Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Aki úgy vesz lovat, hogy...

Aki úgy vesz lovat, hogy folyamatos edzői felügyeletre van szüksége, annak mennyire jön ki a havi lótartás?

Figyelt kérdés

Többnyire gyerekek írják, hogy most fognak lovat kapni, de majd mellette heti 2-3-4x jár a régi edzőhöz. Értem, hogy mindezt a szülők fizetik, de én pl 40.000-es bértartásban tartom a lovam, heti 1x járok edzőhöz, ami havi szinten még 12.000, plusz patkolás, orvosi költségek, egyebek, szóval 60 alatt biztos nem költök rá, de inkább többet, ami anyagilag igen megterhelő.

Van olyan, hogy a szülő vesz a gyereknek lovat és a 40-50.000-es bértartás mellett még egy olcsóbb edzőnél is 2000 ft-os díj melletti heti 3 alkalom mondjuk az 24.000 ft a bértartáson felül. Az elég húzós havi összeg...


2015. febr. 28. 02:15
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Nem kell sok agy ahhoz, hogy rágyere, hogy ha száraz a homok, akkor fagyban sem kemény, ugyanúgy pereg, puha, morzsálódik. Ha a homok vizes, akkor fagy betonná. Tehát ha jó a vízelvezetése a pályának, akkor nem fog betonná fagyni. Különben az olyan fedelesekben, ami nem fűtött és nem geotextil az anyaga, nem tudnál lovagolni.


Hiszed vagy sem, 9 éve van saját lovam, itt tartom a Gödöllő dombságban és bizony a homokos utak télen a legnagyobb fagyban is használhatóak. Nyilván vannak kivételek, mondjuk vastag hótakaró után hirtelen olvadás és rögtön fagyás, akkor nyilván vizes lesz a homok és ha megfagy kemény. De ha nekem nem hiszel, tegyél be egy pohárba homokot, tedd be a mélyhűtőbe és utána vedd elő, nem válik kővé, nincs mitől.


A ridegtartást meg lehet szidni, mindenki úgy teszi tönkre a lovát, ahogy akarja, nyilván nekem csak egy 200.000-es ócska lovam lehet, a te 20 milliós hannoveriden amúgy is jobban mutat majd a karórágás elleni nyakörv! :D

2015. márc. 1. 23:02
 22/26 anonim ***** válasza:

Azért azt se gondolom, hogy az istállózott lovakat le kellene húzni. Nem értem, minek ez a nagy mocskolódás. Mind a kettő tartási módszer jó, ha szakszerűen van csinálva. Itt valahogy mindenki azt tartja a legjobbnak, amit jelenleg csinál, és mindenki más hülye.


Kedves kérdező, te, mikor végigmész egy olyan istállón, ahol karámozás van, azt látod, hogy minden 2. ló karórágó, szitál vagy istállót jár? Vagy nem értem o.O


Aztán az, hogy nálatok extra jó a pálya minősége, meg egy egyedi eset. Nem mondom, hogy hazudsz, de akkor te meg hidd el, hogy nálunk (és a legtöbb helyen) egy kitartós esőzés után nem tudsz lovagolni, mert a lovad csüdig süpped a sárba. Esti fagyoknál szintúgy nem túl tanácsos a fagyott talajon kitörni a nyakatokat. Télen hogyan mész terepre, mikor háromkor lemegy a nap, te meg mondjuk kiérsz hatra?


A mi fedelesünk egy igen ócska darab, de ha zárod az ajtót estére, és néha boronálod a talajt, akkor használható.

2015. márc. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
akkor összefoglalva: te szerinted minden istállózott ló káros szokásokat vesz föl,mindegyiknek káros ,akinek drága lova van,az is tartsa ridegbe igénytelenül csak azért mert a koszos tanyahorse kibírja ,akkor minden más ló is odavaló és csak 30 a tartás.... Nálatok mucsaröcsögén természetfeletti erők uralkodása miatt nem fayg le soha a talaj,vizes a homok ,ott nem létezik talajmenti fagy,de ha létezne is te neked az is megfelelne úgyis a fagyott talajon is lovagolnál.. Mindenhova felesleges a fedeles ,ti is megvagytok nélküle :D Csak tudod van aki nem bohóckodásból tart lovat,lehet te kirakod a pocsolyába a lovad és nem ülsz rá hetekig ha olyan az idő ,megvonod a vállad ,neked csak azért kell a ló h nézegesd meg majomkodjál vele,te dolgod rendbe van. De aki versenyzik vagy idomítja a lovat,kicsit nagyobb igényei vannak ,minthogy nézegesse csak a lovat az nincs kisegítve a fedeles nélküli lovardával. Érdekes nálunk (pest környékén) nincsenek természetfelettierők,mindenhol lefagy a homok ,továbbmegyek még az eső is eshet 1 hétig úgy h még terepre sem tudsz kimenni. Idejöhetsz nyugodtan,megnézheted hány ló karórágó ,egyse ,ha pici agyad lenne az egészhez és nem csak azt szajkóznád ,amit a füledbe súgtak ,akkor nem jönnél ekkora marhasággal. Mert te azt hiszed ,hogy kikurod a lovad a karámba és az majd lemozgatja magát ,le se szarod ,csak legyen el a karámba de te vagy az aki olyan jót tesz a lónak.... Nem azt mondom,vannak helyek amik nem érik meg az árukat 50,60,80 ért sem,de ahol 50 alatt van a tartás ,ott nem azért h a te két szép szemedért olcsón tartsák neked a lovat,hanem mert nem tudják állandó jelleggel biztosítani a lovaglás feltételeit . Szóval lehet te megteszed h nem lovagolsz egy hétig ha szar idő van és könnyen dumálsz h fedeles nélkül is meglehet lenni ,csak tudod van akinek ennél több igénye van h a karámba kergesse a lovat....
2015. márc. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

" Különben az olyan fedelesekben, ami nem fűtött és nem geotextil az anyaga, nem tudnál lovagolni. "



Na nem mondd :D Te észlény ,szerinted hány helyen van fűtött fedeles? Elárulom 99 százalékban sehol nem fűtik. Nálunk sem fűtött,nem is geotextil az anyaga mégis lehet lovagolni :D Na mit szólsz? hihetetlen számodra,mi? Komolyan te magadtól vagy ennyire korlátolt vagy segítenek benne? Senki nem néz le ,de ne akard már bemesélni h ahol aprópénzért tartod a lovad az a hely ugyanazt nyújtja mint ahol egy vagyont elkérnek.. Ennyire te sem lehetsz hülye. Ez az istállós karórágós általánosításod kb olyan duma h minden ló rúg,harap és kényelmetlen.. Majd egyszer kívánom ,hogy legyen lehetőséged télvíz ,fagy ,hó minden idején fedelesbe lovagolni ,kétlem ,hogy rohannál vissza ki ronggyá ázni meg csúszkálni.. Vagy cseréljünk lovat,lehet én kiteszem a frízt ridegbe ,utána az állatorvos a gatyát is legombolja rólam 1 hét után,te beteszed az "igénytelen" lovad istállózott körülmények közé,semmi baja nem lesz. Tényleg ezzel a ridegmániával nem tudod felfogni agyilag h nem minden lónak jó,de arra én is kíváncsi lennék ki tesz ki ridegbe egy rendes sportlovat,meg egyáltalán a leírások alapján kinek van ott drága lova:D Mert akinek drága lova van oda sem megy az ilyen helyre ahol fedeles nincs. Akkora köpönyegforgató vagy,de azért öledbe esne egy fedelessel ellátott lovarda ,és meg is tudnád fizetni nem utasítanád vissza ,te nem azért vagy ilyen helyen mert odavagy érte,maximum elfogadtad már ,nincs más választásod és megalkuvó vagy. De azért ne állítsd már be úgy mint ha hátrány lenne egy fedeles télen meg h mindenki elszarja a lovat aki istállóba tartja.. Láttam én már ridegbe is bolond lovat meg nyakörvet rajta nyugodjál meg :)

2015. márc. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Te annyira primitív vagy, vagy olvasni nem tudsz, hogy csoda, hogy írni sikerül! Hát pont azt írom, hogy ha mínuszban nem fagy meg a homok a fedelesben, akkor kint se fagy meg a homok, ha nem áll a víz a pályán, mert jó a víz elvezetés, tehát pont most mondasz magadnak ellent, hiszen ahogy mínuszban a fedelesben se megy tönkre a lovad lába, úgy a nem fedeles pályán se lesz baja mínuszban, ugyanis a homok ha nem atom vizes nem fagy keményre.


Most pedig szépen lepontozok mindenkit. Nem amiatt, amit írtok, hanem a stílus miatt. Nem az istállós tartással van "bajom" és nem tudom hogy jönnek ide a versenylovak, olvasd már el a kérdést, gondolom amikor egy 12 éves gyereknek úgy vesznek lovat, hogy az egyedül felszerelni se tudja nem egy 20 milliós sportlóról van szó!


Ez a személyeskedés meg egy vicc, saját magatokat járatjátok le ezzel amúgy, honnan tudod, hogy nekem egyáltalán hány lovam van, azt hol tartom és amúgy mennyi pénzemből mennyit szánok a lovaglásra. És ez az egész amúgy hogy jön ide?


Nem hiszem, hogy szidtam volna akár a fedelest se, nyilván jó, ha van, egy szóval se írtam, hogy rossz a lovaknak a fedeles, látsz ilyet? Csak azt írtam, hogy nem létszükség, meg lehet lenni nélküle, ahogy sokan meg is tudják oldani, hiszen a lovak elenyésző része van fedelessel rendelkező lovardában tartva. Nagyon jó lehet a fedeles, szuper, de aki nem olyan helyen tartja a lovát, az nem feltétlenül putri, szutykos és lovával majomkodó suttogó.


Lovagoltam fedelesben (más lovát), nekem nem jött be, esőben kopogott a tető, szélben mozgott, hangja volt és a nap se sütött be, télen napos időben még rosszabb volt ott lovagolni, mint a kinti pályán.


Az időjárás ilyen, lehet hozzá alkalmazkodni, az évszázadok során másoknak is sikerült úgy lovagolni, hogy ha esett vagy áztak, vagy nem ültek fel.


Az a te bajod, hogy csak sötétben tudsz kijárni, akkor minek neked ló, kérdezhetném, de nem teszem.

2015. márc. 3. 22:22
 26/26 anonim ***** válasza:

Hát, én mondjuk igyekeztem normálisan válaszolni, de nyugodtan lepontozhatsz, ugyanis túlzottan nem érdekel, hány százalékos vagyok.


Továbbá te sem válaszoltál túl... "kedvesen", csak téged, mivel kérdező vagy, nem lehet lepontozni. Így könnyű :) Nem mintha bármikor bárkit is lepontozgatnék. Ez egy nagy gyerekes hozzáállás. "Jól lepontozlak". Majdnem mintha: "Jól megmondalak anyukámnak."


A fedeles talajáról csak annyit, hogy ha csukva van, akkor nem fagy le, ellentétben a pályával. Persze ha nyitva hagyod azt ajtót estére, akkor valóban, a fedelest sem tudod használni, pont, mint a pályánkat. Ezért van úgy megbeszélve a dolog nálunk, hogy az utolsó oltja a villanyt, és zárja az ajtót. És ez így van, mert napi szinten lejárok, tudom, hogy miről beszélek, úgyhogy kérlek nem próbálj meggyőzni, hogy mégsem ez a helyzet.

Amúgy a vízelvezetés akkor jó, ha nagy mennyiségű eső jön. Ha kapsz egy 3 napig tartó áztató szitálást, ami éppen csak átnedvesíti a homokot, de nem folyik patakokban, akkor a vízelvezetés semmit nem ér. Pont mintha bepermeteznéd. De ebből már nem nyitok vitát, nálatok ilyen nincs, nálunk meg igen.


Nem szidtad a fedelest (egészen az utolsó hozzászólásodig), de kijelentetted, hogy a te lovadnak mennyire jó, hogy lemozoghatja magát a legelőn, neked nem is kell a fedeles, bezzeg szerencsétlen istállózott társaik. Én meg mondtam, hogy ha heti sokszor akarsz edzeni komolyan, akkor ez nem elég, nem függhetsz az időjárástól ilyen szinten.


Hát, jó, hogy nem jelentetted ki, hogy aki csak sötétben tud lejárni, az ne tartson lovat. Ugyanis akkor kitört volna a parasztlázadás. Mivel a lótartók nagy része dolgozik, hogy el tudja tartani a lovát, nem úgy, mint az a diák, akinek a szülei fizetnek mindent, és vígan kiér iskola után világosban, este meg hazamegy tanulni.


Mindegy, téma lezárva részemről. Úgy gondolom, hogy a kérdésedre is válaszoltam, aztán vagy elfogadod, hogy mennyi az annyi, vagy nem.

2015. márc. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!