell, a jó tanárhoz meg sok pénz.


Akinek sok ideje van, és sok pénze, az manapság már nem elhivatottságból űzi a sportot... (tisztelet a kivételnek). Az vagy versenyezni akar, vagy csillogni a lovával. Lovazás mellett elvégez egy jól fizető szakmát, és elhagyja a lovakat.


Ezt nem lehet munka mellett levelezőn űzni. Azt csak a joggal meg a közgázzal, meg egyéb ilyen dolgokkal lehet megtenni. Ezért van ennyi OKJ-s képzés. Mert beetetik a szerencsétlen pór néppel, hogy lovakkal is foglalkozhatsz, csak leülsz, beseggeled a könyvet, és már szakember vagy. És ők elhiszik, mert lovazni akarnak. Án is elhittem, el is végeztem egyet...


És amúgy szerintem ez a helyzet a többi szakmával is. Hol vannak a régi cipészek, meg szabónők, üvegcsiszolók? Ott, ahol a jó lovas szakemberek. Senki sem fog csiszolni tanulni évtizedeken keresztül, hogy mester lehessen. Mert nincsen rá ideje. Fizetni kell az adót, a rezsit, az esküvőt, a gyerek cipőjét, nem tehetik meg, hogy ennyi időt szánjanak a tanulásra.


Szar ez a rendszer úgy, ahogy van. Pedig hogy elinaskodnék egy Némethy vagy egy Endrődy mellett. De 1. ilyenek már alig vannak, mert mind kihal, 2. én is pénzből élek, nem lehetek egész nap a lovardában... :( Ezért van ennyi kis nyomi oktató. Esélye sincs kitanulni a szakmát. És ezért van egyre kevesebb profi.

2015. febr. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Tökre egyet kell értenem az előttem szólóval, én is hasonló cipőben járok.

Szerény kis mezei lovasoktató vagyok. Azt a tudást, amit át tudok adni, állítom biztonsággal továbbítom: az alapokat gyerekeknek, kezdő felnőtteknek.

Szerencsére kemény munkával ez a szerény tudás is elég ahhoz, hogy egész éves állásajánlatot kapjak egy lovardánál.


De. Én is elvégeztem nem egy lovas képzést. Egy kétéves FSz (ménesgazda), és egy hozzátartozó egyéves OKJ-t is (ez volt a lovastúra-vezető). Én komolyan hittem, hogy most végre kimunkálhatom magam, csak keményen oda kell tenni magamat. Nem származom gazdag családból, de nem is félek a verejtékes munkától, hogy tudáshoz jussak. Nem jutottam. Hiába voltunk legalább 5-en a csoportból, akik már az első év végére simán elértük az E8-as szintet (mert hiszitek vagy sem, egy ménesgazda államvizsgáján elég, ha az E8-at teljesíti a leendő szakember! Szégyen!), akár le is vizsgázhattunk volna belőle... hiába könyörögtünk, még plusz pénzt is felajánlottunk, hogy ugyan foglalkozzanak már külön velünk, és vigyenek fel minket egy tisztességes szintig, a válasz az volt: nem. Hát így képezze ki magát egy tanulni vágyó lovas, aki a szakmába készül!


Én azonban még így is azt mondom, aki akar, az majd utat tör magának. Én a leendő állásom fizetéséből készülök finanszírozni magamnak heti 1-2 edzést egy nevesebb edzőnél, hogy több tudásra, több tapasztalatra tegyek szert, hogy aztán ezeknek az éveknek a munkáját, később tisztességes tudással, én is átadhassam a lovasaimnak.


A fent linkelt kishölgy még abban a stádiumban van, hogy azt hiszi, mindent tud. Ez érthető, tini korban van. Majd lehiggad, ha kapott néhány pofont az élettől.

2015. febr. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ez az E8 egy szégyen h díjlovaglás közé sorolják,alap patanyomfigurák vannak benne,legalább l-m szint ami valami.. igazat adok h a munka végett nehéz megtanulni,de tegyük hozzá h soknak igénye sincs fejlődni,mer ha már lelovagol egy Előkészítőt Ö már egyből "profi" és ki nem döntöd ebből az észjárásból. Ezek a mai kölykök alapból nem is akarnak tanulni éveket, néhány év múlva "mindent tudok má azt jóvan"
2015. febr. 27. 08:09
 14/17 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólóval! Ezért tartunk itt ahol... Ma sajnos csak az hű de jó lovas meg nagy tudású aki virítja a lóvét..na ők még ha nem is tudnak jól lovagolni meg nem is értenek hozzá akkor is el jutnak a dobogó tetejére . Akinek meg nincs az vért izzadva küzd a célért. Persze , megértem én , hogy erről szól az egész versenyzés csak érdekes dolgok ezek . Láttam már pár olyan versenyzőt , hogy azt nem értettem rajtvizsgát honnan kapott
2015. febr. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat, de e kérdésben szereplő leányzó 15 éves! Ez egy tinilány, aki azt hiszi mindent tud a lovakról és már kész arra, hogy oktasson. Mert úgy gondolja, hogy el tudja mondani a futószáras kör közepén, hogy nyomd le a sarkad, húzd ki magad.

Pedig ez egy sokkal bonyolultabb dolog,nem ártana ismerni a lovat kívül belül, ismerni a működését, a segítségek mechanizmusát, a ló etológiáját.

Legálisan nem is alkalmazhatná senki, se papírja, de a kora nincs meg hozzá.


A másik, hogy én nagyon szeretnék oktató lenni, de több helyről is hallom, hogy a képzések kb arra mennek, hogy kifizetsz 2-300 ezret,adnak valami papírt, csak épp tudást nem, annyira csapnivaló az oktatás.

Ráadásul megélni sem lehet belőle itthon, hobbinak meg egy kicsit drágának tartom, akkor inkább csak magamnak lovagolgatok.

2015. febr. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Jó látni h vannak még rendes emberek is lovaskörökbe köszönöm a válaszaitokat. Egyébként mindenkinek igaza van.
2015. febr. 28. 08:08
 17/17 anonim ***** válasza:
Rendes lovasnak már a hócipője tele van a pony club regényeken fölnőtt, tudálékos kis p*kkal, akik 15 évesen azt hiszik magukról, hogy ők fingják a passzátszelet, közben meg se tudnak verni egy lovat.
2015. márc. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!