Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes átnevezni egy lovat?

Érdemes átnevezni egy lovat?

Figyelt kérdés
Lovat vennénk és át szeretném nevezni. Érdemes?

2015. márc. 19. 09:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Minek?
2015. márc. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hogy érdemes-e? Nem. Semmi előnyöd, vagy hátrányod nem származik belőle. De ha nem tetszik a mostani nyugodtan nevezd át, hacsak nem vagy babonás. Mert lovat átnevezni rossz ómen. Mindamellett a ló az emberi beszédből nem a jelentését, magát a szót tanulja meg, hanem a hangsúlyt, a hanglejtést, a mögöttes hangulatot érti, érzékeli. Így neki teljesen mindegy, hogy hogy hívod, az újat is meg fogja szokni.
2015. márc. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én nem tenném.
2015. márc. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Tényleg rossz ómen, általában nem vagyok babonás, de a saját lovaimon és a környezetemben is ezt látom, hogy amit átneveznek az finoman szólva nem válik be...


Én eztán már egy Babát, vagy Csillagot is úgy hagynék.


Egyébként ha ettől eltekintünk át lehet nevezni úgy is, hogy a papírjaiban nem az a név van, egyszerűen máshogy hívod, felesleges költségbe verni magad emiatt.


Az egyetlen szituáció, amikor érdemes lehet átnevezni, ha valami rettenetes iszonyatos neve van és versenyzel vele és zavar, amikor bemondják. De egy származásos, tisztavérű lovat nem is tudom, hogy át lehet-e nevezni... szerintem nem.

2015. márc. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hát ha extra hosszú hülyén hangzó külföldi neve van vagy nagyon barom nevet kapott akkor esetleg,de a papírok módosítása is vele jár ha hivatalosan is az új nevén akarod hívni.
2015. márc. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
Egyszer átneveztem egy lovat... annál nagyobb balszerencsét tán azzal sem hozhattam volna magamra, ha péntek 13-án széttörök egy tükröt egy létra alatt áthaladó fekete macska hátán. Jól gondold meg, mit csinálsz!
2015. márc. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%
Babona ide vagy oda... Nyilván, ha egy új lovat hozol, nem fogod ugyanúgy, ugyanazon a hangsúlyon szólítani, mint az előző helyen. Az, hogy a papírjaiban mi van, az egy dolog, neked nem úgy kell szólítanod... Én Mackózom, pedig közel sem ez az igazi neve, 6 éve makk egészségesen itt van velem, semmi babonát nem tapasztaltam, a papírjaiban ugyanaz maradt, hívni meg úgy hívom, ahogy akarom... Ha nem tetszik a neve, akkor úgysem fogod azt ordítani a legelőn...
2015. márc. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én még nem is halottam erről a babonás dologról (azt tudtam, hogy hajót átnevezni rossz ómen,de azt nem, hogy lovat is). Egyébként szerintem nyugodtan nevezd át, mert most babona ide vagy oda, én sem szólítanám szívesen a lovamat az élete végéig egy olyan néven, amit ki nem állhatok. A most lovagolt lovam is át lett nevezve (nem én neveztem át), de ahová járok sok lónak megváltozott a neve az idők során, legtöbbször egy-egy ragadvány névre. Az meg, hogy nem lesz jó ló , szerintem butaság. Nem tudom halottatok-e Zümmögőről, aki egy nagyon tehetséges, Magyarországon tenyésztett ló, de franciák vették meg és nem tudták kimondani a nevét és ezért átnevezték. Úgy gondolom, semmit nem romlott a teljesítménye attól, hogy mostantól más néven fogják szólítani.

Én is sok hülye nevű lóval találkoztam már életem során, úgyhogy ha egy olyan lovat vennék, aminek egyáltalán nem tetszik a neve, minden gondolkodás nélkül átnevezném.

2015. márc. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
0%
semmi értelme mert a ló azt már megszokta és csak belezavarodik
2015. márc. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A lovat aztán pont nem érdekli hogyan hívod :D belezavarodni max a kutyád fog a ló soha mivel nem úgy hallgat a nevére mint a kutya kb leszarja.
2015. márc. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!