Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Aki úgy vesz lovat, hogy...

Aki úgy vesz lovat, hogy folyamatos edzői felügyeletre van szüksége, annak mennyire jön ki a havi lótartás?

Figyelt kérdés

Többnyire gyerekek írják, hogy most fognak lovat kapni, de majd mellette heti 2-3-4x jár a régi edzőhöz. Értem, hogy mindezt a szülők fizetik, de én pl 40.000-es bértartásban tartom a lovam, heti 1x járok edzőhöz, ami havi szinten még 12.000, plusz patkolás, orvosi költségek, egyebek, szóval 60 alatt biztos nem költök rá, de inkább többet, ami anyagilag igen megterhelő.

Van olyan, hogy a szülő vesz a gyereknek lovat és a 40-50.000-es bértartás mellett még egy olcsóbb edzőnél is 2000 ft-os díj melletti heti 3 alkalom mondjuk az 24.000 ft a bértartáson felül. Az elég húzós havi összeg...


2015. febr. 28. 02:15
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
És télen mikor minden levan fagyva mit csinálsz egy olyan helyen 30 ért ahol nincs fedeles? Nézegeted a lovat ....Meg csak nem mindenki fogja már a lovát ridegbe tartani a pocsolyába ha egy sportlóról van szó.. ahol 50 alatt van a tartás ott alapvető dolgok nincsenek meg
2015. márc. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Amikor minden le van fagyva, a homokos pálya akkor is teljesen használható, illetve ott a terep is.

Képzeld vannak olyanok, akik a sportlovukat is ridegben tartják, mert fontosabb nekik, hogy egész nap mozoghasson, nagy területen legyen együtt más lovakkal, mint hogy ne feküdjön be a pocsolyába, de nem ez volt a téma szerintem.

Az meg, hogy 50 alatt nincsenek alapvető dolgok relatív, ezek szerint neked a fedeles alap. Hát nekem nem. És képzeld, akik otthon tartják a lovukat (sokan) azoknak sincs fedelesük, mégis elvannak valahogy.

Ha pedig szakad az eső, akkor nem lovagolok. A lovam túléli, ő mozog így is, hiszen ridegben van, több hektáron "szaladgálhat", akár sötétedés után is mászkál, nincs boxba zárva du 4-től reggel 8-ig (tehát 16 órán át)...

2015. márc. 1. 17:03
 13/26 anonim ***** válasza:

Hát, nálunk speciel a homokos pálya -10 fokban (de még -2-ben is) kockára van fagyva estére, több napos eső után fel van ázva, és nem használható. Vagyis de, ha nem érdekel a ló lábainak egészsége.

A terep tök jó lehetőség, de ha sötétedés után érsz ki, nem opció, maximum hétvégén, HA jó az idő, és megfelelőek a talajviszonyok.


Te azt kérdezted amúgy, hogy az mennyi pénzből oldja meg, akinek edző kell, és heti 2-3-4x edz. Nos, aki ilyen szinten lovagol, annak nem elegendőek az általad leírt követelmények meg az otthon tartás. Nem volt szó arról, hogy otthon lovagol valaki hobbiként. Otthonra nem jár edző, mert nincs infrastruktúra. Vagy legalábbis ritka, mint a fehér holló. A minőségi edzéshez kell infrastruktúra is. Egy minimális. Aztán lehet én látom rosszul, és minden otthoni kis helynek van mini-ugróparkja meg zsír négyévszakos pályája.


Itt arról volt szó, hogy az illető rendszeresen edzőhöz jár. És igen. Továbbra is tartom magam hozzá, hogy ha ez a helyzet, akkor kell a fedeles.

Nem értem, miért támadsz folyamatosan. Én speciel csak leírtam a saját tapasztalataimat. Elfogadom, hogy olcsóbból is kijön a tartás fedeles nélkül, ridegtartott lóval.

De akkor te meg fogadd el, hogy a kérdésedre az a válasz, hogy aki úgy lovagol, mint ahogy kérdezted, annak nem jön ki. Annak nem jó a ridegtartás.


Két külön életforma, nem értem, mi ez a párhuzamosítgatás. Továbbá azt sem értem, hogy miből következik, hogy az összes nem ridegben tartott ló szenved (mert egy kicsit ez jött le abból, ahogyan kifejtetted, hogy a te lovadnak mennyire jó, de bezzeg a többi 16 órát áll a boxban). Más tartási körülmények, szakszerűen végezve mind a kettő lehet ideális, a kívánt céloknak megfelelően.

2015. márc. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Aki úgy vesz lovat, hogy még nem tud önállóan lovagolni, az valószínű tisztában van a költségeivel. "Mondjuk elég gáz, hogy van egy lovam, de egyedül nem dolgozhatok vele, mert még nem tart ott a tudásom, de azért kell, hogy elmondhassam, hogy az enyém" típusú kislányok szoktak így lovat tartani. Még egy vidéki kis loviban is 30ról indul a bértartás, és nincs fedeles csak pálya. Ehhez hozzájön egy alap edző kérjen mondjuk 3000-et alkalmanként, emberünk lovagolna heti 4 alkalommal, akkor havi 80 ezerbe benne van a lótartás és akkor még nem vett semmi extrát, nem szakadt el valami, nem rágta meg a kutya a vakarót, nem fogyott ki semmi, nem jött a kovács... szóval ez az összeg lehet magasabb is. Ez lovardára, edzőre, emberre válogatja, de a havi alap 65-80 ezer. Aki így vág bele a lótartásba, annak valószínűleg telik is rá és nem minimálbérből él.
2015. márc. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Igen változatos dolgok merültek fel. Valamivel egyet értek, de sok mindent túlzásnak vélek.

Attól még, hogy ridegben van egy ló messze nem feltétlenül fogja lemozgatni magát, 2 hétig zuhog az eső fix, hogy tele lesz, amikor utána ráülsz. Pedig volt "lehetősége" mozogni...

Ha valaki komolyan szándékozik űzni ezt a sportot, annak szerintem is fontos a fedeles. Elég a fent említett példa. 2 heti eső után (legalábbis amennyi felénk lezúdult) a fedetlen pályám használhatatlan. Megsúgom, hogy a környező lovardáké is. A terep ilyen idők után legalább még 1 hétig kizárva, legalábbis én nem szeretek azért kimenni, hogy korcsolyázzak a lóval. Öröm volt bemenni a fedett körkarám alá.

Az meg, hogy valami olcsó az nem jelenti, hogy rossz és fordítva sem igaz...puccos helyek is sokszor igénytelenek.

2015. márc. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Ja az még lemaradt, hogy azok, akik úgy vesznek lovat, hogy teljesen egyedül foglalkoznak vele, az többnyire csak az egójukat jellemzi és nem a hozzáértésüket. Nézz csak meg tényleg komoly szinten dolgozó (nem feltétlen versenyző) lovasokat, sokszor még ők is csak külső segítség mellett csinálják. Pedig nem egyszerű hobbisták....a hátuk mögött lévő 40-50 év tapasztalatról nem is beszélve.
2015. márc. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hajlamos vagyok megfelejtkezni arról, hogy felénk különösen jók a talajviszonyok, homokos vidéken élek, bár sok növény nem marad meg és a legelő is gyér, de bizony egy megfelelő enyhe lejtéssel ellátott homokos pálya az télen sem beton és a terepen sem kell korcsolyázni, mert a földút az homokos, amiből szintén nem lesz nyákos sár. Itt tehát nem létszükség a fedeles. Az én lovam valóban 2 nap után is tele lesz, hiába van ridegben, de mégsem úgy, mintha zsebkendőnyi karámba lenne kitéve egyedül naponta 6 órára levegőzni...

Én nem értek egyáltalán egyet azzal, hogy az, aki úgy vesz lovat, hogy edzői felügyeletre van szüksége, az csak és kizárólag fedelessel ellátott lovardában tarthatná a lovát. Az írásaidból kissé úgy tűnt, mintha ez lenne az alap, az olyan helyek, ahol nincs fedeles csak putri lyukak lennének (hiszen ugye nem véletlenül írtad, hogy 55 alatt nincs Bp környékén bértartás, amúgy is 50 alatt gázosak a helyek...). Csak szerintem teljesen eltértünk a témától, mondanám, hogy megér egy másik kérdést, hogy lehessen vitatkozni a "lehet-e fedeles nélkül lovat tartani", vagy hogy "rideg, vagy boxos", de ilyenek már voltak. Mellesleg te kezdted a becsmérlést a pocsolyás megjegyzéssel, mert nyilván a ridegben tartott ló valami tökfejű hucul nyakig sárosan, nemez ruhás tulajdonossal és jurtával...

2015. márc. 1. 18:48
 18/26 anonim ***** válasza:

Én biztos hogy nem kezdtem a pocsolyázást :) Két külön kommentelő is a fedeles szükségessége mellett érvelt. Én csak annyit mondtam, hogy használhatatlan pálya mellett nem tudok dolgozni a lóval a fedeles lovarda hiányában.


Illetve kicsit összefolyt a dolog. Valóban az jött le a mondanivalómból, hogy aki nem tud olyan helyre menni, ahol nincs fedeles, az ne tartson lovat, ha mellette edzői felügyeletre is szorul.

Én valójában arra akartam kilyukadni, hogy aki heti 2-3-4x edzőhöz jár saját lóval, az valószínűleg nem sima hobbistaként űzi az ipart, valószínűbb, hogy vagy nagyon minőségi tudást akar, vagy versenyző/később versenyeken akar részt venni. És egy ilyen embernek komoly feltétel a fedeles.


Ha valakinek abból áll a lovaglás, hogy felül, kicsit üget, vágtázik, nyilván nem kell olyan jó minőségű talaj, mint annak, aki féloldalazásokat meg ugrásváltást akar gyakorolni, továbbá néhanapján pályákat ugrik, tehát megterhelő munkát végeztet a lovával. Ilyenkor igenis fontos a talaj minősége, különben tönkre vágja a lova inait és szalagjait, és nem tud előrehaladni hetekig a téli időjárás miatt.


Én amikor lovardát kerestem, a Pesti oldalon nem igazán találtam 50 alatt bértartó helyet, meg kell, hogy valljam. Vidéken nyilván olcsóbb, én sajnos nem tudok vidékre járni. Aztán lehet fű alatt van egy csomó olcsó hely, de a véleményem szerint ha egy lovat sokoldalúan akarsz képezni, akkor bizonyos követelményeknek meg kell felelnie a helynek.

Érdekességképpen csapjad fel az irányelveket, és leesik az állad, miket sorolnak fel :D Rögtön kis szottyos putristának éreztem magam, mikor elolvastam. De túlzásokba se kell esni valóban. Viszont egy szint azért megkövetelhető. Ha már fizetek a tartásért... Sose voltam híve a ló széttutujgatásának, de az érdemi munkához kell a megfelelő helyszín.


Tehát a kérdésedre a válasz: aki edzői felügyelet mellett saját lovat akar, annak ez bizony drága mulatság lesz. És a legelhanyagolhatóbb összeg igazából az a 10-15 ezer költségkülönbség, amin vitázunk ^.^

Mert nem az dobja meg a havi költséget, hogy 35-ért vagy 50-ért tartod a lovat, hanem, az, hogy az edződ hányszor jár ki, és mennyiért tart edzést :)

2015. márc. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Kérdező:melyik homok pálya az ami mínusz 10 fokba nem fagy le? Komolyan akkor nálatok természetfeletti erők uralkodnak mert ilyen sehol máshol nincs az országban,és még a terep is jó :D jó occóért csukd már be a mesekönyvet. meg te tipikusan az az ember vagy aki még a ludger berbaum lovát is ridegbe tartaná mert fejedbe vetted. Mutassál már nekem olyat aki egy magas tenyészértékkel meg sportértékker rendelkező hannoveriét kidobja ridegbe. Vagy nálatok a tanyán mi a sportló? Az E8 ban versenyző 200 ezres iskolaló? Nem csoda h "nem fagy meg" nálatok a pálya,oda még a fagy sem teszi be a lábát,sőt annyira minőségi hely 30 ért h mindig nyár van D
2015. márc. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Amúgy nem gondolom, hogy le kellene szólni a rideg tartást, mivel az a legjobb a lónak. A ridegen tartott ló kevésbé beteges, strammabb, boldogabb, mint a burokban nevelt társaik.


A legideálisabb szerintem, ha egész nap a legelőn vannak (de láttam olyan egyedi karámozásos szolgáltatást is, ahol aztán vígan lemozoghatja magát a hannoveri sportló is akár, nem sáros, nem szutyok a talaj, csak ott havi 90.000 a tartás), és estére bekerülnek a boxba, védett helyre.


De sajnos olyan helyet még nem találtam, ahol a rideg tartás normális edzési körülményekkel párosulna. Biztos van, nem zárom ki a lehetőségét, de én még nem találkoztam vele.

Mert nekem az nem ideális, amikor télen napközben a felolvadt talajon a diáklány még tud dolgozni a lovával, mivel esetleg felolvad, de mire én kiérek este, addigra visszafagy minden csutkára. Illetve 2 héten keresztül szakadó esőben sem árt, ha tudok dolgozni a lóval. Az, hogy átlötyögi magát a legelőn, nem egyenlő egy kis idomítással, nyeregből történő munkával. A lónál nagyon fontos a következetes és rendszeres munka. És én ilyet nem tudok sajnos kiszámíthatatlan időjárási viszonyokra alapozni.


De mindegy, ezen vitázhatunk örökké, nem igazán látom értelmét. Mivel mindenki mást ért munka alatt, ezért elbeszélünk egymás mellett.

2015. márc. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!